Széttörve
Légy a nap kommentelője, és NYERJ mozijegyet minden nap! Tudj meg többet itt!

VvV   2019. 10. 26.

James McAvoy annyira tehetsége színész és soha semmilyen díj közelébe nem jut el. Ez a film is egy hatalmas kihívás volt számára.

ArpiHajdu és Réci   2017. 01. 26.

Az érdekes téma ellenére sem jó

M. Night Shyamalan beleásta magát a pszichológia és a széttöredezett személyiségek ingoványos területére, s a végeredmény szempontjából az az érzésem, hogy nem tudott jól kijönni belőle. Lehetséges, hogy túl nagy elvárásokkal ültem be a moziba, mert az első vélemények és a trailer alapján egy ütős, komoly, s talán katarzist okozó alkotást vártam. Mivel ezt nem kaptam meg, kicsit csalódottan távoztam. Ami pozitívum: James McAvoy játéka, bár hozzáteszem, ez egy rendkívül hálás szerep abból a szempontból, hogy a filmben megjelenő személyiségek nagyon eltúlzott tulajdonságokkal rendelkeztek. Mindezek mellett természetesen jól tudott működni főszereplőként, de nálam továbbra is a Mocsokban nyújt... több»

mamiéstöti2   2018. 12. 06.

Zseniális alkotás és alakítás egyben. James McAvoy legjobb színészi produkciója ezidáig. Mindenkinek ajánlani tudom.

indingo   2017. 04. 10.

Tök egyedül az öregcsaj minek megy egy elhagyatott helyre??? Ez nagyon béna volt a filmben. A disszociatív identitászavar érdekes betegség, olvastam Billy Milligan könyveit. Szerintem az alkotó is.

dulkap   2017. 05. 15.

Direkt eredeti nyelven néztem meg a filmet, mert már az előzetesek alapján ódákat lehetett hallani McAvoy alakításáról. Nem is okozott csalódást a skót színész, zseniálisan hozza a különböző énjeit. Sajnos maga a film azonban kicsit csalódás számomra, bár az alapötlet nagyon jó és a filmben elhangzott teória és érdekes. Azonban maga a történet az idő előrehaladtával egyet lép előre és kettőt helyben. Nem rossz a film, de jóval többet is ki lehetett volna hozni belőle. Az viszont jó hír, hogy Shyamalan tanult a hibáiból és a kiváló 'A látogatás' után nem tért vissza Az utolsó léghajlító és Föld után szerű szemetekhez.

Jessica Sula
Haley Lu Richardson
James McAvoy

Kicsit az volt az érzésem, hogy a rendező a saját művészi egóját nem tudta félretenni, muszáj volt, valami teljesen elborult marhasággal rányomnia a védjegyét az amúgy színvonalas filmre. James McAvoy parádézása miatt viszont megéri megnézni.
5/10 több»

A Széttörve egy remek mintapéldája annak, hogy hogy kell egy comeback-et kivitelezni Hollywoodban, mert M. Night Shyamalanra megint érdemes odafigyelni. (8/10) több»

A film ugyan nem közelíti meg a Hatodik érzék szintjét, de Shyamalannak sikerült ismét egy kifejezetten nézhető, jó filmet összehoznia, és ez valljuk be, már önmagában is siker. Csak így tovább ezen az úton! 7,5/10 több»

Shyamalan ebben a filmjében is szerepel.

(HETEDIK )

Shyamalan szerint ez volt legmegerőltetőbb forgatása.

(HETEDIK )

McAvoy második olyan filmje, amelyben skizofrént alakít.