Közösség

Vélemény:

 

82 Déjà vu

(2006)

Déjà vu

 
Recensor   2018.06.27 09:24
1

Az egyik legjobb akció-thriller, amit valaha láttam. Tony Scott rendezése minden elismerést megérdemel. A film kezdőjelenete a katasztrófával szinte arcunkba robbantja, hogy különleges sztori következik. Aztán végig jól építkezik a film, fokozva várakozásainkat és a feszültséget. Kiváló a karakterek felvezetése is, például a cselekmény középpontjában álló lány, (Paula Patton) bemutatása. A hölgy fantasztikus, megragadja a figura rejtélyes mégis nyílt és szimpatikus vonásait. Egyszerre szorítunk érte és csodáljuk, miközben észrevétlenül meg is szeretjük őszinte és kedves természetéért. Ambivalens, hogy közben tudjuk: meg fog halni, mégis reménykedünk megmenekülésében. Nagyot alakít Denzel Washington és Val Kilmer is, szintén összetett személyiségeket megjelenítve. Jim Caviezel hiteles tömeggyilkos és bár alakított már negatív figurát a filmvásznon, ezzel a szerepével újra igazolni tudta sokoldalúságát. Míg a film első része a rejtélyeket hozza és inkább thrillerként "működik" addig a második fele pörgős akciófilm, hihetetlen izgalmaknak. Minden perc újdonsággal és fordulatokkal okoz meglepetéseket. Ez Tony Scott legszínvonalasabb rendezése és legélvezetesebb filmje. A téma aktualitást is hordoz, hiszen bemutatja hogyan válik valaki terroristává és miként gondolkodik egy több száz ember megölésére készülő gyilkos. Sokszor megnézhető, többrétegű, egyszerre elgondolkodtató és látványos mozi minden korosztálynak. (Bár szerintem igazi célközönsége a 25 felettiek rétege.) Nekem nagyon tetszett, nyugodt szívvel ajánlom mindenkinek, de főleg a thriller és akciófilm fanoknak. A Scriptor blog is írni fog a filmről. Értékelésem: 4.5 csillag (90%).