Játssz egy Nintendo Switch Lite-ért » Login

Az Útvesztő - Tűzpróba (2015)

Maze Runner: The Scorch Trials

Az Útvesztő - Tűzpróba

belavagyok   2020. 09. 22.

Az első részhez hasonlóan ez is egy sötét titkokkal és kalandokkal teli film lett. Volt benne sok akció és a látványt is ki kell emelni.

indingo   2016. 02. 16.

Én még mindig magam alatt vagyok.......... Ha nem olvastam volna a könyvet, talán tetszett volna, de így? Az egész filmet felhúzott szemöldökkel ültem végig és csak pislogtam, hogy ez mi? Mindössze néhny percnyi rész volt csak, ami egyezett a könyvve... több»

ArpiHajdu és Réci   2018. 02. 11.

Elég nevetségesre sikeredett…

A regényadaptáció első része még tartogatott izgalmakat és egyfajta különleges légkört teremtett ezzel a bezártság érzettel, és hogy a szereplőknek fogalma sincs mire számíthatnak a külvilágban sőt, egyáltalán kijutnak-e a tisztásról valaha. Több oly... teljes kritika»

dulkap   2016. 01. 19.

Eléggé más, mint az első rész, de nem csak emiatt nem tetszett. Logikátlan és értelmetlen cselekedetekkel van tele film. Egész tűrhető kezdet után brutális sebességgel halad a borzalmasan rossz kategória felé, pedig az első rész nem is volt rossz. De... több»

Deku   2017. 10. 22.

Nagyon pont középtájon találta el a film ezt a stílust. De szerintem ez megtette. Egy biztos, hogy ez a film nem volt tökéletes és kidolgozott viszont egynek bőven megjárja és nekem valamiért még így is tetszett.

Orosz István   2017. 08. 05.

Nekem nem tetszik, átment egy zombi apokalipszisbe. A könyvet olvastam, semmi nem így van. Inkább végig se néztem, mert számomra hatalmas bukás az egész film. A folytatásra sem vagyok kíváncsi.

Thibo84   2016. 06. 26.

Elég gyengére sikeredett az első részhez képest, és a könyvtől is nagyon eltér.

Jenny Gabrielle
Wes Ball
Wes Ball
Jacob Lofland
Dylan O'Brien

A film összbevétele 312 296 056 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 185 774 972 forintot termelt.

64 ember hal meg a filmben.

(Norbi)

Bár a forgatás során többen szereztek kisebb-nagyobb sérüléseket, a legrosszabbul Ki Hong Lee járt:egy kisebb térdtörést szenvedett, valamint egy vakbélműtéten is át kellett esnie.

Az Útvesztő második részét sokan a Mad Max filmekhez, valamint az 1986-os Állj mellém! című filmhez hasonlítják.

A sivatagos jelenetek többségét Pajarito Dunesnél vették fel, ahol is seprűkkel tüntették el a lábnyomokat és a quadosok keréknyomait a homokból.

(dittee)

Mielőtt elkezdődött volna a forgatás, a szereplők egy túlélőtáborban vettek részt: napi 2-3 kilométert futottak a hegyekben és kaszkadőrök ismertették meg őket az ajtó alatt átcsúszás és a magaslatról való leugrás 'művészetével'.

(dittee)

Míg a szereplők kiszabadultak a labirintusból, a készítők most sétáltak csak bele egy útvesztőbe. több»

James Dashner Az útvesztő tetralógiájának második része, a Tűzpróba jobban sikerült, mint elődje: izgalmasabb, látványosabb, fordulatosabb kalandban van részünk – többek között Pados Gyulának, a film hazai operatőrének köszönhetően. több»

Elődjéhez hasonlóan ezt a darabot is érdemes megnézni, ha két óra agyatlan szórakozásra vágyik valaki, de szerintem lesznek még rajtam kívül, akik rossz szájízzel nyugtázzák majd a film le(nem)zárását. több»