
Vélemények (59)
Quentin Tarantino kultikus bosszúfilmje, amely műfajok – keleti harcművészetek, western, exploitation – merész keverékével, stilizált, erőszakos képi világgal és feszített tempóval vonja be a nézőt. A történet középpontjában A Menyasszony áll, akinek... Több
Egy ősi klingon közmondás szerint „a bosszú hidegen tálalva a legjobb”; ilyen cselekedetből filmet készíteni mindig is egyszerre volt hálás és hálátlan feladat. Hálás, mert egy örök téma, a filmművészet több mint 100 éve alatt számtalan alkotó próbál... Teljes kritika
Talán Tarantino legjobban,de mindenféleképpen a legvéresebb,legbrutálisabb filmje.Gyönyörűen megkomponált harci jelenetek,és örök érvényű alapigazságok váltják egymást benne...tisztelgés a mester előtt...(B.L..) Uma Thurman tökéletesen hozza a karaktert.Mindenféleképpen ajánlott !
Quentin Tarantino a mellőzött vagy éppen lenézett filmes műfajokból összeállított filmek egyik jeles képviselője. Ennek a keverékműfajnak egyik iskolapéldája, sőt inkább magasiskolája a Kill Bill. A cselekmény és a párbeszédek nagyobb része szándéko... Több
Igazi véres akció Tarantino módra. Remek történet remek szereplőkkel alakításokkal. Csak ajánlani tudom
Hasonló filmek
A bosszú hidegen tálalva a legjobb. Ebben a filmben pedig van bőven vér és brutalitás, Thurman lemészárolja egy komplett kisváros lakosságát a végén és a sárga ruci sem véletlen, tisztelgés a legenda Bruce Lee előtt. Tarantino egyik klasszikusa.
A Kill Billt nézve még most is érzem azt az „ilyet nem szabadna nézni, ez túl sok” érzést, amit első megtekintésre tizenegy-két évesen. Pedig azóta túl vagyok néhány szerb filmen, Mártírokon, Sadnessen, Salón és társain. Eszméletlenül jól összerakott... Több
A Kill Bill az a film, ami önmagában egy külön műfaj, mert semmilyen másik filmhez nem hasonlítható. Tarantino egy teljesen egyedi stílust teremtett vele, amiben a véres szamurájküzdelem (katana kardokkal), harcművész közelharc és a modernitás egyará... Több
Quentin Tarantino egyik legjobb alkotása eme kétrészes film első része. Sok túlzás van a filmbe, de ez direkt így van megírva, rendezve. Nem szabad sokat várni a filmtől, de ha bejön a stílus, akkor nem fog csalódni ebbe a remek filmbe. Én azt kaptam... Több
A mai napig nem értem, hogy miért szeretik ennyien ezt a filmet. Egy átlagos bérgyilkosós gyilkolászós film, amiben egyfolytában fröcsög kb a vér. Egyedül a látványvilága és a színei a kivételesek a filmnek, de ez számomra sajnos kevés, hogy élvezhető legyen. Egyszer elment, Uma Thurman miatt csak.
Szamomra az egyetlen Tarantino film, amit barmikor ujra tudok nezni. S minden egyes nezes alkalmaval eszreveszek vmi kis aprosagot, amit addig nem lattam. Magan hordozza a rendezo osszes stilusjegyet, megis izgalmas, mozgalmas, kockarol kockara epul ... Több