Forráskód

Source Code

2023.01.17 Erik Csok

Elgondolkodtató, mondanivalóval rendelkező, agyalós film

Nem rajongok az időhurkos filmekért, és nem is szoktak igazán tetszeni. Ezt a filmet is már láttam egyszer régen, és ez sem tetszett akkor. Most úgy voltam vele hogy adok neki még egy esélyt, és az eredmény még engem is meglepett. Mert most tetszett, és azt mondhatom, hogy nem egy rossz film. Hazudnék, ha azt mondanám, hogy megértettem 100%-ra, mert nem. Sőt a film után elég sokan gondolkodtam, hogy mi is történt, mert tényleg agyalni kell rajta. És szerintem van üzenete, át akar adni valami olyat, amit az ember először nem vesz észre, de utána, ha észre veszi, rájön, hogy ez tényleg így van. Nem lesz a kedvencem Gyllenhaaltól, de nem egy rossz filmje. Ja, és Michelle Monaghan pedig gyönyörű ebben a filmben.

Nem érintett meg, mert nem értettem az értelmét és logikáját. Gyenge és ötlettelen, ráadásul nagyon gyér színészi játékokkal fűszerezve.

2016.01.25 szaka123

Duncan Jonesra érdemes odafigyelni. Jó filmeket készít, nem mellesleg David Bowie fia. Ez is egy jó film lett. Tetszenek az idővel játszó, párhuzamos valóságot kereső filmek! Jake már sok filmben bizonyított, ebben is nagyot alakít. Aki szereti a sci-fit, az mindenképpen nézze meg! :)

2021.11.16 Dorkateo

Szeretem az időhurokfilmeket. Kíváncsi vagyok a rendezőkre, hogyan oldják meg a történeteket. Itt egy újabb változatot láthattunk, számomra nagyon élvezhető formában. Nem lényeges a technika, hogyan kerül egy tudat más ember testébe, a fontos az, aho... Több

2017.07.16 indingo

Szeretem az időutazós filmeket, de az olyanok, ahol mindig ugyanarra az időpontra ugranak vissza és kezdődik minden előlről az valahogy idegesít. Ezzel is így voltam

2021.02.11 Eastern79

Messze a forrástól

Jake Gyllenhaalt nagyon kedvelem, leginkább miatta néztem meg ezt a filmet, mert sajnos a történet, bár meglehetősen eredeti, valahogy nincs jól kidolgozva, és ezen még az ő játéka sem segített. Úgy éreztem, pont a jelentéktelenebb momentumokat próbálta kibontani a rendező ahelyett, hogy a film valódi mondanivalójára fektette volna a hangsúlyt, így az előbbi kissé unalmasra és kiszámíthatóra sikeredett, az utóbbi pedig szinte csak egy csinos kis effekt lett a film végén. Kár érte, mert ennél sokkal többet is ki lehetett volna hozni belőle, azonban még így is kiemelkedik a többi időhurkos film közül.

2017.07.25 Deku

Jake Gyllenhaal itt is pont azt a várhatóan rossz szereplést, hozta mint mindig. Kegyetlen rossz lett. Az első húsz percben még reménykedtem aztán már feladtam még azt is hogy talán kijön belőle valami emészthető dolog. Kegyetlen lett szerintem.

2019.12.30 dailyfilmsan

Nem mindennapi helyzetet mutat be a Sci-Fi műfaj egyik nagy kérdésköre elevenedik meg: élet a halál szélén lévőknek. Ötletes és látványos, szerintem elég izgalmas egy film. Jake Gyllenhaal szerintem majdnem minden filmjében tökéleteset alkot ez sem kivétel. Szerintem érdemes megnézni ezt a filmet.

2020.03.08 elekm90

Én sajnos azt hittem, hogy jobb lesz, de az alapötleten túlmenően nem tartottam egy túl jó forgatókönyvnek. Szerintem ez az a film, aminek még fél óra játékidő jót tett volna, kicsit több mélységet adott volna neki. Jake Gyllenhaal-on kívül nem tetsz... Több

2019.03.28 harnas1207

Jó volt a sztori és az ötlet, bár nem túl eredeti. De a befejezés nagyon nem tetszett. Úgy éreztem, hogy egy hajszál választja el ezt a filmet az 5 csillagtól, de az idétlen, túlerőltetett happy end mindent lerombolt.

2017.10.13 kevelin

Én a harmadik visszaugrásnál untam meg a filmet. Sehova nem haladt a cselekmény. UNalmas volt. Aztán újra nekiveselkedtem. Nem kellett volna. elment rá másfél óra az életemből..

2018.02.06 BaloghBogi42

Imádom ezt a filmet, egyszerűen fantasztikus. Eleve szeretem a sci-fiket, párhuzamos dimenziókat stb. de ez valami más. Minden hatással van mindenre elv alapján működik ez is. És valahol tudtam, hogy Goodwin jó, és segíteni fog. Nagyon szép volt, ami... Több

2017.07.27 Lonka

Kicsit a különvélemény jutott a filmről az eszembe, bár az azért sokkal jobb. Történetben ez a vonatos közeg nekem annyira nem tetszett, bár repülőgéppel meg már sok film készült.

2017.12.17 Greeta

Amíg nem tudjuk, hogy ki is Gyllenhaal, addig viszonylag élvezhető volt a film. Utána az én ízlésemnek már sok volt ez az időben való visszaugrálás. A vége is tűrhető.