indingo   2017. 05. 02.

Ez a film akkor is jó volt és most is az. Egyfajta misztikum lengi körül az egész sztorit, végig leköti az ember figyelmét, mert irtó izgalmas.

Deku   2017. 07. 17.

Engem nem hozott úgy lázba mint másokat. Szép film letisztult és meg volt benne ami kell. Viszont az én figyelmemet nem tudta lekötni. Nem volt hatással rám.

Berto49   2018. 05. 26.

Philip Kindred Dick (1928-1982) favorit a tudományos-fantasztikus filmek rendezői között. Számos könyvét megfilmesítették, ez egy viszonylag rövid kisregénye alapján készült. Aki ennél látványosabb filmet készít, - ahogy szól a mondás - az csal, vagy festi magát. Steven Spielberg összes tehetségét beleadta ebbe a filmbe! Minden percben valamilyen elképesztően új látványban részesülhetünk, az egyik láttán fel sem ocsúdunk, következik a másik hihetetlenül érdekes jelenet. Csak pár példa: a szemszkennerrel azonosított klienst személyre szóló reklámmal árasztják el, a jövő bámulatos járműforgalma, dr. Hineman botanikai csodái, stb., vég nélkül lehetne sorolni. Maga az alapkoncepció is remek; a jövőt látó három prekog érzékelve a bekövetkező gyilkosságokat, lehetővé teszi még a tett elkövetése előtt a virtuális gyilkos őrizetbevételét. A főszereplők Tom Cruise és Colin Farrell. Cruise ugyan nem a kedvencem (többek között a szcientológia egyházat támogató tevékenységének köszönhetően, szellemi képességeit sokkal többre becsültem, hogy ilyen Hubbard által kiagyalt humbugnak bedőljön), de filmjeit szívesen megnézem, általában nem is okoztak csalódást. Farrell a film elkészítésének az évében (2002) játszott egy másik kitűnő filmben is (Fülke), de azóta számomra nem nyújtott kimagasló teljesítményt. Ez az a mozi, ahol másodlagosak a szereplők az első, domináló tényező a látvány. Nem véletlenül őrzöm a gyűjteményemben!

hsanya182   2015. 05. 03.

Egyik kedvenc filmem. Van benne akció, rejtély, titokzatosság, lehet rajta gondolkozni mi van miért, aztán egy fordulat a végén, amire talán nem is gondoltál. Összetett film, érdemes figyelmesen nézni, nem egy tipikus akciófilm :)

Dodi   2015. 06. 10.

Ez hatalmas egy film, a fordulatok tényleg olyanok, hogy csak bámulsz utánuk több percig. A története is jó. A látványa még mai filmek között is simán megállná a helyét. Aki teheti nézze meg, mert érdemes.

Az Empire Awards Steven Spielberget a Legjobb rendező, míg Tom Cruise-t a Legjobb Főszereplő díjával tüntette ki.

2015-ben egy televíziós sorozat indult Minority Report címmel, amely nem más, mint az eredeti film folytatása. A sorozatbéli cselekmény 10 évvel később játszódik, középpontjában pedig egy PreCog férfi áll, aki egy nyomozónővel dolgozik együtt.

A film végén narráció hallható, melyben elhangzik, hogy ismét gyilkosságok vették kezdetüket, miuztán összeomlott a PreCog-rendszere. Érdekes módon ezt a narrációt már kivágták a DVD-n megjelent fimből.