Sabnock Sanatory   2020. 07. 11.

Jó oké.Amikor készült,kora egyik legjobb akciófilmje volt.Mai szemmel már máshogy tekintek rá.A zenéje mai napig a fülemben cseng,és hihetetlen jó a sztori.Bár könyvben azért részletesebb,izgalmasabb. Arnold Schwarzenegger akkor tökéletes megoldásnak... több»

Puncs   2019. 03. 06.

Jó kis akciófilm ez, szerintem a maga idejében jó filmnek számított, de az biztos hogy, sokkal többet kis lehetett volna hozni belőle. A zenéje fantasztikus, tetszik a film nyolcvanas évek feelingje. Beint a mai valóságshowknak és autoriter rendszere... több»

ArpiHajdu és Réci   2017. 12. 27.

A 80-as évek hangulata Schwarzeneggerrel

A karácsonyi eszem-iszom és kötelező „ünnepek alatt vetített” filmeket néha jó ellensúlyozni egy ilyen disztópikus alkotással, mint például A menekülő ember, a fénykorát élő Arnold Schwarzeneggerrel a főszerepben (már túl vagyunk a Terminátor első ré... teljes kritika»

harnas1207   2019. 03. 28.

Ez a történet könyvben jobb volt. A film hozza az elvárást, de már néhol igen bénácska a korának köszönhetően. Szerintem egy új feldolgozás nagyot dobna az ügyön.

juhasz-david93   2016. 01. 26.

Stephen King egyik regényének egy viszonylag jól sikerült adaptálása. Néhol az akció, a látvány a mondanivaló rovására megy sajnos, de Arnietól mit várnánk?

AlBundy   2018. 09. 09.

Egyik, ha nem a kedvenc Arnold filmem. Nagyon tetszik a hangulata, a világ amiben játszódik. Tökéletessé pedig a remek zenéje teszi, a "main theme"-t rengetegszer pörgetem egész a mai napig.

ZiggityZag   2015. 08. 13.

Félelmetes, hogy mennyi minden beigazolódott 2014-re, amit a film bemutat. Kamerák vannak az utcákon, a szórakoztatás extremitásokba fordult, számítógépes képalkotás, az útlevél ellenőrzése, minden bevált. Paul Michael Glaser egy igazi próféta volt, ... több»

Yaphet Kotto
Yaphet Kotto
Marvin J. McIntyre
Gus Rethwisch
Gus Rethwisch
Erland van Lidth
María Conchita Alonso

A film alapjául szolgáló regényt Stephen King Richard Bachman álnéven jelentette meg 1982-ben. Meglehetősen hasonlít a témája az 1983-ban készült, a „Kockázat ára” című francia filmhez, ami egy sci-fi novella adaptációja. Először 1958-ban jelent meg egy magazinban, "The Prize of Peril" az eredeti címe, írója Robert Sheckley. King azt állította, hogy nem ismerte ezt a novellát.

(Berto49)

SPOILER: a filmben 41-en halnak meg.

Tűzgolyót a filmben Jim Brown alakította, aki korábban futójátékos volt az NFL-ben.

A film koreográfusa Paula Abdul volt. Ő tanította be a showműsor előtt látható nagy táncjelenetet is.

Ez a film szolgált alapul az 1989-től vetített Amerikai gladiátorok című műsornak.

A Stephen King-adaptációk közül A menekülő embert látta a legtöbb ember a magyar mozikban (163 ezres nézőszámot produkált). A trón tetejéről azonban 2017 szeptemberében letaszította az Az.

A menekülő ember volt az első Stephen King-adaptáció, amelyet bemutattak a magyar mozik (erre 1990 júliusában került sor).

A helikopteres jelenet a King Kong (1976) című filmből lett átemelve.

(ps)

A Menekülő ember résztvevőinek ruháján megfigyelhető az Adidas márkajelzés.

(ps)

María Conchita Alonso, Arnold Schwarzenegger és Jesse Ventura a Ragadozó (1987) című filmben is együtt szerepeltek.