Project Power: A por ereje

Project Power

Joseph Gordon-Levitt
Rodrigo Santoro
Jamie Foxx

New Orleans utcáin elterjed a szóbeszéd, mely szerint egy rejtélyes pirula képes a felszínre hozni az emberek egyéni szuperképességét. Csakhogy senki nem tudja, milyen hatalom lakozik benne, csak miután bevette a drogot. Míg egyeseknek golyóállóvá válik a bőre, mások láthatatlanságra vagy… Több

Premier: 2020.08.14. | Netflix (2020.08.14.)

2023.01.29 cynicalrealist

A kockázatokról és mellékhatásokról

Nem vagyok biztos benne, hogy ebből a sztoriból egyáltalán lehetett volna jó filmet csinálni, de ha igen, akkor sem sikerült. Zagyva történetvezetés jellemzi az alkotást. Jellemző, hogy végig zavaros, hogy többféle drog van vagy egyféle, de mindenkire más hatást gyakorol, vagy éppen, amikor már azt gondolnánk, hogy oké, mindenkire más hatással van, akkor felmerül a kérdés, hogy valakire miért pont úgy hat. Logika: semmi. Az erkölcsi mondanivalót nyugodtan meg lehetett volna spórolni, az üzenet didaktikusabban van átadva, mint ha kék plakátra lenne írva. Megnéztem helyettetek is, szóval egy kettest kap.

2020.12.04 BoBamburg

Nem rossz film, tipikus mai "szuperhős" film egy kis csavarral. Ugyanis itt bárki szuperhős lehet egy kis időre. Lehetett volna többet is kihozni belőle, de alapvetően egy egész jó, laza akciófilm, ami inkább a látványra megy, mintsem a történetre.

2020.08.21 indingo

Kicsit az X-men és a Csúcshatás szerelemgyereke. Voltak benne jó megoldások, és a látványra is adtak a készítők, de a története lehetett volna egy fokkal bonyolultabb.

2020.09.08 Szilonka

Nem egy tipikus szuperhősös film, de meglepően élvezhető volt a története. Jól építkezett, és voltak benne meglepetések. A harci jeleneteket sem untam.

2020.08.15 stevepisti

Jó kis film!

A Netflix megint odatette magát. Ez egy olyan szuperhős film szerintem, ami inkább az emberek emberibb oldalát próbálja megmutatni. Jó ötlet volt az 5 perces limit a képességek használatára. Nem lehet agyba-főbe hősködni mindenféle következmény nélkül, mert az is lehet, hogy valakire végzetesen hat a por. Jamie Foxx a lányát akarja visszaszerezni, Joseph Gordon a várost akarja megmenteni, a repper csaj pénzt akar szerezni. Mindenkit más motivál, mégis összefutnak a szálak. A lassított jelenetek nekem tetszettek, szerintem nem vitték túlzásba. Akció is volt bőven. Jó kis film, nekem tettszett.

Santoro említette, hogy nem voltak számítógéppel készített képek (CGI), és Rodrigo Santoro átalakítása Mike Marino vezetésével kilenc órát vett igénybe.Szerző: jfruzsi97

Joseph Gordon-Levitt az egyik biciklizős jelenet forgatásakor lesérült. Az incidens 2018. október 31-én történt, de szerencsére hamar felépült. Szerző: hp

A film költségvetése 85 millió dollár volt. Szerző: hp

A közösségi médiában rengeteg kritika érte a filmet, mivel az alapkoncepciója egy az egyben megegyezik egy 2016-os indiai filmével, az Iru Mugannal. Szerző: hp

Premierjének hétvégéjén a Project Power: A por ereje volt a Netflix legnézettebb filmje. Szerző: hp

(2020. 08. 24.)
Erőtlen próbálkozás
Nagyon is üdvözlendő, ha egy közönségfilm nem fél megpendíteni azokat a társadalmi kérdéseket, amiket egy fősodort követő szuperhősmozitól sosem látnánk. Talán ezt egyszer majd egy olyan film is meg fogja tenni, ami hitelesen tud szólni az ilyen témákról. Több

(2020. 08. 24.)
Az 5 perces klisék ereje
Egy szó, mint száz, a Netflix legújabb alkotása bőven a nézhető kategóriába esik, egy könnyed estén simán lecsúszik az embernek. Több