A rajtaütés 2.

The Raid 2: Berandal

2023.07.06 Harper

A legkeményebb, amit eddig láttam

A sok év alatt, amióta akciófilmeket nézek, rengeteg kőkemény sztorit láttam, de A rajtaütés 2. (The Raid 2) mind eddig látottnál keményebb. A főszereplő, Iko Uwais korunk legtehetségesebb harcművésze, mondhatni az 1973-ban elhunyt Bruce Lee (Lee Jun-Fan) egyetlen méltó utóda. Ebben a filmben egyszerűen zseniális. Azt azért hozzá kell tenni, hogy a The Raid filmeket csak küzdősport- és harcművészet-kedvelők szeretik igazán, ők azok, akik befogadják a véresebb bunyókat is. A silat nevű, Indonéziában közkedvelt küzdősport ugyanis meglehetősen véres, ráadásul a szúró- és vágóeszközökkel való harc is részét képezi az egésznek. Nos, ebben a filmben kapunk belőle bőven. A központi karakter Rama (Iko Uwais), a rendőrség beépített embere az egyik legnagyobb jakartai maffiájában. Itt azonban, bár elnyeri a főnök fiának, Uconak (Arifin Putra) a bizalmát, egy bandaháború kellős közepébe csöppen. Kiderül, hogy Uco az apja elleni puccsra és valódi hatalomátvételre készül. Csakhogy Rama közbelép, és véres harc kezdődik a banda legjobb harcosai és a legjobb silat-küzdő, Rama között. Villámgyors ütések és élet-halál harc, rengeteg vérrel. Keményebb aligha lehetne. Értékelésem: 80%.

2018.01.02 HE7EDIK

Kár volt elcseszni ezzel a dögunalmas sztorival, mert az a kevés akció és verekedés még ötletesebb és brutálisabb mint az elsőben. Főleg mikor a képen látható két "úriember" egymásnak esik és vagy 10 percen keresztül folyamatosan csépelik egymást, a ... Több

2020.05.25 elekm90

Nem tudom egyértelműen az első rész elé helyezni, ahogy a kritikák többsége. Bár tény, hogy a nagyobb költségvetés jót tett a jeleneteknek, melyek még látványosabbak és átgondoltabbak, azonban a film sztorija nem az erőssége. Az alkotók ezen a téren ... Több

2018.12.20 harnas1207

Az első rész sokkolóan ütős hatását próbálták meglovagolni és gyorsan legyártottak még egy mozifilmet. Még több harc, még több vér, de a cselekmény tipikus keleti stílus lett. A főszereplő megy és lehentel mindenkit epikus stílusban. Ez megvolt ez el... Több

2020.12.20 stevepisti

Hasonlóképpen az első részhez, itt is nagyon jó, pörgős bunyók vannak, a harci jelenetek jól vannak koreografálva. A színészi teljesítményt itt sem vitték túlzásba, de az ilyen filmeknél ez megbocsájtható.

2016.02.07 Nathan03

Nem gondoltam volna hogy sikerül fokozni a tempót az első rész után, és lehet hatalmas lett ahogy az első rész is az volt tömény akció minden menyiségben és szerintem kicsit még jobb is mint az első. Akciófilm kedvelőinek nagyon ajánlatos a megtekintése.

2015.05.18 a.edit63

Nagyon hosszú a film, és a történet kissé sablonos, de a karakterek nagyon jók és az akciójelenetek is kiválóak, látszik rajtuk, hogy dolgoztak velük.

2015.03.23 Adell89

Buta film. Semmi más nincs benne mint verekedés. Az összes tartalma, illetve mondanivalója is csak ennyi: verekedjünk, gyilkoljunk, de tegyük a lehetőleg primitív módon.

2015.10.02 hawaiipizza

Teljesen más, de van olyan jó mint az előző. Akcióorgia mesterfokon.

2015.02.10 totli

Változatosabb verekedős jelenetek, mint az első részben, de mellé indokolatlanul sok, unalmas töltelék párbeszéd, így ezzel a 2 és fél órás játékidővel eléggé unalmassá válhat a film. Az első rész ezért volt jobb, mert sokkal pörgősebb volt a sztori.

2015.02.24 Dtennant21

Ahogy az első része is elképesztő volt, úgy ez is az lett... Alig várom hogy legyen következő része, mert ez az a fajta Franchise amiben nem számít mi lesz a következő részben az is hatalmas lesz!

2015.01.26 KG

az első film lendületét meg sem közelíti, csak próbálkozik, erőltetett

2015.01.26 devil33333

Nagyon jó film!! Nem lett elrontva a második rész sem

2015.01.23 hatiche89

Jó lett a folytatása, pedig általában ez ritka.