Játssz egy Huawei MediaPad T3-ért! · Ajándék mozijegy minden felhasználónknak! Több info itt » Login

Az útvesztő: Halálkúra

(Maze Runner: The Death Cure)

alexxx  2018. 01. 25.

Nem rágtam tövig a körmeimet, de nem fogom tagadni, hogy jól szórakoztam. Látványos, akciódús, kimondottan rendben van, egy popcornmozitól ennyit várok, és meg is kaptam. Sőt, merem állítani, hogy jobb lett, mint az első két rész. Nem Az útvesztő lett az új Éhezők viadala, de egy teljesen korrekt franchise lett belőle, amit kisebb fenntartásokkal, de merek ajánlani. Ha megnézed, nem fogsz ráfizeteni, kikapcsolódásnak abszolút megfelelő. Szóval tőlem megkapja a 4 csillagot.

MP170506  2018. 01. 28.

Nagyon tetszett. Bár, itt-ott eléggé kiszámítható, engem mégis lekötött végig. Izgalmas, kalandos film, jó színészekkel. Kár, hogy nem lesz már több rész.

Hetedik  2018. 01. 28.

Jól kezdődött, aztán unalmassá vált amire számítottam. Tipikus tizenéveseknek készült zagyvaság, akció és néhol scifi beütéssel. Sajnos manapság futószalagon jönnek ki az ilyen filmek, egyszer végig szenveded aztán el is felejted.

respect the movies  2018. 02. 02.

Szerintem nem volt rossz film! Az első Útvesztő film nekem tetszett, a második rész viszont hatalmas csalódás volt számomra és mivel a harmadik rész egy közvetlen folytatása annak, ezért tartottam tőle! Úgy mondanám hogy voltak a filmben pozitív és negatív dolgok! Nekem az akció jelenetek és a látványvilága kimondottan tetszett, a történet sem volt rossz (bár mivel a könyvtrilógia egyik részét sem olvastam, ezért nem nagyon tudom hogy mi mindent változtattak benne, de egyes hírek szerint, már a második rész sem volt teljesen könyv hű)! Viszont a történetvezetése elég sokszor leül, méghozzá nem akármennyire! A filmet moziban néztük és be kell hogy valljam a film közepén be is szundítottam 10 percre, pedig egyáltalán nem szokásom! A drámai szál sem volt rossz, a karaktereknél is érezhető a jellemfejlődés! Ami viszont nagy hiba volt a filmben, az a rengeteg logikai bakik sokasága! Rengeteg olyan dolog volt a filmben, amivel nem foglalkoznak vagy egyáltalán ki sem fejtettek és ez egy trilógia befejezésénél elég ordas hibának gondolok!

TribeBubu  2018. 02. 02.

Még mindig az első rész tetszik a legjobban, de egészen jó kis lezárást kapott a történet. Sajnos a film utolsó fél órájába került egy halom klisé és kisebb-nagyobb logikai bukfenc, azért jó szórakozást nyújtott. A látványra és a színészekre egy rossz szava nem lehet a nézőnek (Aidan Gillen valami zseniálisan hozza ismét a gazember figuráját), a cselekmény rendkívül izgalmas és fordulatos az utolsó képsorok katarzisa pedig egy sokszor alkalmazott húzás, de mégis nagyon hatásos még mindig. Remélhetőleg a könyvek rajongói nem csikarnak ki az írótól folytatásokat, így megmaradhat a történet varázsa és misztikuma.

Wes Ball
Ki Hong Lee
Patricia Clarkson
Katherine McNamara
Nathalie Emmanuel
Jacob Lofland
Patricia Clarkson
Filmsomnia.hu - Az útvesztő: Halálkúra
A Halálkúra korrekt, ámde feleslegesen túlnyújtott lezárása lett az Útvesztő szériának. Akciójelenetei szemkápáztatóak, dialógusai viszont néha fejfájdítóan egyszerűek. 55/100
VOX.hu - Az Útvesztő - Halálkúra
A nyitó akció mindenesetre bámulatos, és ó, bárcsak e szellemben fogant volna a további 130 perc is – jót tett volna egy amolyan Mad Max-szerű, poros és szikár akcióorgia. Sajnos azonban más irányt vesz a film, s így a kétségtelenül látványos, városromboló zúzások közepette főként hihetetlenül sablonos fordulatok és a főszereplők nyavalyg… kínlódása a jussunk. Az Útvesztő végén ráadásul egy banális és a meglepetéssel rokoni viszonyban sem lévő megoldás vár minket. 55/100
Popcorn Project - Az útvesztő: Halálkúra
Lőjétek be a középkategóriát korábbi mozis élményeitekből, és ha egy kicsit lejjebb engeditek az elvárásaitokat, akkor élvezni fogjátok a filmet. 5/10

Az Útvesztő:Halálkúra a trilógia eddigi legdrágább filmje a maga 62 millió dollárjával!

(respect the movies)

A maszkok formatervezését Alec Gillis és Tom Woodruff Jr. készítette el! Olyan filmekhez készítettek ők már maszkokat, mint az Alien-filmek vagy a Ragadozó-filmek!

(respect the movies)

A film operatőre a magyar származású Pados Gyula volt!