Végítélet (2008)

Malcolm McDowell
Adrian Lester
Bob Hoskins
Lee-Anne Liebenberg

HercegPeter   2019. 03. 14.

Egyszerű történet tele gyilkolászással. Nem tudom, miért hiszik azt minden filmben, hogy mindenki azonnal elállatiasodik, amint kitör a káosz. Rendes ruhákat eldobjuk, normális frizurát elfelejtjük és megesszük egymást. Persze, esély van rá, hogy í... több»

Kate Rainbow   2016. 04. 19.

Hát nem kis gyerekeknek való film az egyszer biztos. :D Nagyon látványos viszont, és baromi érdekes is maga a történet. Az eleje még totál életszerű volt, de a későbbiekben elkanyarodott más irányba. Nem lett ettől rossz a film csak másabb, mint amire számítottam. Viszont nagyon tetszett.

Robi   2018. 07. 29.

Nagyon jól megcsinált film lett. Az akció jelenetekkel nincs semmi baj nagyon megvannak csinálva. A kannibalizmus nagyon látványosan van megcsinálva. Én mindenkinek csak ajánlani tudom.

Mirily   2016. 03. 18.

Teljesen jól indult a film, de aztán annyi sületlenség kerekedett belőle, hogy olykor komolyan elgondolkodtam, hogy kikapcsoljam -e vagy sem. Nem vált a film előnyére az a középkori marhulás, sem pedig a szado-mazo külsejű rockerek rohangálása.

A Végítélet Neil Marshall eddig legnagyobb költségvetésű filmje. A film büdzséje több mint háromszorosa A barlangénak vagy a Démoni harcosokénak.

Neil Marshall rendező elmondása szerint a filmben látható autós üldözést a Mad Max és a San Franciscó-i zsaru című filmek jelenetei ihlették.

A film forgatása 2007. februárjában kezdődött el Dél-Afrikában. A 66 napos forgatásból 55 napot itt dolgozott a stáb, majd Skóciában fejezték be a felvételeket.

A Végítélet költségvetése 17 millió font volt.

Neil Marshall rendezőt az 1980-as évek filmjei inspirálták. A Végítéletben hozzávetőlegesen 275 praktikus vizuális effekt látható.