Puncs   2019. 03. 06.

Jó kis akciófilm ez, szerintem a maga idejében jó filmnek számított, de az biztos hogy, sokkal többet kis lehetett volna hozni belőle. A zenéje fantasztikus, tetszik a film nyolcvanas évek feelingje. Beint a mai valóságshowknak és autoriter rendszereknek! Aktuális lenne. Nem bánnám ha a közeljövőben csinálnának belőle egy remake-t. Bár nem tudom ki játszhatná a főszerepet. Véleményem szerint Schwarzenegger, Stallone és Bruce Willis voltak az utolsó akciósztárok. Talán Jason Statham nem lenne rossz.

ArpiHajdu és Réci   2017. 12. 27.
A 80-as évek hangulata Schwarzeneggerrel

A karácsonyi eszem-iszom és kötelező „ünnepek alatt vetített” filmeket néha jó ellensúlyozni egy ilyen disztópikus alkotással, mint például A menekülő ember, a fénykorát élő Arnold Schwarzeneggerrel a főszerepben (már túl vagyunk a Terminátor első részén, a Conan filmeken és a Kommandón, s ugyancsak 1987-ben mutatták be a Ragadozót is). Érdekes, hogy az alap egy Stephen King-regény, s bár én egyetlen írását sem olvastam Kingnek, jelen mű témája nagyon érdekes, azt persze nem tudom, hogy a kész film mennyire maradt „regényhű”. Külön érdekes, hogy a filmben/könyvben lefestett jövő épp 2017-ben játszódik, s bár akad egy-két igen hajmeresztő műsor a tévében, azért annak örülhetünk, hogy egy „men... több»

harnas1207   2019. 03. 28.

Ez a történet könyvben jobb volt. A film hozza az elvárást, de már néhol igen bénácska a korának köszönhetően. Szerintem egy új feldolgozás nagyot dobna az ügyön.

juhasz-david93   2016. 01. 26.

Stephen King egyik regényének egy viszonylag jól sikerült adaptálása. Néhol az akció, a látvány a mondanivaló rovására megy sajnos, de Arnietól mit várnánk?

AlBundy   2018. 09. 09.

Egyik, ha nem a kedvenc Arnold filmem. Nagyon tetszik a hangulata, a világ amiben játszódik. Tökéletessé pedig a remek zenéje teszi, a "main theme"-t rengetegszer pörgetem egész a mai napig.

Yaphet Kotto
Yaphet Kotto
Marvin J. McIntyre
Gus Rethwisch
Gus Rethwisch
Erland van Lidth
María Conchita Alonso

A film alapjául szolgáló regényt Stephen King Richard Bachman álnéven jelentette meg 1982-ben. Meglehetősen hasonlít a témája az 1983-ban készült, a „Kockázat ára” című francia filmhez, ami egy sci-fi novella adaptációja. Először 1958-ban jelent meg egy magazinban, "The Prize of Peril" az eredeti címe, írója Robert Sheckley. King azt állította, hogy nem ismerte ezt a novellát.

(Berto49 )

SPOILER: a filmben 41-en halnak meg.

(ArpiHajdu és Réci )

Tűzgolyót a filmben Jim Brown alakította, aki korábban futójátékos volt az NFL-ben.

(ArpiHajdu és Réci )