zoleykrajcsi   2016. 10. 03.

Az Igazság Ligája: Háború nem a legjobb szuperhős film, amit valaha láttam, de ha ettől elvonatkoztatok, akkor azt kell, hogy mondjam, igazán remek film és emellett még vicces is. Szóval nekem bejött.

nitus2006   2015. 03. 04.

Nagyon tetszett :-D sosem voltam szuperhős rajongó, de ez a mese nagyon nagy .-) rengeteg jó karakter, és végre együtt.

A film végén, mielőtt a stáblista következne található egy rövid bejátszás, amely a következő rész tartalmából egy kis ízelítő.

Az Igazság Ligája: Háború 3,5 millió dollárból született meg, több mint 5 millió dollár bevételt eredményezett.

A film egyből DVD-n jelent meg.

Shazam Aquamant váltja a Liga alapítói között, (nem Hawkgirl-t).

A filmben található egy utalás a Tini Titánok rajzfilmre. Victor Stone futballcsapaténak neve ugyanis Titans.

Darkseid karakterének kialakításakor Adolf Hitlert vették alapul az alkotók.

Fantasztikus Négyes című filmből már ismert Ioan Gruffuddot (Mr. Fantastic karakterét alakította) kölcsönzi hangját az egyik mellékszereplőnek (Thomas Morrow-nak).

A film egy 2011-ben megszületett képregény alapján készült ennek. A képregény neve: Justice League: Origin és összesen 6 részből állt. A képregény megalkotása Geoff Johns, és Scott Williams nevéhez fűződik.

Jay Oliva rendező már igen otthonosan mozog a szuperhősök világában, hiszen a A Vasember, Az új Bosszúállok - A holnap hősei, Az igazság ifjú ligája, Zöld lámpás - Smaragd lovagok, Batman: A sötét lovag visszatér, 1-2., Az Igazság Ligája: A Villám-paradoxon és a Batman: Az Arkham ostroma című animációs filmek rendezői feladatait is ő látta el, így széleskörű referenciával rendelkezik.

A karaktereket ez alkalommal is, (hasonlatosan a korábbi részekhez) Bill Finger alkotta meg.