District 9

District 9

2022.07.14 JRD

Be volt tervezve, hogy megnézem, de mint pár másik filmet, sorozatot, ezt is mindig csak tologattam. Aztán végre megnéztem, és nem bántam meg. Nem mondanám szokványos sci-finek. Szóval, filmre fel és jó szórakozást!

2018.09.15 HE7EDIK

a nap véleménye

Nagyon erős látlelet az emberiségről. Hogy viselkedünk más fajokkal, egymással, a környezetünkkel, az emberi ostobaság, erőszakosság, aljasság, brutalitás kórlapja. Nagyon megrázó film, nem szórakoztató nézni, de sajnos igaz. Ilyen faj vagyunk. Sharl... Több

2018.09.06 ArpiHajdu és Réci

a nap véleménye

Igazi mai klasszikus a District 9

Az első gondolatom a District 9 megnézése után az, hogy egy erős mozit kaptam, s hogy egy olyan sci-fit láthattam végre, amely képes a társadalmi (és egyéni) dráma, valamint az akciófilm eszközeit is beemelni az idegen inváziós narratívába. Nagyon ha... Teljes kritika

Újszerű,és hihetetlenül izgalmas,drámaisággal átitatott sci-fi-horror.Nekem nagyon tetszett,mert kitörte a megszokott sablonok betonfalát. Ajánlott mozi!

2017.07.25 Deku

Kicsit elvont volt még a sci-fikhez képest is ettől pedig nagyon lassan teltek a percek. Karakterek tűrhetően el voltak benne míg a sztori hát az eléggé hadilábon állt. Nekem legalábbis nem tetszett, kusza volt és zavaros. Bár ez csak az én szemszögem.

2015.07.28 kabel

Mély társadalomkritika fogalmazódik meg a filmben és az egész egyedi látványvilággal és történettel van tálalva. Az egész ráadásul egyetlen karakter fejlődésének bemutatásval valósul meg. Bloomkamp leforgatta a sci-fi-t ami kiváló minden szempontból és nem tartalmaz űrlény illetve katonai filmes sablonokat vagy klisséket.

2019.06.07 dailyfilmsan

Nekem kifejezetten tetszik, hogy a film középpontjában nem az ellenséges űrlények vannak és nem egy háborúról szól a film hanem egy integrálódási problémára mutat rá. Az űrlények megjelenítése bejött, a film stílusa bejött, a hangulat is ott van. Nem... Több

2017.05.20 GedyPapa

Nagyon erős film, amit egy ideig nem értettem. De miután rájöttem a nyitjára elgondolkodtatóvá és érdekessé vált. A dokumentumfilm jellege már csak dob rá egyet.

2019.06.16 Ms. Akárki

Imádom. Egyik kedvenc scifim még ma is. El sem hiszem hogy már 10 éves film. Nagyon izgalmas és érdekes témát boncolgat, nagyon hihetően a vágás és a kézi kamerás jeleneteknek is köszönhetően. Izgalmas belegondolni, hogy az emberek és a gazdaság miként reagálna egy ilyen incidensre.

2018.08.07 Norbert93

Konkrétan egy fél-dokumentumfilmmel van dolgunk, ami inkább a rasszizmusra és a kirekesztésre próbál reflektálni, mint a megszokott sci-fi témákra. Mindenképpen érdekes és jó film, ami újat mutatott a műfajban, de közel sincs az igazi nagyokhoz.

2015.02.26 andor50

Nagyon jó film, tök jó hogy dokumentum filmre hasonlít. A sztori nagyon kreatív, mindenképp érdemes megnézni. A legjobb benne, hogy minden szépen ki van találva és így a sci-fi elemek mellett valóságosnak tűnik.

2018.11.29 harnas1207

Különleges a hangulata, és érdekes a sztorija. Nagyon újszerű megközelítése az földönkívüliek témának. A látvány is rendben van.

2019.10.21 Caravaggio1978

Még eljöhet ez is...

a film után kicsit el lehet gondolkodni, érdekes mondanivalókat hordoz a világról és a társadalomról. amúgy teljesen jó a történet,nekem tetszett,végig érdeklődéssel figyeltem hogy mi fog történni.

2018.04.03 Filmelemző

Ez az a film, amire nem figyeltem volna fel, ha nem látom például a Rotten Tomatoes -on, a 90% -os értékelést, és az IMDb -n a 8 pontot. Mivel mindkét nagy filmes oldal magas pontszámmal látta el (az IMDb ráadásul 579 ezer szavaz alapján), kíváncsi l... Több