Terminátor - A halálosztó

Puncs   2019. 04. 06.

Örök klasszikus, sokkal nyomasztóbb, sötétebb, nyersebb és félelmetesebb, mint a második rész. Ami egyébként szintén jól sikerült. Személy szerint nekem ez jobban bejön. A film egész remekül adja vissza a nyolcvanas évek fílingjét, a punk korszakot. Nyilván ebben a részben a trükkök még nagyon elavultak voltak, de ez semmit nem von le a film értékéből. A jövőt bemutató képsorok most sem rosszak, a zenéje pedig zseniális. Én ebben a filmben semmibe nem tudok belekötni, és nem is akarok. Szerintem ez a mozi az akciófilmek között alapműnek számít.

dulkap   2017. 06. 15.

Mai szemmel nézve a maszkok sok esetben inkább tűnnek viccesen műanyagnak, mint élethűnek, de a bőr nélküli robot már akkor is bitang erősen nézett ki. Maga film pedig klasszikus 80-as évek akciófilmje a jobbik változatokból. Pörgős akciójelenetek, jó hangulat és szép megágyazása a sorozat legjobb darabjának. (Még ha akkor nem is biztos, hogy ez volt a cél.)

Deku   2017. 07. 10.

Pörgős pillanatokkal van tele és érződik a régi 80-as évek filmjének feelingje. Nekem nagyon tetszik még ma is bár mosolyogni lehet sok effekten ami ma már alap dolognak tűnhet de akkoriban nem az volt.

Orosz István   2017. 08. 04.

Nagyon jó film. Nagyon jó a sztori is, az akkori technika még gyerekcipőben járt, de így is mondhatni ahhoz képest látványos lett. Nagyon jól megcsinálták.

andor50   2016. 04. 18.

Nekem a kedvenc terminátor film, szerintem jobb mint a második rész. Viszonylag későn láttam a filmet, mégsem éreztem elavultnak, nagyon pörgős és nagyon izgalmas, Az időutazós filmeket amúgy is szeretem, és így, hogy már jó sok része kijött, egymás után megtudtam nézni.

Paul Winfield
Lance Henriksen
Michael Biehn
Earl Boen
Arnold Schwarzenegger

Élő szövet a fém belső vázon. Stílszerűen ez a jelző jutott eszembe, amikor egyre nagyobb aggodalommal telve néztem a nem sokára érkező Terminátor-film előzetesét. Biorobotoknak tűnnek a színészek (bizony, még a sárkányok anyja is!), a képek sem vágtak a földhöz, kizárólag Arnie miatt fogok majd elzarándokolni a moziba és megnézni ezt a látványos, de eléggé üresnek ígérkező sokadik folytatást (ne legyen igazam!). Viszont azonnal leküzdhetetlen vágyat éreztem, hogy újrázzam a legendás első részt, amelyből mára már franchise lett, és bármilyen hihetetlen, már több, mint 30 év telt el a bemutatója óta. Régen láttam a teljes filmet, ezért kicsit aggódtam, de teljesen feleslegesen, gyermekkorom kedvence még mindig kiváló alkotás, függetlenül attól, hogy az effektek már nem kicsit váltak elavulttá. Megunhatatlan! több»

A Terminátor kiemelkedő mérföldköve, egyfajta elindítója az agresszív akciójelenetekben bővelkedő fantasztikus-apokaliptikus alkotásoknak, mely mind a mai napig megőrizte innovatív jellegét és időről időre újabb feldolgozásokra, folytatásra késztette a filmkészítőket. 9/10 több»

A film felkerült az 1001 film, amit látnod kell mielőtt meghalsz című listára.

(Norbi)

A film költségvetése 6,4 millió dollár volt és jelenleg 78 millió bevételnél tart világszerte.

(Bob)

A film költségvetése kevesebb mint 6,5 millió dollár volt, s világszinten több mint 78 millió dolláros bevételt produkált.

(ArpiHajdu és Réci )