Déjà vu (2006)

Deja Vu

Főnix007   2021. 11. 01.

„Egy fekete macska ment ott, aztán még egy ugyanolyan. Ugyanolyan, vagy ugyanaz?!”

(A cím idézete nem innen, hanem egy másik korszakalkotó, lenyűgöző filmből származik, és szerintem nincs olyan ember, aki ne vágná!) Mivel nemrég hivatkoztam erre a nagyszerű sci-fi akciófilmre, kötelességemnek éreztem újra megnézni, és most nem bírt... teljes kritika»

Scriptor   2018. 06. 27.

Az egyik legjobb akció-thriller, amit valaha láttam. Tony Scott rendezése minden elismerést megérdemel. A film kezdőjelenete a katasztrófával szinte arcunkba robbantja, hogy különleges sztori következik. Aztán végig jól építkezik a film, fokozva vára... több»

Sabnock Sanatory   2019. 08. 31.

Tony Scott egy jó rendező.Itt,ebben a filmben is bizonyítja,hogy mindent tud a szakmáról.Műfaja sci-fi akciófilm,nagyon érdekesen,tele csavarokkal van megcsinálva.Ütős a vége is,kissé érzelmes,dehát emberek vagyunk.Washington és Kilmer szuperek voltak.

Thibo84   2019. 03. 26.

Minden tekintetben egy nagyszerű film. Denzelt mindig is egy jó színésznek tartottam, kevés szerepnek nyúlt mellé, ez most is így van. A történetet is eltalálták, a készítők elég jól odafigyeltek a részletekre, ami az időutazást illeti. De azért van benne érzelem némi akcióval megfűszerezve. Többször is meglehet nézni.

Deku   2017. 07. 18.

Nagyon jó pörgős és fordulattal teli akciófilm. Nekem nagyon tetszettek benne a csavarok, az ilyen filmért oda vagyok. Ez pedig remekül hozta az elvártakat.

Ms. Akárki   2019. 06. 16.

Nagyon magávalragadó és zseniális történet. Az időutazós filmek közül amiket kedvelek, talán ez a leg realisztikusabb. Hihetően adja elő a technikát, amitől a néző mégjobban bele tudja élni magát a nyomozásba a komp felrobbantása után. Izgalmas akciófilm egy kis szerelmi szállal megbolondítva.

indingo   2018. 01. 08.

Érdekes történet bár sok minden már az elején gyanús. nekem jobban tetszett volna, ha nem tud visszamenni időben, hanem kívülről irányítják a dolgokat, de akkor elmaradt volna szerelmi szál.

A filmet eredetileg Long Islanden forgatták volna, mielőtt Tony Scott úgy döntött, inkább a Louisiana állambeli New Orleans legyen a forgatási helyszín.

(Filmimado)

A film statisztái közül sokan az Amerikai Tengerészgyalogságnál szolgálnak.

(SódóGA)

A film előkészítési fázisa alatt New Orleanst letarolta a Katrina hurrikán. Így, hogy a forgatási helyszínek romokban álltak, a filmkészítők azon gondolkodtak, teljesen új helyszínt kell találni. Már az is felmerült, hogy törlik törlik a projektet, végül három hónappal a hurrikán után a stáb visszatért New Orleansban, és újra nekiláttak a munkálatoknak. A katasztrófánál közreműködött kárelhárító csapatok közül sokan segédkeztek a forgatás során.

(SódóGA)

A komp felrobbantása az eddigi legnagyobb filmes trükkfelvétel volt New Orleansban, ugyanakkor a készítők a lehető legkörnyezettudatosabban jártak el.

(SódóGA)

A forgatókönyvírók, Terry Rossio és Bill Marsilii nem voltak elégedettek azzal, ahogy Tony Scott feldolgozta a szkriptet. Úgy érezték, túl nagy hangsúlyt fektetett az akciójelenetekre ahelyett, hogy a film különlegességét, a sci-fi vonalat kellően kidolgozta volna. Rossio annyira elkeseredett, hogy meg se nézte a filmet. Scott is elismerte, hogy elég középszerű lett a rendezése, de azt mondta, ez a 19 hetes forgatási idő miatt van, szerinte egyszerűen lehetetlen volt ennyi idő alatt igazán jó munkát végezni.