Játssz egy Hyundai okostévéért! Login

dailyfilmsan   2021. 01. 14.

Érdekes futurisztikus világ tárul elénk ebben a filmben. Az idő alapú fizetési rendszer nem áll távol tőlünk, van, ahol alkalmazzák, de nem az életünk múlik rajta, nem úgy, mint itt. Kidolgozott világ jelenik meg ebben a filmben kasztokra osztva, ami... több»

ArpiHajdu és Réci   2016. 04. 14.

Nem rossz film, de ezt elsősorban a felvetésnek köszönheti. Megjelenik benne az a híres mondás, miszerint nem azért van szegénység a földön, mert nem tudunk enni adni a szegényeknek, hanem azért, mert nem tudjuk jóllakatni a gazdagokat. A kivitelezésben bár volt pár furcsaság, de összességében nem rossz.

mamiéstöti2   2017. 08. 17.

A története egyedülálló és a szereplők is remekül illeszkednek a filmbe, de mégis kicsit hiányzik belőle valami kézzel foghatatlan, de azért egyszer nézhető.

rbernadett   2015. 04. 20.

Az alapötlet nagyon jó és egyedi, de egy kicsit lehetett volna jobb a történet és egy kicsit jobban megválogathatták volna a szereplőket.

indingo   2017. 04. 10.

Elég jó film, meg is lepődtem rajta. Érdekes a története az örök kérdés az idő áll a fő témában. Végig pörgős és izgalmas a történet, tetszett. A szereplők is jól alakítottak.

Bogi87   2016. 05. 27.

Nagyszerű alapötlet, elgondolkodtató film, jó a maga kategóriájában.

Deku   2017. 07. 23.

Maga a film és az alaptörténet nagyon tetszett nekem viszont nem volt tökéletes. A szereplők nem a legjobbak és simán belefért volna valami plusz extra a történetbe.

Justin Timberlake

Roger Deakins operatőr első digitálisan forgatott filmje.

(Yosihiro )

A film legrégebbi autója egy 1961-es Lincoln Continental. Ugyanilyen típusú autóban gyilkolták meg John F. Kennedy elnököt.

(Yosihiro )

Justin Timberlake három évvel idősebb a valóságban, mint az anyját alakító Olivia Wilde. A film 2169-ben játszódik.

(Yosihiro )

A film olyan emberekről szól, akiknek 25 éves koruk után nem öregszenek tovább. Sok színész – köztük Cillian Murphy és Justin Timberlake – a húszas évei végén, harmincas évei elején jár. Amanda Seyfried azonban valóban 25 éves volt a forgatás alatt.

(Yosihiro )

A nagy bank épületét gyakorta bíróságként használják tévés produkciókhoz, és a valóságban csak 4 emeletes. A filmben számítógépes képalkotással növelték az épület méretét.

(SódóGA)

A film munkacímei "Now" és "I.m.mortal" voltak.

(SódóGA)

Az idő birtokosai egy "Per Diem" elnevezésű dobozban tartják egy napi adagjukat, ami latinul annyit tesz: "minden egyes napra".

(SódóGA)

Harlan Ellison, tudományos fantasztikus író vádat emelt a New Regency és a rendező ellen, mert szerinte a történet cselekménye kísértetiesen hasonlít az ő egyik novellájára, a "Repent Harlequin! Said the Ticktockman"-re. Először azt követelte, hogy ne jöhessen ki a film, majd arra csökkentette követelését, hogy tüntessék fel őt is a stáblistán. Végül ejtették az ügyet.

(SódóGA)

A tehetősök jó része órakészítők neveit viselik, például Alfred Wajs (Weis).