District 9

District 9

2021.09.07 uniterra

Furcsa látni ilyen sci-fit. Az afrikai gettó minden ismerve ott van, az idegenek nem mások, mint a szegény négerek. Lehet továbbgondolni a szálat.

2021.03.22 moviemafia

Modern sci-fi modern tálalásban

A District 9 kellően elrugaszkodott a valóságtól a sci-fi elemeivel, ám mégis sikerült valamilyen szinten reálisan megközelítenie ezt az érdekes felvetést a rák űrlények(?) és ember kapcsolata között. A dokumentumfilm jellege egy egészen érdekes benyomást kelt a film egészében, mindemellett törekszik akció és drámai jeleneteket is bele-bele csempészni felvezetésébe. Nem mondom, hogy egy korszakalkotó sci-fi, de kiemelkedőnek biztosan kiemelkedő a mai (szegényes) felhozatal között.

2016.08.09 VFTS

Jó film, érdemes megnézni. A nézőpont érdekes a filmben.

2017.07.07 moviewer

Nagyon egyedi a film stílusa és szemlélete. Érdekes, hogy nem fejlett, gonosz, vagy egyéb sztereotipikus űrlényeket mutat be, hanem egy földönkívüli gettót. Érdemes megnézni. Kíváncsi leszek, hogy megcsinálják-e a folytatást.

2016.05.03 hell.l

Ez egy nagyszerű film,elgondolkodtató. Elgondolkodtat az emberi romlottságról. Valamint érdekes és egyedülálló momentum az is, hogy nem földönkívüli invázió történt, hanem egy baleset.

2016.04.22 Loborg

A legjobban az tetszett , ahogyan hozzányúltak ehhez a földönkívüli témához , az eddigi filmekhez képest máshogyan mutatták be a "nagy találkozást" és az utána következőket. Egészen egyedi felfogásmód uralkodott a filmen, nagyon egyedi alkotás.

2017.07.31 czigler.nora

Én szeretem ezt a filmet, mert egyedi és teljesen más szempontból közelíti meg az idegenek érkezését. Nekem tetszik, hogy egy dokumentumfilmre hajaz.

2017.06.29 Olivér Rózsa

Jó kis film volt. Az ürlények tök jól megvoltak csinálva. Jó volt a történet és kivitelezés is rendben volt. Aki szereti az ilyen ürlényes inváziós filmeket annak biztos bejön ez is.

2022.07.12 Szentgróti Patrik

Nagyon egyedi a története, és a maga módján megrázó, jól összerakott film, ami végig lekötött.

2016.04.28 Bogi

Abszolút kedvenc. Ha tehetném 10 csillagot adnék:) A háttértörténet, az érdekes és interaktív kameranézet és a hangzás, képi világ mind sokat ad az élményhez. Allig várom már hogy folytassák ezt a filmet. Kíváncsi vagyok végül mi sül ki ebből a fősze... Több

2015.05.09 hejnekem

Különleges stílusú film, jól kigondolt akciójelenetekkel, fantasztikus karakterekkel és speciális effektekkel. Erős gyomor kell hozzá, és az akciójeleneteknél gondolkodni sem árt.

2019.07.22 Hondati

Eredeti

Eredeti. Eredet. Ered. Ere. E. Ti. 1 film volt és t5ccött.

2015.07.11 moony5972

Elég jól átjött a film. A látvány egyedi és igazán jó hatást gyakorolt rám és szerintem még elég sok másik nézőre is. Nagyon élvezhető volt a végéig, ajánlani tudom. Egyszerűen imádtam!

2016.06.23 postaslaszlo8

Elgondolkodtató a film, de nem valami akciódús. Nagyon lassan történnek benne a dolgok én untam, de persze mindenkinek máshogy jön le.