Silent Hill - A halott város

Silent Hill - A halott város

Silent Hill
JRD

Rose (Radha Mitchell) kislánya gyógyíthatatlan betegségben szenved, amibe édesanyja képtelen belenyugodni, így saját útját járva megszökteti a lányt, és férje tiltakozása ellenére elindul, hogy megkeresse a gyógymódot. A szökés során balesetet szenvednek, és egy titokzatos helyen kötnek ki, a… Több

Ország: Amerikai Egyesült Államok, Japán, Franciaország, Kanada
Premier (HU): 2006.04.27.

2022.12.11 polgy

Művészi horrorfantázia

Véleményem szerint egy igazi gyöngyszem, főleg azoknak, akik a játékot is ismerik. Erős képi világ és igazi dark hangulat, nekem nagyon bejön. Nem lesz mindenre magyarázat, nem egyszerű a történet, és tele van bizarr dolgokkal, így biztosan nem mindenki számára lesz könnyen fogyasztható, vagy egyáltalán fogyasztható. De hát ez már csak ilyen.

2022.05.13 JRD

Feszengős-parás

Nem ismertem a film előtörténetét (egy videójáték az alapja), így ez nem zavarta meg az élményt. Kellően parás horrorfilm és a látványban nagyon adja a hangulatot. Egyik-másik lény emlékeztetett a Kaptár című film figuráira. Nem a legjobb horror, de van benne lendület. Simán meg lehet nézni többször is. De ne hallgass rám, nézd meg és döntsd el magad! Szóval, filmre fel és jó szórakozást!

2022.07.25 Kóborló

Üdvözöljük Silent Hillben!

Ezzel a filmmel a legtöbb fórumon csak úgy szoktam találkozni, hogy talán a legjobb számítógépes játék-adaptáció, ami valaha készült. Mivel jómagam nem igazán szoktam számítógépes játékokkal játszani, így az életemből ez a játék is kimaradt, de a bar... Teljes kritika

2017.09.13 Deku

A történet maga az igazán rendben volt. Oda voltam az egészért. Piszkosul látványos és kedvelhető. Könnyed esti filmnek bőven megteszi. Aki nem akar sokat az ezzel most jól járhat. Ajánlom.

Szóval ezt nem értem. A film maga horror, de nekem zagyvaságnak tűnik az egész, egyben félelmetes és fura is. Nem fogott meg. Pedig nagyon vártam magát a filmet.

A film forgatásait 2005. április 27-én kezdték meg és 2005. július 22-én fejezték be.Szerző: Kóborló

A filmben látható összes, különös és groteszk teremtményt hivatásos táncosok alakították.Szerző: Kóborló

Egyedül a kanadai Blu-ray kiadás tartalmaz még hét percnyi plusz játékidőt a filmhez.Szerző: Kóborló

Roberto Campanellanak közel három órájába telt, míg felszerelték rá a szörnyjelmezt és kifestették.Szerző: Kóborló

A film fontosabb karaktereit alakító színészek közül egyedül csak Sean Bean nem játszott a filmet inspiráló játékkal.Szerző: Kóborló