Játssz egy Hyundai okostévéért! Login

Déjà vu (2006)

Deja Vu

Gergő380336   2020. 12. 17.

Egy jó kis akció, ha valakinek pont egy nem túl drámás, mégis izgalmas filmre van szüksége, tökéletes. Maga a sztori elmés, a megvalósítás viszont kissé túl filmes, de milyen legyen egy film, nemde? :D Szokásos szerelmi szál, szokásos megmentem a világot az életem árán is.

Scriptor   2018. 06. 27.

Az egyik legjobb akció-thriller, amit valaha láttam. Tony Scott rendezése minden elismerést megérdemel. A film kezdőjelenete a katasztrófával szinte arcunkba robbantja, hogy különleges sztori következik. Aztán végig jól építkezik a film, fokozva vára... több»

Deku   2017. 07. 18.

Nagyon jó pörgős és fordulattal teli akciófilm. Nekem nagyon tetszettek benne a csavarok, az ilyen filmért oda vagyok. Ez pedig remekül hozta az elvártakat.

Thibo84   2019. 03. 26.

Minden tekintetben egy nagyszerű film. Denzelt mindig is egy jó színésznek tartottam, kevés szerepnek nyúlt mellé, ez most is így van. A történetet is eltalálták, a készítők elég jól odafigyeltek a részletekre, ami az időutazást illeti. De azért van benne érzelem némi akcióval megfűszerezve. Többször is meglehet nézni.

Sabnock Sanatory   2019. 08. 31.

Tony Scott egy jó rendező.Itt,ebben a filmben is bizonyítja,hogy mindent tud a szakmáról.Műfaja sci-fi akciófilm,nagyon érdekesen,tele csavarokkal van megcsinálva.Ütős a vége is,kissé érzelmes,dehát emberek vagyunk.Washington és Kilmer szuperek voltak.

TomÁcs   2019. 12. 19.

Remek kis film, Denzel Washingtontól az egyik kedvencem. Lendületes, izgalmas, nem túl kiszámítható, jó karakterekkel.

indingo   2018. 01. 08.

Érdekes történet bár sok minden már az elején gyanús. nekem jobban tetszett volna, ha nem tud visszamenni időben, hanem kívülről irányítják a dolgokat, de akkor elmaradt volna szerelmi szál.

A film statisztái közül sokan az Amerikai Tengerészgyalogságnál szolgálnak.

(SódóGA)

A film előkészítési fázisa alatt New Orleanst letarolta a Katrina hurrikán. Így, hogy a forgatási helyszínek romokban álltak, a filmkészítők azon gondolkodtak, teljesen új helyszínt kell találni. Már az is felmerült, hogy törlik törlik a projektet, végül három hónappal a hurrikán után a stáb visszatért New Orleansban, és újra nekiláttak a munkálatoknak. A katasztrófánál közreműködött kárelhárító csapatok közül sokan segédkeztek a forgatás során.

(SódóGA)

A komp felrobbantása az eddigi legnagyobb filmes trükkfelvétel volt New Orleansban, ugyanakkor a készítők a lehető legkörnyezettudatosabban jártak el.

(SódóGA)

A forgatókönyvírók, Terry Rossio és Bill Marsilii nem voltak elégedettek azzal, ahogy Tony Scott feldolgozta a szkriptet. Úgy érezték, túl nagy hangsúlyt fektetett az akciójelenetekre ahelyett, hogy a film különlegességét, a sci-fi vonalat kellően kidolgozta volna. Rossio annyira elkeseredett, hogy meg se nézte a filmet. Scott is elismerte, hogy elég középszerű lett a rendezése, de azt mondta, ez a 19 hetes forgatási idő miatt van, szerinte egyszerűen lehetetlen volt ennyi idő alatt igazán jó munkát végezni.

(SódóGA)

Az autósüldözés végén Doug eredetileg az mondta Oerstadtnak: „Jézusom”. Ez kisebb nevetőhullámot indított el az elővetítésen, mert Jim Caviezel, aki Oerstadtot játszotta, korábban magát a megváltót alakította Passióban. Ez a véletlen utalás elkerülte a rendező, Tony Scott figyelmét, azonban még a film hivatalos forgalmazása előtt kivágta a jelenetet.

(SódóGA)

Tony Scott és Val Kilmer pólókat készíttetett a csapatnak a következő felirattal: „Malcolm X, Jézus Krisztus és Jim Morrison: Deja Vu. Hogyan bukhatnánk el?" Denzel Washington játszotta Malcolm X-et a Malcolm Xben (1992), Jim Caviezel játszotta Krisztust Passió című történelmi drámában, Kilmer pedig Jim Morrisont alakította a The Doorsban.