Az Útvesztő - Tűzpróba (2015)

Maze Runner: The Scorch Trials

Az Útvesztő - Tűzpróba

indingo   2016. 02. 16.

Én még mindig magam alatt vagyok.......... Ha nem olvastam volna a könyvet, talán tetszett volna, de így? Az egész filmet felhúzott szemöldökkel ültem végig és csak pislogtam, hogy ez mi? Mindössze néhny percnyi rész volt csak, ami egyezett a könyvvel a többi, mintha egy teljesen más könyv lett volna. Szereplőket se értem, a könyvben mellékszerepet betöltő, de a történet szempontjából jelentős karakter egyszerűen kimarad........ Mindezektől függetlenül, ha kijön DVD-n még egyszer biztos megnézem.

ArpiHajdu és Réci   2018. 02. 11.
Elég nevetségesre sikeredett…

A regényadaptáció első része még tartogatott izgalmakat és egyfajta különleges légkört teremtett ezzel a bezártság érzettel, és hogy a szereplőknek fogalma sincs mire számíthatnak a külvilágban sőt, egyáltalán kijutnak-e a tisztásról valaha. Több olyan szereplő is volt, akik így vagy úgy, de emlékezetesek tudtak maradni (elsősorban a mérleg két oldalán Chuckra és Gellyre gondolok). Az első film végén még a kissé kiszámítható végkifejleten is tudtak egy kicsit csavarni, így annak idején kíváncsian vártam a folytatást, amely komoly eséllyel indult, hogy felérjen Az éhezők viadalához. Hát, nem sikerült neki. A Tűzpróbába valahogy mindent szerettek volna belepréselni, de ezek mindegyike középsze... több»

dulkap   2016. 01. 19.

Eléggé más, mint az első rész, de nem csak emiatt nem tetszett. Logikátlan és értelmetlen cselekedetekkel van tele film. Egész tűrhető kezdet után brutális sebességgel halad a borzalmasan rossz kategória felé, pedig az első rész nem is volt rossz. De lehet, hogy a young adult filmeket untam már meg. Azért szépen importáltak a stábba pár Trónok harca színészt. :)

Deku   2017. 10. 22.

Nagyon pont középtájon találta el a film ezt a stílust. De szerintem ez megtette. Egy biztos, hogy ez a film nem volt tökéletes és kidolgozott viszont egynek bőven megjárja és nekem valamiért még így is tetszett.

Orosz István   2017. 08. 05.

Nekem nem tetszik, átment egy zombi apokalipszisbe. A könyvet olvastam, semmi nem így van. Inkább végig se néztem, mert számomra hatalmas bukás az egész film. A folytatásra sem vagyok kíváncsi.

Jenny Gabrielle
Wes Ball
Wes Ball
Jacob Lofland
Dylan O'Brien

Míg a szereplők kiszabadultak a labirintusból, a készítők most sétáltak csak bele egy útvesztőbe. több»

James Dashner Az útvesztő tetralógiájának második része, a Tűzpróba jobban sikerült, mint elődje: izgalmasabb, látványosabb, fordulatosabb kalandban van részünk – többek között Pados Gyulának, a film hazai operatőrének köszönhetően. több»

Elődjéhez hasonlóan ezt a darabot is érdemes megnézni, ha két óra agyatlan szórakozásra vágyik valaki, de szerintem lesznek még rajtam kívül, akik rossz szájízzel nyugtázzák majd a film le(nem)zárását. több»

64 ember hal meg a filmben.

(Norbi)

Bár a forgatás során többen szereztek kisebb-nagyobb sérüléseket, a legrosszabbul Ki Hong Lee járt:egy kisebb térdtörést szenvedett, valamint egy vakbélműtéten is át kellett esnie.

(ArpiHajdu és Réci )

Az Útvesztő második részét sokan a Mad Max filmekhez, valamint az 1986-os Állj mellém! című filmhez hasonlítják.

(ArpiHajdu és Réci )