Laca//Ho/rr/oR//   2019. 05. 03.
Az első rész lényege: MI IS AZ A MÁTRIX?! Második rész kérdése: MIÉRT?! - a kérdésekre választ kapni és megérteni a döntéseinket...

Mit is lehetne mondani az első rész után, ami olyan magasra tette a lécet 1999-ben? Mindazzal a technikával, amivel megalkották és azokkal a bölcs gondolatokkal, melyeknek szinte minden mondata arany volt. A válasz könnyű: nem sikerült, mert ugyan nem mondom, hogy nem sikerült jól, főleg a több hétig forgatott autópályás jelenet után, de ez, és még Monica Bellucci leszerződtetése sem tudta felülkerekíteni a 2. részét. Bár ebben is nagy sok kérdésről filozofálnak az életről, az emberi személyiségekről, a szabad akaratról, mégis inkább a dús akciókra vetíti ki a rendező páros a folytatást, és a látványosabbnál látványosabb harcművészetre, amellyel megint csak nincs baj, csak a néző az első rés... több»

Deku   2017. 07. 24.

A Mátrix számomra egy hatalmas meglepetés volt habár ez a rész már azért annyira nem egyedi mint az első rész de még itt is tetszett nekem az alap történet.

harnas1207   2018. 11. 30.

A második rész pörgős lett és látványos. Nekem az első rész is az volt, de ez maga a látvány orgia. Az autópályás jelenet volt a kedvenc akciós-üldözős jelenetem.

hackerjulcsi   2019. 02. 07.

Szuper film, bár a trilógia első része szerintem jobban sikerült. A film erőssége a filmes technika és a popkulturális, illetve irodalmi hivatkozások sokszínű hálója. Imádtam.

moviewer   2017. 08. 07.

Ebben a részben kissé háttérbe szorult az első rész üzenete. Sokkal inkább egy akciófilmet láthattunk. Valóban nem feltétlenül hozta az eredeti szintet, de számomra így is szórakoztató volt. Elismerem, egyes jelenetek már inkább komikusak voltak, de én nem mondanám, az első film megszégyenítésének.

Adrian Rayment
Nona Gaye
Harold Perrineau Jr.
Helmut Bakaitis
Keanu Reeves

Ez a rész mégis ettől válik sokkal emberibbé, mint az első rész valaha is volt, rámutat arra, hogy a teljes esélytelenség ellenére is képesek vagyunk a végsőkig küzdeni. Küzdeni azért, amiben, és akiben hiszünk. Elcsépelt tanulságnak tűnhet ez a konklúzió, de talán mégis csak az érzelmeink segítségével emelkedhetünk felül egy gép ridegségén éppúgy, mint azokon a társainkon is, akikből az érzés képessége végleg elveszett… több»

Laurence Fishburne, Jada Pinkett Smith, és Anthony Brandon Wong a forgatókönyv elolvasása nélkül írta alá a szerződését.

(magyaristvan)

A Neo és Smith ügynök közötti harcot 27 napig forgatták.

(magyaristvan)

A General Motors (GM) 300 autóval támogatta meg a filmet. A forgatás végére mind a 300 összetört.