Terminátor 2. - Az ítélet napja (1991)

Terminator 2 (3D)

Robert Patrick
Xander Berkeley
Linda Hamilton
Edward Furlong

Filmimado   2021. 08. 12.

Fantasztikus!

Nagyon jó. A Terminátor is igazán fantasztikus film, de talán ez a folytatás még annál is jobb.

ZeroHero   2015. 05. 12.

Izlésem szerint a világ legjobb akciófilmje. Már több, mint 20 éve készült, de még mindig nem készült ennél jobb. Gondolkodtam, hogy miért...én ezt azzal magyarázom, hogy egyrészt a látványvilága mai szemmel is nagyon pöpec, de ami ennél fontosabb, ... több»

Shelby07   2018. 01. 15.

Igazi klasszikus film, nagyon jó és igazi akciódús film. Nagyon élvezhető, és bátran ajánlom a többi részét is.

dulkap   2017. 08. 26.

Emlékszem gyerekként láttam először a filmet a VHS korszak kezdeténél, azt hiszem még alámondással. Már akkor nagyon tetszett, hiszen ilyesmit nem nagyon láttunk még akkor. Azóta láttam párszor és nem mondom, hogy az idő vasfoga semmit sem fogott raj... több»

Puncs   2019. 04. 06.

Megszámlálhatatlanul sokszor láttam már. Brutálisan jó film, habár nekem az elsőt nem tudta felülmúlni. Viszont kevésbé komor, és még poénok is vannak benne. Ami a látványvilágát illeti, még ma is simán megállja a helyét. Az ilyen filmes trükkök elké... több»

Deku   2017. 07. 08.

Ennek a filmnek még ma is meg van a maga varázsos hangulata. Egyszerre humoros és akciódús. Az első részhez hasonlóan ez is tutira sikeredett. Nekem nagyon bejön ez a fajta robotos téma.

Thibo84   2016. 09. 02.

Jobban síkerült, mint az első rész. Szerintem. Az akciójelenetek királyok, és a poénok csak emelik a film dicsfényét, a látványokról nem is beszélve.

A legtöbb bevételt hozó korhatáros akciófilm, ami úgy nyert Oscar-díjat, hogy az előző részeit egy kategóriában sem jelölték.

(Zsófi Várhalmi)

Csak Arnold Schwarzenegger volt képes az egész stábból arra, hogy felemelje a CyberDyne irodaházban való lövöldözős jelenetnél a gépágyút.

(Laca//Ho/rr/oR// )

A film költségvetése 102 millió dollár volt.

(Bob)

Annak ellenére, hogy az Akadémia 1991-ben még csak elvétve jutalmazta a Terminátor-féle látványfilmeket, az Ítélet napja összesen négy szobrocskát zsebelt be: legjobb hang, legjobb hangvágás, legjobb smink és speciális effektusok kategóriákban.

A film gyártói más befejezést szántak a filmnek, olyat, amely megkönnyíti a folytatást. James Cameron azonnal meggyőzhetetlennek bizonyult.