Az útvesztő: Halálkúra (2018)

Maze Runner: The Death Cure

lucy07   2020. 03. 27.

Szerintem összességében egy remek filmet kaptunk, méltó lezárása lett a trilógiának. Nekem nagyon tetszett mindhárom film és egyiket se tartom gyengébbnek a másiknál. Örülök, hogy ezeket a színészeket válogatták össze mert nagyon jól játszották a szerepüket. Szerintem nem volt a filmnek unalmas pontjai végig fenntartotta az érdeklődésemet a végén meg kifejezetten izgultam, hogy vajon, hogy végződnek a dolgok.

Recensens   2018. 08. 10.

Látványosra sikeredett Az útvesztő: Halálkúra

Bár az Útvésztő trilógia nem lett akkora siker, mint az elmúlt évek többi young adult alkotása (pl. Twilight, Beavatott-széria, Éhezők viadala, stb), az a harmadik, idei epizód, elég látványosra sikeredett. A fiatalos, alig 37 éves rendező, Wes Ball ezúttal is kitett magáért: a nyitójelenet például annyira pörgős és látványos lett (a vonat-megtámadással), hogy az ember nem könnyen felejti el. Később azonban sajnos a cselekmény meglehetősen leül. Míg a trilógia legelős része (2014-ben) képes volt még arra, hogy a teljes játékidő alatt fenntartsa az izgalmas tempót (amiért például a Rotten Tomatoes oldalon 65% -ot kapott a rajongóktól és kritikusoktól), addig ez a második és harmadik epizódoknál nem jött össze (ezeknél az említett oldalon csak 46% illetve 41% lett a végső értékelés). Az izgalom és tempó csak egy-egy scene erejéig képes működni, mindkét későbbi fejezetnél. Az idei 2018 -as harmadik részben ez a bizonyos pörgős scene, a nyitójelenet. Ami a színészi teljesítményeket illeti: kiemelkedik Dylen O'Brien (mint Thomas) és a gyönyörű Kaya Scodelario (Teresaként). Mellettük nekem még bejött Will Poulter alakítása is, bár az ő esetében nekem kicsit mindig nehéz elvonatkoztatni a 2013 -as Családi üzelmek -beli karakterétől, ami egy szabályos hülyegyerek megjelenítése volt. De ebben a filmben most tényleg jó a scrác. Ami a cselekményt illeti: ígéretesnek tűnik, hiszen a főhős... több»

ArpiHajdu és Réci   2018. 02. 25.

Egyszeri popcornmozi

Egy young adult-sorozat adaptációja, amely be is tudott fejeződni. Talán nem tűnik akkora teljesítménynek, de ha figyelembe vesszük, hogy hány hasonló alkotás nem tudott a végére érni (Percy Jackson, Az arany iránytű, Végjáték, Beavatott és még sorolhatnánk), akkor majdhogynem kincsként tekinthetünk az Útvesztő-trilógiára, még ha ez a kijelentés túlzó is. Arra határozottan emlékszem, hogy a 2014-es első rész bejött, míg a 2015-ös folytatás nagyon nem. Jelen (egyben befejező) epizód minőség szempontjából a kettő közé ékelődhetne be: az elsőhöz nem tud felérni, de a másodikhoz képest fényévekkel jobb. Leginkább az akciójelentekben érezhető a pozitív változás: a látványra nem lehet panasz, már a kezdés is amolyan Mad Max-szerűen szikár (a film által a történethez toldott vonatrablós jelenetre gondolok), azonnal felpörgeti a sztorit, amely aztán hol jobban, hol kevésbé ül le, aztán jön egy újabb látványos akciószekvencia, és így szépen váltogatják egymást. S hogy mitől tud leülni a történet? Elég csak megemlíteni a bántóan bugyuta dialógusokat, a rétestészta módjára elhúzott játékidőt, s a kiszámítható fordulatokat (az alkotók mentségére szóljon, hogy legalább próbálkoztak, pl. egy nem várt szereplő felbukkanásával is). Na meg azért az is aggasztó, hogy hőseink néha egyáltalán nem törődnek a teljesen kézenfekvő megoldásokkal, mert, ahogy egy ilyen epikusnak szánt történettől elvárh... több»

alexxx   2018. 01. 25.

Nem rágtam tövig a körmeimet, de nem fogom tagadni, hogy jól szórakoztam. Látványos, akciódús, kimondottan rendben van, egy popcornmozitól ennyit várok, és meg is kaptam. Sőt, merem állítani, hogy jobb lett, mint az első két rész. Nem Az útvesztő lett az új Éhezők viadala, de egy teljesen korrekt franchise lett belőle, amit kisebb fenntartásokkal, de merek ajánlani. Ha megnézed, nem fogsz ráfizeteni, kikapcsolódásnak abszolút megfelelő. Szóval tőlem megkapja a 4 csillagot.

HETEDIK   2018. 01. 28.

Jól kezdődött, aztán unalmassá vált amire számítottam. Tipikus tizenéveseknek készült zagyvaság, akció és néhol scifi beütéssel. Sajnos manapság futószalagon jönnek ki az ilyen filmek, egyszer végig szenveded aztán el is felejted.

Diesel   2018. 02. 17.

Pozitív csalódás volt számomra ez a film. Az első rész története a csavaros események teljesen megfogtak. A második részt vártam, de csalódás volt vártam hogy legyen valami de olyan kiszámíthatónak éreztem az egészet. Az előző részek illetve ez a harmadik is rendkívül látványos. Tele volt akcióval igazából egy pörgős film lett. Sokan az Éhezők viadalához hasonlítják Az útvesztőt. Valóban nagyon hasonló a történet mégis engem ez ami igazán megfog. A szereplők nem erőltetettek teljesen jól helytállnak. Ez a rész nekem sokkal jobban tetszett mint az előző kettő rész. A drámai események a filmben az nekem nem tetszett. Amit nagyon sajnáltam hogy Thomas és Teresa nem teljesedhetett ki. Nem szeretnék spoilerezni inkább nézzétek meg, én egy happy end-es véget jobban elviseltem volna. A vége nekem kicsit furcsa volt viszont magában hordozza a folytatás lehetőségét! Csak azért nem adom meg rá a maximális értékelést mert voltak azért a filmben klisé jelenetek és a vége számomra szomorú lett. Mindent összegezve aki látta az előző részeket az mindenképpen nézze meg!

MP170506   2018. 01. 28.

Nagyon tetszett. Bár, itt-ott eléggé kiszámítható, engem mégis lekötött végig. Izgalmas, kalandos film, jó színészekkel. Kár, hogy nem lesz már több rész.

Wes Ball
Katherine McNamara
Nathalie Emmanuel
Jacob Lofland
Kaya Scodelario

A film összbevétele 288 175 335 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 173 027 780 forintot termelt. A hazai mozik összesen 116 173 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Az Útvesztő:Halálkúra a trilógia eddigi legdrágább filmje a maga 62 millió dollárjával!

(respect the movies)

A maszkok formatervezését Alec Gillis és Tom Woodruff Jr. készítette el! Olyan filmekhez készítettek ők már maszkokat, mint az Alien-filmek vagy a Ragadozó-filmek!

(respect the movies)

A film operatőre a magyar származású Pados Gyula volt!

(respect the movies)

A filmet 2016 év elején kezdték el forgatni, de a főszereplő balesete miatt, csak 2017 februárjában kezdték el újra a forgatásokat!

(respect the movies)

A film rendezője (Wes Ball) csak úgy vállalta el a harmadik rész forgatását, ha a stúdió megígéri neki, hogy nem kell a kész filmet két részre osztania!

(respect the movies)

A film elején látható vonatos jelenet, számított a forgatás során a legnehezebb és legveszélyesebb felvételnek! Külön érdekessége ennek a jelenetnek, hogy ez nem található meg a könyvben!

(respect the movies)

Dylan O'Brien (Thomas) forgatás közben balesetet szenvedett, rossz időzítés miatt elütötte egy autó, a forgatást a színész teljes felépüléséig szüneteltetik.

(AngelCass)

A Halálkúra korrekt, ámde feleslegesen túlnyújtott lezárása lett az Útvesztő szériának. Akciójelenetei szemkápáztatóak, dialógusai viszont néha fejfájdítóan egyszerűek. 55/100 több»

A nyitó akció mindenesetre bámulatos, és ó, bárcsak e szellemben fogant volna a további 130 perc is – jót tett volna egy amolyan Mad Max-szerű, poros és szikár akcióorgia. Sajnos azonban más irányt vesz a film, s így a kétségtelenül látványos, városromboló zúzások közepette főként hihetetlenül sablonos fordulatok és a főszereplők nyavalyg… kínlódása a jussunk. Az Útvesztő végén ráadásul egy banális és a meglepetéssel rokoni viszonyban sem lévő megoldás vár minket. 55/100 több»

Lőjétek be a középkategóriát korábbi mozis élményeitekből, és ha egy kicsit lejjebb engeditek az elvárásaitokat, akkor élvezni fogjátok a filmet. 5/10 több»