Szupercella

Szupercella

Escape Plan
Vinnie Jones
Sylvester Stallone

Ray Breslin (Sylvester Stallone) a világ legbiztosabbnak hitt börtönének szökésállóságát teszteli. Amikor rájön, hogy rászedték, mindent elkövet, hogy kiszabaduljon. A szökésben csak egy másik fogvatartottra, Emil Rottmayerre (Arnold Schwarzenegger)… Több

Forgatókönyvíró: Miles Chapman, Jason Keller
Premier (HU): 2013.10.24.

2024.02.06 Master

Az utolsó nagy közös film, ami jó is

Nagyon jól kezdődik, a két híres akciósztár pedig a későbbiekben is feldobja a Szupercellát. Svarci és Sly utolsó olyan közös akciófilmje, amely még jó is. Kapunk jó karaktereket, poénokat és remek bunyókat is, plusz akad néhány fordulat és meglepetés is a filmben. A legjobb az benne, hogy a két öreg mennyire kitartó és kemény, fiatalokat meghazudtoló módon. Nagyon tetszett az egész, most láttam harmadszor. Értékelésem: 80%, azaz négy csillag, tisztelegve a két színészlegenda előtt. Ajánlom Svarci és Sly rajongóinak.

2015.04.18 Yosihiro

Ismét egy jó választás Stallone és Arnold főszereplésével. Engem mindig elbűvöl az ilyen film a 90-es éveket idézi fel. Bár tegyük hozzá, hogy a technológiával sokat fejlődött, de ez mit sem von le a film értékéből. Egyon szórakozató, izgalmas és jó ... Több

2017.05.05 mamiéstöti2

Stallone és Schwarzenegger nélkül is megállná a helyét a történet, de ők is kellettek az abszolút sikerhez. Sikerült páratlan megismételhetetlent alkotni.

2021.08.10 Laca//Ho/rr/oR//

Jó alapötlet, de Stallone és Schwarzenegger magukkal hozták a régimódi klisét

A két régi nagyágyú a kamerák előtt igencsak kíváncsivá tett, és maga az alapötlet is eléggé érdekesnek bizonyult. Sylvester Stallone és Arnold Schwarzenegger mellett feltűnt még Sam Neill és Vincent D'Onofrio is a mellékszereplők listáján, így igencsak jó stábbal állhattak neki ennek a filmnek. Akkor még ott volt 50 Cent (rapper) mint informatikai zseni, bár ez igencsak érdekes szereposztásnak bizonyult. Eléggé érdekes és jó megközelítése volt egy ilyesfajta börtönös akciófilmnek két jó karakán színésszel a fedélzeten. Nagyon jól megismerhettük az alaptörténetet, és jól is vezették azt fel nekünk, egészen a film vége feléig izgalmas és helyenként ötletes is volt. Ugyanis előjött a 90-es évek tipikus, sablon jelenetsora, ami akkortájt élvezetes volt, de mára elkopott. Ugyebár végig a börtönből való kiutat keresi két főhősünk, és ehhez csatlakozott pár mellékszereplő, akiket így vagy úgy elveszítünk. Jól fel is építették a csattanóra az izgalmakig az egész cselekményt, csak előjött a régi szokás. A gonosz nem találja el a két főhőst, csupán erre volt egy mellékszereplő, azután pedig gond nélkül lelőnek és kinyírnak minden "gonosz fiút". Mondhatni gyorsan le is zavarják az akciórészét, és kijutnak egy-két váratlannak mondható megoldással. A végén kiderült minden, illetve amire számítani lehetett Schwarzenegger terén, gyorsan ki is bújt a szög a zsákból.

2015.07.08 dulkap

Nem volt rossz film, bár önmagában nálam a két akciólegenda nem tud egy filmet jóvá tenni. A film nagyjából arról szól, hogy hogyan próbálnak megszökni hőseink a világ leghanyagabbul őrzött börtönéből. Egy szimpla sablonos történet, amit valószínűleg... Több

A forgatókönyvíró, Jason Keller Arnell Jesko álnéven szerepel a produkcióban, ami a neve anagrammája. Szerző: SódóGA

Sylvester Stallone utolsó forgatási napján azt a jelenetet vették fel, amikor felbukik az óceánból, és jelez a helikopternek. Mivel az előző napon meghúzta a jobb karját, minden mozdulatot a bal karjával kellett végeznie. Szerző: SódóGA

A német idézet, amit Rottmayer mond, egy Friedrich Nietzsche műből van. Szerző: SódóGA

A rendező, Mikael Håfström elmondása szerint a film 90 százalékát egy üresen álló raktárépületben vették fel New Orleansban, ahol korábban a NASA épített űrhajókat. Szerző: SódóGA

X-akták
1993