Amerikai bérgyilkos

American Assassin

Vox.hu
2017/09/20

Valaki itt túl sokszor nézett Jack Ryan- és Jason Bourne-filmet, csak valami rejtélyes okból mindkét franchise-ból pont az utolsó részt… Több

Movieaddicts.hu
2017/09/22

Értékelés: 4.5/10
Az Amerikai bérgyilkos tucat akciófilm, jobb sorsra (filmre) érdemes színészekkel, borzalmas címmel, és nulla ötlettel. Tini lányoknak van pár sportos, csupasz férfi felsőtest, de ők meg úgysem néznek akciófilmet. A könyv gondolom jobban sikerült, bár vannak kétségeim. Megtekintés csak saját felelősségre! Több

Smoking Barrels
2017/09/25

Értékelés: 6.5/10
Az elkeserítően lusta hozzáállás pedig felettébb ironikus egy olyan alkotástól, amely a szabályok megszegését és a megadott kereteken kívül játszást dicsőíti. Több

Ogre
2019/01/02

az Amerikai bérgyilkos egy élvezetes darab, de inkább kihagyott lehetőség, mint kiemelkedő és emlékezetes munka, így az "egyszer nézős" filmek sokaságát erősíti. A történetben sokkal több van, mint amit ebből Cuesta ki tud aknázni. Értékelésem mégis 70%, mert eredeti a sztori, több színvonalas jelenetet is találunk benne és egy-két alakítás - például O'Brian és a korosodó Keaton játéka - szórakoztatóra sikerült. Ajánlom akciómániásoknak és az ügynök-filmek kedvelőinek. Több

jerrycomovie
2021/01/05

Értékelés: 6.5/10
Egyszerűen nem tudom komolyan venni ezt a Jack Ryan koppintást, amely úgy indul, hogy miután egy amerikai srácnak nyaralás közben iszlám terroristák agyonlövik a barátnőjét és őt is megsebzik, durván másfél év alatt, a filmben nem látható háttérsegítséggel vagy annak hiányával, de sikerül olyan mélyen beépülnie egy iszlám sejtbe, hogy gyakorlatilag egy szobába kerül azzal, akinek a parancsára megölték a barátnőjét. Ja, hogy közben felépített egy hamis arab identitást, amelybe nem elég, hogy a nyelv megtanulása is belefért, de még a vallási szöveg értelmezése és elemzése is, ha véletlenül egyik „társa” csak úgy belekérdezne, hogy mit gondol Allahról és a többi, az hab a tortán. Több
A hazai sajtóban megjelent kritikák, egy helyen!