Játssz egy LG 32LJ500V TV-ért! · Keressük a nap véleményíróját! Nyerj mozijegyet minden nap! Login

Az útvesztő: Halálkúra (2018)

Maze Runner: The Death Cure

Láttad a filmet? Oszd meg a véleményed a közösséggel!

ArpiHajdu és Réci   2018. 02. 25.

Egy young adult-sorozat adaptációja, amely be is tudott fejeződni. Talán nem tűnik akkora teljesítménynek, de ha figyelembe vesszük, hogy hány hasonló alkotás nem tudott a végére érni (Percy Jackson, Az arany iránytű, Végjáték, Beavatott és még sorolhatnánk), akkor majdhogynem kincsként tekinthetünk az Útvesztő-trilógiára, még ha ez a kijelentés túlzó is. Arra határozottan emlékszem, hogy a 2014-es első rész bejött, míg a 2015-ös folytatás nagyon nem. Jelen (egyben befejező) epizód minőség szempontjából a kettő közé ékelődhetne be: az elsőhöz nem tud felérni, de a másodikhoz képest fényévekkel jobb. Leginkább az akciójelentekben érezhető a pozitív változás: a látványra nem lehet panasz, már a kezdés is amolyan Mad Max-szerűen szikár (a film által a történethez toldott vonatrablós jelenetre gondolok), azonnal felpörgeti a sztorit, amely aztán hol jobban, hol kevésbé ül le, aztán jön egy újabb látványos akciószekvencia, és így szépen váltogatják egymást. S hogy mitől tud leülni a történet? Elég csak megemlíteni a bántóan bugyuta dialógusokat, a rétestészta módjára elhúzott játékidőt, s a kiszámítható fordulatokat (az alkotók mentségére szóljon, hogy legalább próbálkoztak, pl. egy nem várt szereplő felbukkanásával is). Na meg azért az is aggasztó, hogy hőseink néha egyáltalán nem törődnek a teljesen kézenfekvő megoldásokkal, mert, ahogy egy ilyen epikusnak szánt történettől elvárható, bizony néhány fontos (mi több, szerethető) karakterektől kell búcsút vennünk. Ez azonban elkerülhető lett volna, ha Thomas nem hősködné végig magát ezzel a hebrencs, „mentsünk meg mindenkit” figurájával az egész szérián, hanem kicsit gondolkodna is (tény, hogy nem lett a kedvencem a srác, engem a második résztől kezdve a személye inkább idegesít, mint, hogy szimpatikus lenne). A Jó és a Rossz, az Elnyomott és az Elnyomó (s olykor az ezek közötti határvonal elmosódik), így például jobban megértjük Teresa és Ava motivációját is, mint ahogy azt is látjuk, Lawrence karakterén keresztül, hogy hogyan tud felülkerekedni a tömegen egy olyan ember, aki látszólag már mindent elveszített. Minden kliséje ellenére, (egyikünket) meghatották a film záró képsorai, egy ilyen trilógiát nem is nagyon lehet másként lezárni, s bár mindannyian tudjuk, hogy hatásvadász, amit látunk, szerintem mégis így jó, ahogy van. A hibái ellenére nem lett rossz film a Halálkúra, egyszeri popcornmozinak abszolút jó, s ha ilyen elvárásokkal ülünk be rá a moziba, akkor egy akció dús és látványos bő két órát kapunk.

alexxx   2018. 01. 25.

Nem rágtam tövig a körmeimet, de nem fogom tagadni, hogy jól szórakoztam. Látványos, akciódús, kimondottan rendben van, egy popcornmozitól ennyit várok, és meg is kaptam. Sőt, merem állítani, hogy jobb lett, mint az első két rész. Nem Az útvesztő lett az új Éhezők viadala, de egy teljesen korrekt franchise lett belőle, amit kisebb fenntartásokkal, de merek ajánlani. Ha megnézed, nem fogsz ráfizeteni, kikapcsolódásnak abszolút megfelelő. Szóval tőlem megkapja a 4 csillagot.

Hetedik   2018. 01. 28.

Jól kezdődött, aztán unalmassá vált amire számítottam. Tipikus tizenéveseknek készült zagyvaság, akció és néhol scifi beütéssel. Sajnos manapság futószalagon jönnek ki az ilyen filmek, egyszer végig szenveded aztán el is felejted.

MP170506   2018. 01. 28.

Nagyon tetszett. Bár, itt-ott eléggé kiszámítható, engem mégis lekötött végig. Izgalmas, kalandos film, jó színészekkel. Kár, hogy nem lesz már több rész.

respect the movies   2018. 02. 02.

Szerintem nem volt rossz film! Az első Útvesztő film nekem tetszett, a második rész viszont hatalmas csalódás volt számomra és mivel a harmadik rész egy közvetlen folytatása annak, ezért tartottam tőle! Úgy mondanám hogy voltak a filmben pozitív és negatív dolgok! Nekem az akció jelenetek és a látványvilága kimondottan tetszett, a történet sem volt rossz (bár mivel a könyvtrilógia egyik részét sem olvastam, ezért nem nagyon tudom hogy mi mindent változtattak benne, de egyes hírek szerint, már a második rész sem volt teljesen könyv hű)! Viszont a történetvezetése elég sokszor leül, méghozzá nem akármennyire! A filmet moziban néztük és be kell hogy valljam a film közepén be is szundítottam 10 percre, pedig egyáltalán nem szokásom! A drámai szál sem volt rossz, a karaktereknél is érezhető a jellemfejlődés! Ami viszont nagy hiba volt a filmben, az a rengeteg logikai bakik sokasága! Rengeteg olyan dolog volt a filmben, amivel nem foglalkoznak vagy egyáltalán ki sem fejtettek és ez egy trilógia befejezésénél elég ordas hibának gondolok!

Wes Ball
Katherine McNamara
Nathalie Emmanuel
Jacob Lofland
Kaya Scodelario

A Halálkúra korrekt, ámde feleslegesen túlnyújtott lezárása lett az Útvesztő szériának. Akciójelenetei szemkápáztatóak, dialógusai viszont néha fejfájdítóan egyszerűek. 55/100 több»

A nyitó akció mindenesetre bámulatos, és ó, bárcsak e szellemben fogant volna a további 130 perc is – jót tett volna egy amolyan Mad Max-szerű, poros és szikár akcióorgia. Sajnos azonban más irányt vesz a film, s így a kétségtelenül látványos, városromboló zúzások közepette főként hihetetlenül sablonos fordulatok és a főszereplők nyavalyg… kínlódása a jussunk. Az Útvesztő végén ráadásul egy banális és a meglepetéssel rokoni viszonyban sem lévő megoldás vár minket. 55/100 több»

Lőjétek be a középkategóriát korábbi mozis élményeitekből, és ha egy kicsit lejjebb engeditek az elvárásaitokat, akkor élvezni fogjátok a filmet. 5/10 több»

Az Útvesztő:Halálkúra a trilógia eddigi legdrágább filmje a maga 62 millió dollárjával!

(respect the movies )

A maszkok formatervezését Alec Gillis és Tom Woodruff Jr. készítette el! Olyan filmekhez készítettek ők már maszkokat, mint az Alien-filmek vagy a Ragadozó-filmek!

(respect the movies )

A film operatőre a magyar származású Pados Gyula volt!