Orosz István   2019. 09. 07.
Nem durrant akkorát mint az első rész!

Nekem ez a film minden volt, csak nem összeszedett. Megvolt a nagy újra találkozás mindenki külön utakon járt. Senki nem emlékezik senkire, és a film nagy része egy hatalmas flashback. Így van, eltellik az egész az emlékek áradatában lerágjuk ugyanazt a csontot mint az első részben. A történet végig egy vezérszálon halad, hiányoznak a csattanók, várom azt hogy történjen valami, de nem igazán akar megkegyelmezni a film. Sajnos a karakterek sem nagyon bontakoztak ki, igen megismertük őket az első részből, de gyerekként, azóta ugye bár sz emberek nagyon sokat változnak. Annyi tetszett végre tudtunk meg valamit pennywise-ról. Kicsit csalódott vagyok.

HETEDIK   2019. 09. 07.
AZ 2.0

Ebben a filmben minden volt. Melegek, majdnem 3 órás játékidő és még maga Stephen King is egy picike szerepben. Egy valami viszont nem: az újdonság varázsa, ami az elsőben még volt. A Mama rendezője egy olyan első részt pakolt az asztalra, ami nagyon magasra tette a lécet, plusz ott voltak a parádés gyerekszínészek, ami miatt az egész egy ifjúsági film is volt horror köntösbe csomagolva. Na ezt kellett volna megugrani, ami sajnos nem sikerült. Ugyanis az első részből a szörnyeket, főleg Pennywise-t és az általuk generált nyomasztó jeleneteket itt csak kopírozni sikerült, ez pedig egy idő után inkább már unalmassá válik, mint sem ijesztővé. Túl sok idő megy el a múltidézéssel, miközben Penny... több»

Lubi   2019. 09. 04.
A horror bohóca visszatér

Két évvel ezelőtt az Az hatalmas közönség- és kritikai siker volt. Most a vesztesek klubja 27 évvel később felnőttként is felveszi a harcot Azzal, és lezárul Stephen King világsikerű könyvének második fejezete. De vajon ismét mind lebegni fogunk? A történet 27 évvel az első film után veszi fel a fonalat, amikor Az ismét visszatér Darry városába. A gyerekek életére szomjazó bohóc „invitálására” szülővárosukba visszatérő főszereplőknek pedig saját démonjaikkal is le kell számolniuk a siker érdekében. Az lufija második alkalommal sokkal nagyobbra fújódik, de sajnos elég hamar ki is pukkad. Ezzel okoz némi izgalmat a jumpscare-ekhez szokott közönségnek, de a közel háromórás játékidő ballonját ne... több»

Berto49   2019. 09. 12.
A rekord hosszúság nem nyújt csúcsteljesítményt

Eltelt 27 év, Derry városában újra garázdálkodni kezd Pennywise, vagyis Krajcáros, a félelmetes bohóc. A horrorkirály nem panaszkodhat arra, hogy a filmesek hanyagolják a műveit, idén is ez már a második filmes átdolgozás, sőt még cameo szerepet is vállalt benne. Stephen King kultikussá vált szörnyetege ellen újra felveszik a harcot az immár felnőtt Vesztesek Klubja hét tagja. Maradjon titok, hogy milyen eredménnyel. CGI borzalmak között enyhítésül humoros bemondások, jelenetek sorjáznak a végtelen hosszúságú második részben, amely nálunk joggal kapott 18-as karikát. Én nem tartom jónak ezt az adaptációt ha lehetne 2/3-ra értékelném, de végül megkapja a három csillagot. Persze ebben az esetben evidens, hogy egy több mint 1.000 oldalas könyv minden jellemzőjét képtelenség egy akármilyen terjedelmű filmben visszaadni, de legalább megpróbálkoztak vele. A szereplőket jól választották ki, bár az első rész gyerekhősei néhány kivételtől eltekintve más színészeket láttak volna szívesebben saját felnőtt képmásuknak. Krajcáros igazán rémisztő, Bill Skarsgård kitett magáért.

dailyfilmsan   2019. 09. 17.

Nagy hatásvadász a film. Első ránézésre nem lehet azt mondani hogy rossz, vagy gyenge. A színvonalnak eleget téve teljesített, mégis hiányosságok vannak benne ami miatt egy lyuk tátong az egész közepén. Pennywise tényleg egy bohóc volt ebben a részben és nem egy démon akitől rettegtünk már csak amiatt hogy a susnyásban egy lufival kiszuggerálja belőlünk az életet. Nem volt olyan nagy hatással a film egészére a bohóc mint az elsőben inkább ijedtem meg a nénitől, vagy a póklábakon futkorászó fejtől mint Az-tól. Majdnem átesett a horror paródia műfajába. A vége pedig kiábrándító reméltem hogy ha már annyira ráhúzták Pennywise-ra a "mumus" jelzőt akkor már nehezebben is fogják tudni elpusztítani. A legrosszabb hogy semmit nem tudunk meg a loserekről. Nagy vonalakban megmutatja a film hogy mi vált belőlük de nekem ez valamiért nem volt elég. Jó lett volna kicsit többet megtudni a kicsit idősebb énjükről is. Végül is parádés én végig nevettem a moziban a filmet. Próbál gyengéd lenni a nézőjéhez de minden horror elemet felsorakoztat hogy azért ne unatkozzunk egy percig sem.

Jack Grazer
Jack Grazer
James Ransone
Molly Atkinson
Jessica Chastain

A folytatás mondhatni igazán megalomán lett, 169 perces játékidejével talán új csúcstartó a műfajon belül. Ugyanakkor hiába a hosszú játékidő, a műfaji arányok alaposan felborultak a horror kárára. Mert ugyan brutalitás, vér és ijesztgetés most is van bőven, de sem mennyiségében, sem minőségében nem ér fel elődjéhez. Itt a minőség alatt természetesen nem a technikai kivitelezést kell érteni, mert az pazar, hanem a feszültség rövidségét vagy éppen annak totális hiányát. Mi több, a félelemkeltés sokszor önismétlő is: a visszaemlékezésekben egy csomó idő elmegy annak bemutatására, hogy Pennywise, a bohóc hogyan hozza rá a frászt másodszor is a kölykökre. Mindezeknek megvan persze a maguk funkciója, mivel hőseinknek a saját félelmeikkel kell szembenézniük, de nem lett volna egyszerűbb az első részhez nyúlni? több»

Kétségbevonhatatlan tény, hogy a parafaktor továbbra is intenzív, valamint, hogy az Az minden eddiginél szélesebb körben tette népszerűvé a horrort, ebben pedig mind a két epizódnak óriási szerepe van. több»

Összességében az Az: Második fejezet egy korrekt folytatás lett, ami sajnos az első részt nem tudta túl szárnyalni, de sikerült utolérnie és felnőni a szellemiségéhez. több»

A film 254 686 044 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 168 995 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Bill Hader nem tudta, hogy Bill Skarsgård egyszerre tudja mozgatni a szemeit különböző irányokba. Amikor Hader megkérdezte a kollégáját, hogy hogyan érték el ezt a hatást az egyik jelenetben, Skarsgård ott helyben bemutatta neki a "képességét", amivel alaposan ráijesztett Haderre.

A Pennywise-t alakító Bill Skarsgård elmondta, hogy sokkal jobban élvezte a második rész forgatását, mivel a forgatási szünetekben együtt lehetett a színésztársaival. Az első rész forgatásakor ugyanis távol kellett tartania magát a gyerekszínészektől, hogy a közös jeleneteik felvételekor valódi félelem látszódjon az arcukon.

Bill Hader egy interjúban elmondta, hogy mivel az Az 2 a karrierjének első horrorja, nehezére esett eljátszani, hogy fél, mivel a való életben, ha tart valamitől, akkor csak idegesen mosolyog.