Nemezis

Nemezis

Nemesis

A film a jövőben játszódik, ahol az "információs terroristák" okoznak társadalmi zűrzavart. Alex félig ember, félig robot rendőr, egyike a legjobbaknak. Amikor a terroristák egyike "gépnek" nevezi, Alex magába és emberi mivoltába vetett hite megrendül, ezért kilép a testületből. Az utolsó megbízása az ellopott adatok visszaszerzése lesz.

Ország: Amerikai Egyesült Államok, Dánia
Premier: 1992.12.26.

2022.06.19 Interfectorem Sabnock

Olivier Gruner itt is csak néz, és néz.

Albert Pyun a kiborg messiás rendező, és a "ZS" kategóriás filmek ismert, és hírhedt rendezője.... Ráadásul egy olyan színészt keresett a szerepre, mint Olivier Gruner, aki szintén nem vitte sokra, megragadt a "B" kategóriás filmeknél.... Ezt a filme... Teljes kritika

2018.12.27 Yosihiro

Nemesis

Huu, volt alkalmam megtekinteni a filmet. Kicsit félve ültem le és az érzésem be is igazolódott. Kicsit nem sikerült jól ez az alkotás bár a sztori a történet tetszett. A színészi alakításokról jobb ha nem írok. A technikai megoldások effektek nagyon rosszul sikerültek. Valahogy nincs stílusa a filmnek mintha mindenből vettek volna egy kis darabot és ezt összekavarva hagyták volna. A történet azért követhető és izgalmas is bár mai szemmel kiszámítható. Amit kiemelnék a filmben az csak "képkockák" rövid részek. A filmben óriási negatívum maga a szöveg és a párbeszédek. Rövidek és nem összetettek. Láthatóak a többi filmes koppintások de akkor sem hladja meg 3 csillagnál többet. Plusz az hogy ennek egy folytatást is csináltak háát megbnézem majd azt is! Összeségében egy közepes filmet kapunk ami a "cyborgok világában" jó filmnek monható. Kicsit összecsapták de nem éri el a nagyon rossz kategóriát. Ha technikai és műszi szemmel nézem akkor vannak benne jó részek és ettől válik izgalmassá a film. Ha esetleg feldolgozzák akkor lesz mit csiszolni rajta! Üdv Yosi

2015.05.08 anonym

Szerintem nagyon közel áll ez a koncepció ahhoz, hogy átnyargaljon a trash műfajába, és akkor már azt lehetne mondani, hogy a műfaj kedvelőinek kötelező darab. De a sablonos megoldásaival sajnos megmarad egyszerű, egyszer nézhető, szürke is unalmas, ráadásul abszolút kiszámítható sci-finek. :(

2016.08.08 daniel52

Sokan ezt tartják a rendező legjobb filmjének, de szerintem hatalmas tévedés, és semmiképp sem ajánlanám ezt a filmet megnézni, amíg nem láttatok valami mást is Albert Pyuntól, mert valóban egész jó rendező, de ezzel a filmmel nagyon le tudja nyomni a referenciáit. Egyszerűen rettenetesen összecsapott film.