ArpiHajdu és Réci   2017. 01. 26.

M. Night Shyamalan beleásta magát a pszichológia és a széttöredezett személyiségek ingoványos területére, s a végeredmény szempontjából az az érzésem, hogy nem tudott jól kijönni belőle. Lehetséges, hogy túl nagy elvárásokkal ültem be a moziba, mert az első vélemények és a trailer alapján egy ütős, komoly, s talán katarzist okozó alkotást vártam. Mivel ezt nem kaptam meg, kicsit csalódottan távoztam. Ami pozitívum: James McAvoy játéka, bár hozzáteszem, ez egy rendkívül hálás szerep abból a szempontból, hogy a filmben megjelenő személyiségek nagyon eltúlzott tulajdonságokkal rendelkeztek. Mindezek mellett természetesen jól tudott működni főszereplőként, de nálam továbbra is a Mocsokban nyújtott alakítása jött be a legjobban. Tetszett ez a többszintű cselekményvezetés, nem redukálódott le egy helyszínre az egész sztori, nézőként jobban meg tudtuk ismerni a főszereplőnek a hátterét, sőt, a flashbackes részeknek is megvan a maguk jelentősége. És ami még az előnyére válik az a téma, amelyből valami nagyot lehetett volna kihozni (csakhogy a gond az, hogy ez nem történt meg). Ami a legkevésbé tetszett az egészben az a bizonyos 24. személysiég, amelyel nem az a gondom, hogy elrugaszkodik a valóságtól (merthát hogy lehetne elvárni ezt egy 24 személyiségre bomlott egyéntől), hanem ahogy az kivitelezésre került. Talán az egész történetben ez volt a leggyengébb rész, holott az előzetesek alapján ettől lehetett volna a legtöbbet várni. Ezt csak tetőzi az a része a dolognak, hogy ebbe az alapvetően pszichológiai alapú jelenségbe bekerül még egy (s szerintem oda nem illő) aspektus is, amely tovább rontja az összképet SPOILER vallási fanatizmus plusz a szuper EGO olyannyira szuper, hogy szét tud feszíteni egy rácsot és képes a falon mászni...na ne már...SPOILER. Ami pedig a foglyul ejtett kislányokat illeti: túl hamar rá lehet jönni, hogy kinek van esély túlélni, s kinek lesz szomorú vége. Az a bizonyos csavar pedig szerintem mégsem akkora, mint azt előzetesen vártam. Az összkép alapján semmiképp sem tudom jóra értékelni a filmet, hiába az érdekes téma és a jó alakítások, ugyanakkor épp ezek miatt átlagosnak sem mondanám (ha lehet 3,5-et adnék az 5-ből, de azt itt nem lehet).

mamiéstöti2   2018. 12. 06.

Zseniális alkotás és alakítás egyben. James McAvoy legjobb színészi produkciója ezidáig. Mindenkinek ajánlani tudom.

indingo   2017. 04. 10.

Tök egyedül az öregcsaj minek megy egy elhagyatott helyre??? Ez nagyon béna volt a filmben. A disszociatív identitászavar érdekes betegség, olvastam Billy Milligan könyveit. Szerintem az alkotó is.

dulkap   2017. 05. 15.

Direkt eredeti nyelven néztem meg a filmet, mert már az előzetesek alapján ódákat lehetett hallani McAvoy alakításáról. Nem is okozott csalódást a skót színész, zseniálisan hozza a különböző énjeit. Sajnos maga a film azonban kicsit csalódás számomra, bár az alapötlet nagyon jó és a filmben elhangzott teória és érdekes. Azonban maga a történet az idő előrehaladtával egyet lép előre és kettőt helyben. Nem rossz a film, de jóval többet is ki lehetett volna hozni belőle. Az viszont jó hír, hogy Shyamalan tanult a hibáiból és a kiváló 'A látogatás' után nem tért vissza Az utolsó léghajlító és Föld után szerű szemetekhez.

HETEDIK   2017. 01. 25.

Nem tetszett. Sokan írják, Shyamalan visszatért, van olyan jó ez mint korábbi munkája, stb stb. A misztikum királya soha nem is tűnt el, annyi történt hogy belekóstolt a popcorn műfajába, ahol nagyobb összegek repkednek, de az nem az ő stílusa volt. Épp ezért tavaly előtt újra olyan filmet csinált, amihez a legjobban ért: misztikus thrillert. A Látogatás sokkal jobb munkája mint ez, sokkal több cselekménnyel. Ott is volt üresjárat és fölös párbeszéd, no de nem annyi mint itt. Rizsa, rizsa, rizsa hátán, de egyik sem olyan érdekfeszítő hogy az embert lekösse. Cselekmény alig, a lány múltjára való kitekintés meg a pszichológus teljesen irreális hülyeségei pedig totál felesleges voltak. Néhol éreszhető Shyamalan egyedi stílusa és a végső Willises kitekintés a Sebezhetetlenre ügyes, no meg a hibbant csávó is egész jól játszik, de ez édeskevés. Egy ilyen jellegű téma brutalítás, vér és cselekmény nélküli ábrázolása olyan, mint a túrós tészta tejföl nélkül: semmilyen.

Jessica Sula
Haley Lu Richardson
James McAvoy

Kicsit az volt az érzésem, hogy a rendező a saját művészi egóját nem tudta félretenni, muszáj volt, valami teljesen elborult marhasággal rányomnia a védjegyét az amúgy színvonalas filmre. James McAvoy parádézása miatt viszont megéri megnézni.
5/10 több»

A Széttörve egy remek mintapéldája annak, hogy hogy kell egy comeback-et kivitelezni Hollywoodban, mert M. Night Shyamalanra megint érdemes odafigyelni. (8/10) több»

A film ugyan nem közelíti meg a Hatodik érzék szintjét, de Shyamalannak sikerült ismét egy kifejezetten nézhető, jó filmet összehoznia, és ez valljuk be, már önmagában is siker. Csak így tovább ezen az úton! 7,5/10 több»

Shyamalan ebben a filmjében is szerepel.

(HETEDIK )

Shyamalan szerint ez volt legmegerőltetőbb forgatása.

(HETEDIK )

McAvoy második olyan filmje, amelyben skizofrént alakít.