Dredd (2012)

Dredd

Dredd

Sabnock Sanatory   2021. 12. 09.

legújabb vélemény a nap véleménye

Egye fene, kapjon négy csillagot.

A feszítős fickó, bizonyos Sylvester Stallone is játszott egy képregényfilmben, a Judge Dreddben, még 1995-ben, de az egy másik műfajt képviselt... A sztori sem ugyanaz, és maga a film felépítése, szerkezete, hangulata és persze műfaja is ég és föld ... teljes kritika»

indingo   2017. 10. 05.

Tetszenek azok a filmek, ahol egy új világot mutatnak be. Ez a vonal tetszett, de a történet nem volt sem túl látványos sem túl izgalmas. Kicsit több kakaóval jobb is lehetett volna.

dailyfilmsan   2019. 03. 24.

Nekem bejött ez a posztapokaliptikus környezet. Hozott mindent, ami kell egy akciófilmbe. Volt dirr-durr, pif-paf-puf. Néhol voltak lyukak a történetben, de nem öltött nagy méreteket. Nem rontott a filmen. A szereplők voltak kicsit gyerekcipőben szerintem, mert olyan művi színpadias benyomást keltettek ritkán. De akkor is tetszett.

harnas1207   2018. 12. 20.

Nem hittem volna, hogy egy ilyen film tud érdekes lenni, de az volt és nagyon lekötött. Az eredetit még nem láttam, de úgy érzem ez sokkal jobb lehet annál. Ami miatt elcsúszott nálam a film, az az, hogy a bíró egy idő után már túltolta a hihetetlen ... több»

Bazzzsi   2017. 11. 21.

Eléggé belepottyantunk ebbe a világba. Nem is rémlik, hogy melyik évben jártunk. A története eléggé lapos, sok minden nem történt benne és az árt tér is csak összenyomta a sztorit.

hsanya182   2016. 10. 26.

Aki szereti a scifi akció filmeket szerintem nem érdemes kihagynia, nem egy maradandó alkotás, de van benne egy két jobb jelenet, egy laza esti filmezéshez kitűnő választás, nem túl agyalós, de az érdekes elvont világ azért leköti a képzeletet :)

TomÁcs   2018. 08. 09.

A készítőknek ezt mind sikerült összehozni? A főszereplő karaktere nevetséges, ahogy a történet is.

Halottak száma: 102.

(magyaristvan)

A film lassított jeleneténél a hangeffektet úgy állították elő, hogy Justin Bieber egyik éppen futó slágerét 1/800-ad sebességre lassították.

A film hossza (96 perc) pontosan megegyezik az 1995-ös verziójával (Dredd bíró).

(SódóGA)

Karl Urban egy interjúban elmondta, hogy alakítását Piszkos Harry karaktere inspirálta.

(SódóGA)

A falon lógó "új" amerikai zászlón csak 6 csillag van, melyek az egyes körzeteket szimbolizálják.