Animátrix

Animátrix

The Animatrix
kabel

Üdvözlünk az Animátrix világában, amely a számítógépes animáció és a japán animé látványos ötvözetéből jött létre, a világ legnagyobb animé-alkotóinak közreműködésével. Tudd meg, mi történt a Mátrix előtt! Hogy mi lett az emberiség utolsó városaival, hogyan zajlott a gépek elleni harc és hogy minek köszönhetően bukott el a teljes emberi civilizáció! Légy tanúja Az Oziris utolsó útjá-nak, amely megteremti a kiindulópontját a Mátrix - Újratöltvé-nek és a Lépj be a Mátrixba videojátéknak! Ismerd meg a Mátrixot olyan teljességgel, amelyhez sehol máshol nem juthatsz hozzá! Eljött az idő, hogy rákapcsolódj a rendszerre!

Forgatókönyvíró: Lily Wachowski, Lana Wachowski
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Japán
Premier: 2003.04.17.
Több

2024.01.30 kabel

Mátrix lepattanó

Az Animátrix egy gyönyörű antológiafilm a Mátrix-univerzumból. Nem feltétlenül a filmeket egészíti ki, sok esetben saját, eltérő világot mutat be, vagy egy alternatív gép-ember háborút vázol fel. Szerencsére a Wachowski testvérek csak kettőt rendezték a kisfilmek közül, és inkább producerként voltak jelen, és jelenlétük nem is nagyon érezhető, hisz nincs görcsös ragaszkodás a Mátrix-univerzumhoz. Az általuk rendezett előzménysztori talán a legérdektelenebb, mert egy olyan részét meséli el a Mátrix háttérsztorijának, amit messze jobb volt a néző fantáziájára bízni. A hátralévő pár film minősége vegyes, hisz mindegyiket más alkotócsoport gyártotta. Ez a képi világra is igaz, akad itt gyönyörűen animált 2D és 3D-t vegyítő látványvilág, illetve kicsit visszafogottabb 2000-es évekbeli 3D-s is. A sorozat lényegében egy Love, Death and Robots jobb évada is lehetne, mert a kisfilmek nagy része szép, és történetileg is érdekes. A World Record egy emberi maximum megdöntésével, és azáltal Mátrixból való kiszakadással foglalkozó sztori, mely egyszerre ijesztő és elgondolkodtató. A gyengébb narratívák közül még ott van a Detective Story, mely pont akkor zárul le, amikor végre érdekessé válik. Nyilván nincs ezzel sem nagy baj, nincsen kimondottan rossz epizód, és felnőttesebb animációs filmek kedvelőinek kötelező az Animátrix, minden apró hibája ellenére.

2018.01.22 TribeBubu

Nem mondom, hogy tökéletes melléktermék a trilógiához, de nem is az a vállalhatatlan fajta. Ez, hogy több szegmensből áll, más-más animátorcsapat által készített kisfilmekből, remek ötlet, csak némelyik kicsit szerintem kilóg a Mátrix világából, ille... Több

2015.10.24 Sodanth

A Wachowski testvérek által megálmodott Matrix világa nagyszerű univerzum. A három remekül lefedte a főbb eseményeket Neo körül, azonban a világ annyira mély és összetett volt, hogy bőven akadt benne további történetmesélésre. A japán rajongók és ügy... Több

2017.07.21 M4T

Mindegyik történetet láttam és elmondhatom h egyetlen egyre sem lehet rámondani, hogy rossz lett volna. Vagy akár gyengébb. A fiú volt a kedvencem, aki annyira de annyira erősen tudott hinni, hogy mindenre képes volt.

2014.12.31 lexlutor

Elképesztően beszédes forgatókönyve van, lehet h inkább játékfilmnek kéne lennie, de szuper volt így is. Annak ellenére, hogy nem mindig sikerül ráéreznem az animék ízére.

(2019. 12. 18.)
A Mátrixon túli animációs antológia: Animatrix
Nem csak a képi- és a zenei világa teszi emlékezetessé, hanem a filozófiai mondanivalója is érdemes kiegészítés a trilógia mellé. Több