Déjà vu

Déjà vu

Deja Vu

Mindenki tudja, milyen az az érzés, amikor úgy érezzük, mintha egy eseményt átéltünk volna már korábban. Doug Carling ügynököt épp egy deja vu vezeti egy furcsa bűnesethez. Egészen határozottan érzi, hogy a halott lányt már látta valahol, és a komp nem baleset folytán égett le. Egy… Több

Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság
Premier (HU): 2006.12.21. | Disney+ (2022.06.14.)

2024.02.01 Lone Wolf

Fordulatos, érdekes és izgalmas

Óriási kedvenc nálam a Déjá vu című film, Denzel Washington és a gyönyörű Paula Patton főszereplésével. Tony Scott nagyon odatette az egészet egy különleges történettel és alapötlettel. Az alapsztori egy tömeggyilkosság (merénylet) körül forog, melyet sajátos módon, az időben való visszaugrás módszerével próbálnak meg felderíteni és megakadályozni. Washington nagyot alakít, és a film a legvégéig izgalmas, fordulatos. Paula Patton ebben a filmjében a legjobb (és legszebb). Erős 4 csillagos alkotás, százalékban: 80-85%.

2018.06.27 Recensor

a nap véleménye

Az egyik legjobb akció-thriller, amit valaha láttam. Tony Scott rendezése minden elismerést megérdemel. A film kezdőjelenete a katasztrófával szinte arcunkba robbantja, hogy különleges sztori következik. Aztán végig jól építkezik a film, fokozva vára... Több

Tony Scott egy jó rendező.Itt,ebben a filmben is bizonyítja,hogy mindent tud a szakmáról.Műfaja sci-fi akciófilm,nagyon érdekesen,tele csavarokkal van megcsinálva.Ütős a vége is,kissé érzelmes,dehát emberek vagyunk.Washington és Kilmer szuperek voltak.

2019.03.26 Thibo84

Minden tekintetben egy nagyszerű film. Denzelt mindig is egy jó színésznek tartottam, kevés szerepnek nyúlt mellé, ez most is így van. A történetet is eltalálták, a készítők elég jól odafigyeltek a részletekre, ami az időutazást illeti. De azért van benne érzelem némi akcióval megfűszerezve. Többször is meglehet nézni.

2017.07.18 Deku

Nagyon jó pörgős és fordulattal teli akciófilm. Nekem nagyon tetszettek benne a csavarok, az ilyen filmért oda vagyok. Ez pedig remekül hozta az elvártakat.

A filmet eredetileg Long Islanden forgatták volna, mielőtt Tony Scott úgy döntött, inkább a Louisiana állambeli New Orleans legyen a forgatási helyszín.Szerző: Filmimado

A film statisztái közül sokan az Amerikai Tengerészgyalogságnál szolgálnak.Szerző: SódóGA

A film előkészítési fázisa alatt New Orleanst letarolta a Katrina hurrikán. Így, hogy a forgatási helyszínek romokban álltak, a filmkészítők azon gondolkodtak, teljesen új helyszínt kell találni. Már az is felmerült, hogy törlik törlik a projektet, végül három hónappal a hurrikán után a stáb visszatért New Orleansban, és újra nekiláttak a munkálatoknak. A katasztrófánál közreműködött kárelhárító csapatok közül sokan segédkeztek a forgatás során.Szerző: SódóGA

A komp felrobbantása az eddigi legnagyobb filmes trükkfelvétel volt New Orleansban, ugyanakkor a készítők a lehető legkörnyezettudatosabban jártak el. Szerző: SódóGA