Ál/Arc

(Face/Off)

mamiéstöti2  2016. 08. 05. 21:48

Izgalmas fordulatokkal teli Nicolas Cage fiatalkori filmjeit meghatározó alkotás. John Travolta jó tanára volt.

rbernadett  2015. 10. 21. 15:01

Nagyon ötletes film, emlékszem, hogy úgy jöttünk ki a moziból, hogy teljesen le voltunk nyűgözve. A megvalósíthatóságát természetesen nem vizsgáltuk az nem érdekelt. Ötletes volt, izgalmas volt és valami újat adott. És azért van benne egy-két jól sikerült hatásvadász jelenet is.

Snowball  2016. 12. 12. 23:29

Oltári kis film lett nem is tudom, mit mondhatnék. Kezdve azzal, hogy a története izgalmas és szórakoztató. Ez nálam az első nézőpont. Nagyon jó lett a zenei aláfestés ami kellően emeli a film fényét. Imádtam.

Bthewatcher  2017. 08. 17. 13:06

Nagyon jó film. Mindenkinek ajánlom, aki kedveli a hasonló témájú filmeket. A történet fantasztikus, a szereplők pedig nagyon adják. Elképesztő alakítások.

Deku  2017. 07. 08. 14:28

Travolta és Cage párosa meglepően ügyesen tudott működni ebben az elmésen létrehozott krimiben. Engem teljesen megvett a sztorijával és az erős karakterekkel. Szerintem egész jó.

Joan Allen
Gina Gershon
Alessandro Nivola

Az arcátültetést ábrázoló jelenethez készítettek két magasz színvonalú gumibabát Cage-ről és Travoltáról. A bábuk rendkívül igényesek és költségesek voltak. A szőrszálakat egyenként kellett beültetni, sőt képesek voltak szimulálni az arc egyes izomrándulásait.

(ps)

Az egyik nagy tűzharcot ábrázoló akciójelenetben a háttérben egy kisfiú a „Somewhere Over The Rainbow” című dalt hallgatja. Az érdekesség ezzel kapcsoltban annyi, hogy csupán a forgatás előtti napon kapott zöld lámpát az ötlet, eredetileg ez nem is került volna bele a filmbe, de Woo-nak sikerült meggyőznie a stúdiót. Ellenben meg kellett ígérnie, hogy ez miatt nem csúsznak a forgatással, így Woo kénytelen volt a jelenetből kihagyni a galambokat, amiket ez helyett egy másik akciójelenetnél használt fel.

(ps)

SPOILER VESZÉLY! A film elején Castor Troy kómába esik, de hogy ez pontosan hogyan fog történni, komoly vitákat okozott a rendező, a stúdió és az írók között. Az eredeti ötlet szerint Troy folyékony nitrogénbe esett volna, de ez nem tetszett a stúdiónak. Aztán azt javasolták, hogy zuhanjon a mélybe, vagy zuhanjon magas feszültségű kábelekre, ez viszont nem tetszett a rendezőnek. A végső változat szerint a balesetet egy sugárhajtású repülőgép motorja okozta…