Játssz egy Hyundai okostévéért! Login

Machete gyilkol (2013)

Machete Kills

Norbert93   2019. 06. 22.

Ez már sok...(vagy inkább túl kevés?)

Robert Rodrigurez az igényes köntösbe bújtatott trash-filmek igazi királya, de a műfaj már nagyon idejét múlt. A 90-es évek és a 2000-es évek eleji felhozatalba még elfért volna, de mára "kiment a divatból" és valljuk be nem is megy neki olyan jól. A Machete gyilkol már idétlenül nevetségesnek hat, tudjuk valami hasonló bizarr végeredmény volt a rendező célja, de ennek ellenére sem tudott ezen túlnőni. Talán egy Tarantino forgatókönyvvel erősebb lehetne az összkép.

Artemisia   2018. 01. 07.

Szórakoztató és izgalmas akciófilm, a történetnek van elég súlya ahhoz, hogy mozgassa az eseményeket. Az akciójelenetek jól lettek megcsinálva, van pár nagyon jó húzás pl.: a szívre kapcsolt detonátorok, de van elég logikai baki is, pl.: senki nem me... több»

zoleykrajcsi   2016. 10. 04.

Nagyon tetszett a Machete gyilkol, tökéletesen elérte a film a célját, kikapcsolt és szórakoztatott. Semmi nem hiányzott belőle, így szuper, ahogy van. Azért az hozzá tartozik az igazsághoz, hogy az első rész nagyobbat ütött.

dubzsu   2015. 03. 31.

Az elsőhöz hasonlóan ez is bizarr, véres, undorító jelenetekkel teli. A szexbombáktól sem lesz élvezhetőbb a film. Hiába játszottak rá direkt, ez akkor is gagyi lett.

inemeth   2015. 05. 23.

Csodás 3 órás alkotás, ami tökéletesen visszaadja az exploitation mozik hangulatát, paródiával fűszerezve. Elképesztő ötletek, bizarr figurák, sok erőszak és vér.

kristoftoth21   2019. 01. 16.

Ha tetszett az első akkor valószínüleg ez is tetszeni fog. Bár néhol kissé tulzás a film és inkább Star Wars paródiának tűnik mint, Machetenek, de egyszer viszont meg lehet nézni ha bejött az első. 7/10

Robert Rodriguez

A lángszórós jelenetben Voz oldalán egy Klingon bat'leth van (a Klingonok a Star Trek univerzumban "őshonosak").

(magyaristvan)

Robert Rodriguez Kémkölykök sorozatában Danny Trejo Antonio Banderas testvérét játsza, a neve Machete Cortez.

(magyaristvan)

Charlie Sheen alakítja az elnököt. Apja, Martin Sheen számos alkalommal eljátszott ezt a szerepet, legismertebb talán "Az elnök emberei" (The West Wing) című, 1999-es sorozatban játszott elnök volt.

(magyaristvan)

A filmet 29 nap alatt forgatták le.

(magyaristvan)

Danny Trejo és Mel Gibson összecsapása alatt a háttérben látható Gibson William Wallace-ként használt kardja a "Rettenthetetlen" (Braveheart) című, 1995-ös filmből.

(magyaristvan)

Robert Rodriguez és Danny Trejo 11 filmen dolgoztak együtt.

Ez a film volt Lady Gaga második filmszerepe. Az első a Men in Black 3 volt.

Robert Rodriguez a film megalkotásában íróként, producerként, vágóként, operatőrként, zeneszerzőként, és a zenei és látványeffekt-producerként is részt vett.

A forgatókönyvet Kyle Ward írta, aki korábban csak rövidfilmeket készített.

A film történetét a rendező, és annak testvére, alkotta.