Terminátor 2. - Az ítélet napja

ZeroHero   2015. 05. 12.

Izlésem szerint a világ legjobb akciófilmje. Már több, mint 20 éve készült, de még mindig nem készült ennél jobb. Gondolkodtam, hogy miért...én ezt azzal magyarázom, hogy egyrészt a látványvilága mai szemmel is nagyon pöpec, de ami ennél fontosabb, hogy a forgatókönyve eszelősen jóra sikeredett. Ez a film is jól mutatja, hogy önmagában a látvány nem ér sokat, ha nincs magával ragadó történttel és egymásból-egymásba kapcsolódó, ámulatba ejtően kidolgozott jelenetekkel összekötve. Nagyon erős, stílusos atmoszférája van.

Shelby07   2018. 01. 15.

Igazi klasszikus film, nagyon jó és igazi akciódús film. Nagyon élvezhető, és bátran ajánlom a többi részét is.

dulkap   2017. 08. 26.

Emlékszem gyerekként láttam először a filmet a VHS korszak kezdeténél, azt hiszem még alámondással. Már akkor nagyon tetszett, hiszen ilyesmit nem nagyon láttunk még akkor. Azóta láttam párszor és nem mondom, hogy az idő vasfoga semmit sem fogott rajta, de a mai napig egy nagyon élvezetes, pörgős és látványos moziról van szó maga történeti és technikai hibái ellenére is. Tagadhatatlanul forradalmi film volt akkoriban, ami újradefiniálta az akciófilm gyártást. Klasszikus film, ami a legjobb a sorozatból.

Deku   2017. 07. 08.

Ennek a filmnek még ma is meg van a maga varázsos hangulata. Egyszerre humoros és akciódús. Az első részhez hasonlóan ez is tutira sikeredett. Nekem nagyon bejön ez a fajta robotos téma.

Orosz István   2016. 05. 27.

Kedvenc részem a trilogiából! Humoros akció dús. Örök klasszikus marad a szememben. Nincs végzet csak ha magad is bevégzed. Ez a film nem fog soha így járni!

Linda Hamilton
Robert Patrick
Joe Morton
Robert Patrick
Xander Berkeley
Linda Hamilton
Edward Furlong

1997. augusztus 29. - a nap, amikor szerencsére nem tört ki a harmadik világháború. Mert nincs végzet, csak, ha bevégzed. Minden valamire való filmrajongó eszébe bevésődött ez a dátum, akkora élmény volt, van és lesz ez a kiváló alkotás, amelyen nem tud fogni az idő. Sok évvel a bemutatója után is konstansan szájtátva nézzük az effekteket, mondjuk a szereplőkkel a kívülről tudott szöveget, dobjuk el az agyunkat Arnie-n és az elfolyó másik terminátoron, emeljük kalapunkat Cameron előtt ezredjére is. Mert ez az alkotás minden kétséget kizáróan, a 90-es évek legjobb akciófilmje! több»

A lényeges kérdés azonban az, hogy megéri-e megnézni a Terminator 2 3D-t? Ha nem érdekel minket a harmadik dimenzió, akkor igen, hiszen a technikai kivitelezés ettől függetlenül is szemkápráztató. A legfontosabb azonban az, hogy ez a film megérdemli a mozivásznat. Kell neki, ahogy nekünk is. több»

Ez volt az első olyan film, amelynél közel 100 millió dolláros költségvetés volt.

(Laca//Ho/rr/oR// )

Csak Arnold Schwarzenegger volt képes az egész stábból arra, hogy felemelje CyberDyne irodaházban való lövöldözős jelenetnél a gépágyút.

(Laca//Ho/rr/oR// )

A film költségvetése 102 millió dollár volt és jelenleg 521 millió bevételnél tart világszerte.

(Bob )