Játssz egy 80 cm képátlójú Hyundai okostvéért! Login

Az Útvesztő - Tűzpróba (2015)

Maze Runner: The Scorch Trials

Wes Ball
Wes Ball
Jacob Lofland
Dylan O'Brien

Érdeklődő   2021. 01. 30.

Az első rész nyomába se eredhet

Sajnos a mozgókép második része nem hozta a várva várt eredményt. Az első rész befejezésekor történő felcsigázás a második rész nézése közepette szép lassan az érdektelenség homályába veszett. Abban bízva ültem le a történet folytatása elé, hogy talán ennek a filmnek sikerül egy olyan képi világot elém varázsolnia, ami méltó az első rész folytatásához. Nem így lett. A harmadik részt már egy kicsit kétkedve fogom megnézni.

indingo   2016. 02. 16.

Én még mindig magam alatt vagyok.......... Ha nem olvastam volna a könyvet, talán tetszett volna, de így? Az egész filmet felhúzott szemöldökkel ültem végig és csak pislogtam, hogy ez mi? Mindössze néhny percnyi rész volt csak, ami egyezett a könyvve... több»

ArpiHajdu és Réci   2018. 02. 11.

Elég nevetségesre sikeredett…

A regényadaptáció első része még tartogatott izgalmakat és egyfajta különleges légkört teremtett ezzel a bezártság érzettel, és hogy a szereplőknek fogalma sincs mire számíthatnak a külvilágban sőt, egyáltalán kijutnak-e a tisztásról valaha. Több oly... teljes kritika»

dulkap   2016. 01. 19.

Eléggé más, mint az első rész, de nem csak emiatt nem tetszett. Logikátlan és értelmetlen cselekedetekkel van tele film. Egész tűrhető kezdet után brutális sebességgel halad a borzalmasan rossz kategória felé, pedig az első rész nem is volt rossz. De... több»

Deku   2017. 10. 22.

Nagyon pont középtájon találta el a film ezt a stílust. De szerintem ez megtette. Egy biztos, hogy ez a film nem volt tökéletes és kidolgozott viszont egynek bőven megjárja és nekem valamiért még így is tetszett.

Yosihiro   2021. 01. 02.

Útvesztő 2.

Én nem a könyvből indulok ki, mert ez nem olyan oldal, ahol a könyveket kell véleményeznem. A film alapja a könyv, amire írtak egy történetet és forgatókönyvet, nekem ez az alap. Az biztos, hogy a könyv részletgazdagabb, és eltér, de a film más. A... teljes kritika»

Thibo84   2016. 06. 26.

Elég gyengére sikeredett az első részhez képest, és a könyvtől is nagyon eltér.

A film összbevétele 312 296 056 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 185 774 972 forintot termelt.

Kaya Scodelario hosszú haja a forgatás közben sokszor okozott kényelmetlenséget; gyakran az arcába fújták, így számos jelenetnél rosszul látott.

(Yosihiro )

64 ember hal meg a filmben.

(Norbi)

Bár a forgatás során többen szereztek kisebb-nagyobb sérüléseket, a legrosszabbul Ki Hong Lee járt: egy kisebb térdtörést szenvedett, valamint egy vakbélműtéten is át kellett esnie.

Az Útvesztő második részét sokan a Mad Max filmekhez, valamint az 1986-os Állj mellém! című filmhez hasonlítják.

A sivatagos jelenetek többségét Pajarito Dunesnél vették fel, ahol seprűkkel tüntették el a lábnyomokat és a quadosok keréknyomait a homokból.

(dittee)

James Dashner Az útvesztő tetralógiájának második része, a Tűzpróba jobban sikerült, mint elődje: izgalmasabb, látványosabb, fordulatosabb kalandban van részünk – többek között Pados Gyulának, a film hazai operatőrének köszönhetően. több»

Az első rész varázsa és a hatalmas cliffhanger után már vajmi kevés bizalmat lehetett szavazni az Útvesztő folytatásának. Futás, menekülés, újból bajba keveredés, válaszok nélkül. A könyv legtöbbet érő momentumai és szörnyei félredobva a kukába, egy olyan szkriptnek és sztorinak adva helyett, ami köszönőviszonyban sincs a nyomtatott változattal. Ahogyan Thomas is mondta a film végéhez közeledve, belefáradt a menekülésbe, osztozunk ebben. több»

Míg a szereplők kiszabadultak a labirintusból, a készítők most sétáltak csak bele egy útvesztőbe. több»