Norbert93   2020. 04. 30.

Terminátor = Transformers?

A Terminátor franchise gyakorlatilag ugyanazt csinálja, mint a Transformers, részről részre igyekszik lehúzni ugyanazt a bőrt mindenféle eredeti koncepció nélkül. Való igaz, hogy a Terminátor franchise nincs annyira rossz, mint a Transformers filmek, de mindenképpen óriási minőségbeli hanyatlás az eredeti filmekhez képest.

dulkap   2015. 10. 27.

Nagyjából azt hozta a film, amit vártam tőle. Közepes történet, közepes karakterek (Emilia Clarke egyébként nem volt rossz Sarah Connor), időnként látványos akciókkal. Arnold legnagyobb húzása a visszatérése óta, hogy ritkán veszi komolyan magát. Gya... több»

Deku   2017. 10. 22.

Ez a film közhelyes és nem volt benne eredetiség egy percig sem. Gyenge darabka lett. Nos nem kertelek ez igazi kliséhalmaz volt. Gyengébbnél gyengébb jelenetekkel etettek minket legalábbis engem.

Orosz István   2016. 05. 19.

Nekem nagyon tetszik, méltó része a terminátor univerzumnak. Fiatal terminátor vs öreg terminátor nagyon nagy! Bár a rész sikeresen felbirítja az előző 3 rész szálait. Bár ez érthető mert bele lett piszkálva a jövőbe. Boldog vége lett mellé még s te... több»

dailyfilmsan   2017. 11. 01.

Nekem bejött . Egyben néztem meg a trilógiával nem mondom hogy hibátlan megt nem az de szórakoztató

GedyPapa   2017. 03. 08.

Nagyon gyengére sikerült. Sokkal többet vártam volna tőle, hiszen az alapkoncepció egy ennél sokkal erőteljesebb filmet sejtetett. Emilie Clarke rossz választás volt szerintem a szerepre, de ez csak az én véleményem. Schwarzi pedig már tragikomikus, mint hihető ebben a szerepben (is)

HETEDIK   2017. 02. 27.

Ha az üresjáratokat és a kritrikán aluli forgatókönyvet levesszük, egész jó kis CGI-orgia. Arnie pedig itt is mindig visszatér és aranyos azzal az őszes hajával. Úgy látszik a Terminátorok is öregednek....

Arnold Schwarzenegger

A film összbevétele 440 603 537 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 212 485 721 forintot termelt.

James Cameron elismerően nyilatkozott a filmről. Szerinte a készítők hűek maradtak az ő változatához, így a rendező úgy tekint a Genisys-re, mint a Terminátor filmek harmadik részére.

Robert Patricket, az eredeti film T-1000-esét is felkeresték az új filmben való szerepléssel kapcsolatban, ám a színész beteg csípője miatt nem tudta vállalni az akció dús jeleneteket.

A "fiatal" T-800-as testének megalkotásához Brett Azar színész és testépítő adta izmos testét. A szerepre olyan embert kerestek, aki a lehető legközelebb állt Arnold Schwarzenegger 1984-es testfelépítéséhez.

Arnold Schwarzenegger határozottan kérte a film készítőit, hogy ne fiatalítsák őz CGI-jal. Így jött az ötlet, hogy a T-800-as robot emberi szövetei ugyanúgy öregszenek, mint a valódi emberek. Ezzel megoldották a problémát és Schwarzenegger kérését is teljesíteni tudták.

A két forgatókönyvíró, Patric Lussier és Laeta Kalogridis a Vissza a jövőbe második részének elgondolását vették alapul a Genisyshez, amelyben a szereplők egy alternatív valóságba térnek vissza az időutazás során, ahol minden ismerős, de semmi sem olyan, mint ahogyan ott hagyták.

Ez az első Terminator-film, amelyben megmutatják, hogyan küldenek embereket és gépeket vissza az időben. Emellet magát az "időgépet2 is láthatjuk.

Cameron ötlete volt még a régebbi időben, hogy a T-1000-es legyen a rossz fiú és a T-800-as a jó.

(Mavil)

Miután a The Halcyon Company csődbe ment, eladta Terminator-jogokat, a Pacificor nevű cégnek 29 és félmillió dollárért. Ők továbbadták a jogokat az Annapurna Pictures-nek, aminek vezetője, Megan Ellison átruházta a jogokat bátyja cégére, a Skydance-re, aki minimum két film elkészítéséig birtokolja a franchise-t. A cég összeállt a Paramounttal, akik engedélyeztek két folytatást a Genesys bemutatója előtt, mert ha ezek nem készülnek el, akkor a jogok 2019-ben visszaszállnak James Cameronra.

(Mavil)

Arnold Schwarzenegger a filmre komolyan készült. Hat hónapon keresztül, napi három órán át edzett, így sikerült olyan formába kerülnie, mint amilyen 12 évvel korábban volt, elérte ugyanazt a testtömeget és izom-mennyiséget.

(Mavil)

A Genesys-t reklámozó termékek között található egy úttervező program is, mely a Terminátor-hangján szólal meg.

(Mavil)

Új a koncepció, úttörő a digitális technika, mégis a régi lemez pörög az ötödik Terminátor-filmben. A gép öl, az ember lázad, a nagypapa viccelődik. SOÓS TAMÁS KRITIKÁJA. több»

Arnold Scwarzenegger visszatért ikonikus szerepéhez, a franchise pedig szépen beleőszült e nagy mutatványba. A legnagyobb baj ezzel az ötödik résszel, hogy kicsit se cool. több»

James Cameron Terminátor filmjeihez való hűség tekintetében a Genisys éppúgy elvérzik, ahogy a harmadik és negyedik epizód. Az időutazások sorozatából kikeveredő alternatív valóság ötlettelen akciójelenetekkel és szappanoperákra jellemző családi konfliktussal tüntet maga ellen. több»