79% 301 szavazat

Fórum
VvV

Hol nézheted

FILMINFÓ

A jövőben járunk, ahol a klónozás immár a mindennapok része. Az emberek elhunyt kisállataikat klónozhatják, akik így örökre a családdal maradhatnak. Az emberek klónozását azonban szigorúan tiltja a Hatodik Nap Törvény. Egy nap azonban Adam Gibson arra ér haza, hogy nem ő, hanem egy hozzá… Több

Ország: Amerikai Egyesült Államok, Kanada
Premier (HU): 2000.12.21.

2024.06.04 Ultron

Újranézve is szórakoztató

A napokban néztem meg újra ezt a 2000-es akciófilmet, melyben Schwarzenegger még csak 52-53 éves. Teljesen jó formában tolja végig az akciójeleneteket. Az alapsztori mai szemmel nézve kicsit bugyuta, hiszen míg napjainkban a mesterséges intelligenciától divat rettegni, addig akkoriban a klónozás volt a slágertéma. Persze OLYAN klónozás, ami a filmben szerepel, totál blődség. Ha lehetne afféle vaktesteket létrehozni, melyekbe áttehetőek volnának emlékeink és egyéniségünk, örökké élhetnénk. Ez sajnos kizárt. Orvosilag és minden értelemben. Ennek dacára, ha mégis elfogadjuk ezt az alaptételt, akkor egy jó kis izgalmas akciófilmben lehet részünk, mely fordulatokban is gazdag. Én legalábbis élveztem végig. A zárás ráadásul különleges és pozitív, ami külön feldobja az egészet. Ami az értékelést illeti: három és fél csillagot kapna, ha lehetne fél csillagot is adni (kár, hogy nem lehet), így négy csillagot adok felfelé kerekítve a minősítést. Bár az IMDb-n csak 59%-os, ott nagyon aláértékelték szerintem.

Egy kissé élettelen és klisés akció sci-fi, ami nem igazán mozgatott meg. Schwarzi lehozza a kötelező karaktert, de úgy nagyjából ennyi. Semmi több, és pont ezért nem lesz kedvenc. Duvall és Rooker sem volt rossz, de nem áll össze az egész. Sőt, egy kicsit vontatott is. Azért persze nézhető.

2018.12.01 VvV

Az egyik kedvencem Svarcitól. Izgalmas a története és minden időben megállja a helyét.

2023.03.19 drg0602

Nagyon jó film, ami szerintem elég jó szórakozást nyújt a nézőnek. Arnold megint jó bele tudja élni magát saját szerepébe. Az élményt a jó kivitelezett akciójelenetek nyújtják, amelyek azért nincsenek túlzásba víve. Elég jó mellékszereplőket választo... Több

2015.03.26 KingPin

Eléggé átlagos Schwarzi film volt, volt benne pár jó jelenet, izgalmas akciók, de mindent összevéve nem volt nagy durranás. Mondjuk azzal, hogy a jövőben játszódik, talán kicsit kevésbé volt zavaró a sok hihetetlenség meg logikátlanság, amivel tele v... Több

#1

A film nemcsak címében, hanem a főszereplő nevében ("Adam") is utal a Teremtés könyvére.Szerző: kázsé

#2

Christopher Lawford, aki egy rendőrtisztet játszik a filmben, házasság útján Arnold Schwarzenegger rokona.Szerző: kázsé

#3

Bár ezt nem említik meg külön a filmben, a cselekmény 2015-ben játszódik.Szerző: kázsé

#4

A film angol címében a "hatodik" részt számmal írják ("6th"), hogy a filmet ne keverjék össze a "Hatodik érzékkel", ahol betűvel van kiírva.Szerző: kázsé

#5