Project Power: A por ereje

Project Power

2023.01.29 cynicalrealist

A kockázatokról és mellékhatásokról

Nem vagyok biztos benne, hogy ebből a sztoriból egyáltalán lehetett volna jó filmet csinálni, de ha igen, akkor sem sikerült. Zagyva történetvezetés jellemzi az alkotást. Jellemző, hogy végig zavaros, hogy többféle drog van vagy egyféle, de mindenkire más hatást gyakorol, vagy éppen, amikor már azt gondolnánk, hogy oké, mindenkire más hatással van, akkor felmerül a kérdés, hogy valakire miért pont úgy hat. Logika: semmi. Az erkölcsi mondanivalót nyugodtan meg lehetett volna spórolni, az üzenet didaktikusabban van átadva, mint ha kék plakátra lenne írva. Megnéztem helyettetek is, szóval egy kettest kap.

2020.12.04 BoBamburg

Nem rossz film, tipikus mai "szuperhős" film egy kis csavarral. Ugyanis itt bárki szuperhős lehet egy kis időre. Lehetett volna többet is kihozni belőle, de alapvetően egy egész jó, laza akciófilm, ami inkább a látványra megy, mintsem a történetre.

2020.08.21 indingo

Kicsit az X-men és a Csúcshatás szerelemgyereke. Voltak benne jó megoldások, és a látványra is adtak a készítők, de a története lehetett volna egy fokkal bonyolultabb.

2020.09.08 Szilonka

Nem egy tipikus szuperhősös film, de meglepően élvezhető volt a története. Jól építkezett, és voltak benne meglepetések. A harci jeleneteket sem untam.

2020.08.15 stevepisti

Jó kis film!

A Netflix megint odatette magát. Ez egy olyan szuperhős film szerintem, ami inkább az emberek emberibb oldalát próbálja megmutatni. Jó ötlet volt az 5 perces limit a képességek használatára. Nem lehet agyba-főbe hősködni mindenféle következmény nélkül, mert az is lehet, hogy valakire végzetesen hat a por. Jamie Foxx a lányát akarja visszaszerezni, Joseph Gordon a várost akarja megmenteni, a repper csaj pénzt akar szerezni. Mindenkit más motivál, mégis összefutnak a szálak. A lassított jelenetek nekem tetszettek, szerintem nem vitték túlzásba. Akció is volt bőven. Jó kis film, nekem tettszett.

2020.08.26 Greeta

A látvány nagyon tetszett, az átalakulások jól meg voltak csinálva. A film egy igazi akciófilm, végig lendületes volt.

2020.09.24 jfruzsi97

Látványos, érdekes film. A sztori jó. A szereplők is hozták a formájukat, tetszett, hogy egyes részeknél nem használtak CGI-t, nagyon jól megoldották nélküle is. Nem volt unalmas rész. Bár kicsit sajnáltam, hogy Robin nem mutatta meg, hogy mire képes a szerrel.

2020.10.31 Annuska

Örültem, hogy Joseph Gordon-Levittot végre ismét nagyjátékfilmben láthattam. A története nem volt rossz, de nem egy egyedi alkotás, nem valami maradandó.

2020.09.04 Robert Langdon

Ez hiányzott

Kicsit féltem a trailer után, hogy az túl erős lesz a filmhez, mert ugye általában ezt látjuk. Hát hatalmasat csalódtam. Egyértelmű, hogy Jamie Foxx miatt néztem meg, de szerintem nincs benne gyenge szereplő. A sztori végig zökkenőmentes, pörgős, nem vettem észre ellentmondásokat benne. Azt hiszem, a Netflix megcsinálta a második nézhető egész estés moziját (a 6 underground volt az első és eddig egyetlen). A sztori teljesen új, persze a szokásos "előbb egymás ellen, majd egymást segítve" dolgok benne vannak, de kellenek is bele. A vége meg valami elképesztően látványos, a szőr felállt a hátamon tőle. Azt hittem, Jamie hazudik, mikor az erejéről beszél, erre... Még egy-két ilyen film, és nem kell Hollywood. Hibátlan: 5/5

2021.02.10 Eastern79

A szer különféle hatásait néhol egészen látványosan demonstrálják, azonban ettől eltekintve sajnos csak egy középszerű akciófilm lett.

2020.10.04 Mrsx

Mindegy, csak hasson

Szuperhős filmek jönnek és mennek manapság. A csapból is ez folyik gyakorlatilag. Ez valakinek tetszik, valakinek pedig nem. Nyilván ez a része a dolognak elég szubjektív. Én személy szerint nagyon bírom az ilyen elrugaszkodott dolgokat, legyen az szuperhős, mágia, fantasy, bármi. Nagyon jó pont a film részéről, hogy nem akar több lenni, igazából nem is a szuperhős dolog dominál benne, mert erősebben hat a zsarus téma, amit megfűszereztek picit ezzel a droggal elérhető képességgel. Ami nem mellékesen elég lutri, hisz csúnya mellékhatásként azonnali halál is járhat. Így szerintem bőven a szórakoztató határon belül tud maradni a film. Jamie Foxx és Joseph Gordon-Levitt párosa igazán nagyot ment a filmben. Mindketten szerethető, és nem üres figurát kaptak, akiket megtudtak tölteni élettel. Ez csak tovább növelte a film szórakoztatási faktorát. A látványvilága a filmnek azért nem egy Marvel produkció, ez köszönhető azért a költségvetési keretnek is. De persze az, amit így kapunk, bőven így volt tökéletes. Remek közeli képeket lőttek, mikor például beveszik a drogot, és végbe megy a változás az adott alany testén. Az akciójeleneteket nem aprózták el, van vér benne bőven, és igazán pörgős, látványos volt. Amit ténylegesen felróhatunk a filmnek, az talán az, hogy sablonos. Semmi újat vagy érdekeset nem fogunk benne látni. A műfajok mixelése nem elég ehhez, azonban szerencsére sokat nem ront az összképen. Bőven nézhető, szórakoztató, izgalmas szombat délutáni film.

2020.08.09 Randallot

Jó lenne, ha kicsit lassítana a Netflix, ontja magából az újabb és újabb filmeket, sorozatokat és show-kat, de egyre több izzadságszagú gagyiság jön szembe velem. A por ereje is kicsit mellékvágányon van, a tisztességes költségvetés ellenére is hiányolom belőle azt az "őrületet", amit egy ilyen sztoritól vártam volna.

2022.01.06 Málinger Zsolt

Gagyi.

2020.08.04 gerda

Egy újabb film, aminek a lényegét belesűrítették az előzetesbe, s azt a feszültséget, amit az ismertetők ígértek, nem sikerült a cselekményben kibontakoztatni. Elég nagy csalódás.