Játssz egy Hyundai okostévéért! Login

A pusztító (1993)

Demolition Man

Eastern79   2021. 02. 07.

Régimódi akció

Annak idején minden hónapban megvettem a Vox magazint (előtte meg egy másik mozis újságot, aminek a címére már nem emlékszem), és jóval a moziba érkezésünk előtt már mindent tudtam a filmekről. Emlékszem, Sly fagyasztós jeleneteiből vett félmeztelen képeivel volt tele az újság, mire az osztálytársam, Melinda megjegyezte: "milyen bika teste van". Nos igen, Stallone fénykorát idézi a film, de nemcsak erre emlékszem, hanem arra is, hogy Penge-Snipes legalább akkora arc volt benne, mint a mi jó öreg Rambónk. Sandra Bullock pedig már akkor is gyönyörű volt. Klasszikus zúzás, a mai napig megállja a helyét, ha könnyű kikapcsolódást keresünk.

ArpiHajdu és Réci   2016. 07. 14.

Az egyik kedvenc Stallone-filmem. Nagyon érződik rajta a '90-es évek, de ettől lesz nagyszerű még a napjainkban is. Egy ódivatú bűnözőhöz egy ódivatú rendőr kell, és ez hol nem ironikus, mint a jövő Amerikájában? Stallone sok akciófilmet csinált, de ... több»

Deku   2017. 07. 24.

Nem volt rémes de Stallone jobb filmeket is vállalt már el ennél. Ez az film nem túlzottan nyerte el a tetszésemet mivel túlzottan a látványra akar rámenni és eközben elfelejti a történetet ami a húzó erő kéne legyen.

dailyfilmsan   2017. 12. 15.

Nem volt könnyű végignéznem ezt a filmet. Érdekes jövőképet tár elénk a nyelv változásától kezdve a társadalom berendezkedése és a társas kapcsolatokig minden elgondolkodtató. Viszont az egész egy nagy színjáték közepette ju el a néző felé Sandra Bul... több»

HETEDIK   2018. 07. 17.

Snipes legjobb alakítása. Sziporkál Simon Phoenix szerepében, Stallone elhalványul mellette, bár azért odaszúr Scwarzinak és Bullock-al az a virtuális szexjelenet parádés. Egy vérbeli akciófilm a kilencvenes évekből, sajnos azóta Snipes eltűnt a süllyesztőben, pedig ekkoriban nagyszerű alakításokkal rukkolt elő. Kár érte.

NGN   2019. 11. 25.

Spartan vs. Phoenix

Ó igen, azok a csodálatos kilencvenes évek, amikor minden szebb és jobb volt, és zseniálisabbnál zseniálisabb akciófilmek készültek, amik mára abszolút klasszikus kategóriába kerültek. Talán az ötletek voltak jobbak, talán a színészek képviseltek mag... teljes kritika»

Yosihiro   2016. 05. 22.

Az álj vagy lő a mamám után jött ez a film mekkora válozás :) kellett sandra B. és Wesley S. is hozzá de ez azért jó lett szeretem és jót alakítanak benne :)

Sylvester Stallone

A Sandra Bullock által játszott karakter neve, Lenina Huxley, utalás Aldous Huxley Szép Új Világ című művére. A könyv egyik szereplőjét is Leninának hívják.

(tjunior)

Snipes és Stallone első közös filmje.

(HETEDIK )

Wesley Snipes a filmben nyújtott alakításáért jelölve volt az MTV Movie Award legjobb negatív hős díjára.

A pusztító története Nemere István 80-as években írt „Holtak harca” könyve alapján készült. A történetet egy hivatalos kiküldetésben lévő magyar állampolgár adta el USA-ban és egy szerzői jogvédő iroda megállapította, hogy a két mű esetén 75% egyezés van. Azonban az író lemondott a pereskedésről, mert az amerikai fél jóhiszeműen vásárolta meg az ötletet, nem utolsósorban pedig azért, mert az USA-ban történő pereskedés tetemes összegeket emésztett volna fel.

(vilar)

A film jövőbeli cselekménye 2032-ben játszódik.

Nigel Hawthorne nem igazán kedvelte sem Sylvester Stallone-t, sem Wesley Snipest.

(kázsé)

Wesley Snipes ütései és rúgásai néha furcsának hatnak a filmben. Ez azért van, mert Snipes fekete öves, és olyan gyorsan mozgott, hogy a mozdulatai elmosódtak a felvételen.

(kázsé)

Sylvester Stallone azt szerette volna, ha Phoenix szerepét Jackie Chan játssza, de ő visszautasította, mivel az ázsiai közönség nem kedveli, ha egy szokásosan hősöket játszó színész egyszerre gonosz lesz.

(kázsé)

Jack Black is megjelenik a filmben mint az egyik föld alatti lázadó.

(kázsé)

Sandra Bullock néhány napnyi forgatás után váltotta le Lori Pettyt.

(kázsé)

"A "Demolition Man" az a fajta akciófilm, amelyik ezer sebből vérzik. Elvileg egy utópiáról mesél, amelyben nincs helye a bűnözésnek és erőszaknak, ugyanakkor a forgatókönyv igen könnyedén átsiklik olyasmik felett, amik létrejötte nem valósulhatna meg ennyire közel az események kezdéséhez." több»