Magasfeszültség

Forgatókönyvíró: Alexandre Aja, Grégory Levasseur
Ország: Franciaország, Olaszország, Románia
Premier (HU): 2003.12.18.

2023.04.14 Gamehun638

Hihetetlen a képi világa. A film első fele teljesen magában tud szippantani. Viszont a csavar elrontja a dolgokat (meg nem is ide tervezték). A zenei téma hátborzongató és nagyon illik hozzá. Tipikus francia horrorfilm, amit egyszer meg kell nézni.

2017.09.13 Deku

Ez valami pusztulat volt totális káosz és rémes volt amit elkészítettek. Ez persze az én nézőpontom, nekem nem tetszett és slussz. Semmiképpen nem javaslom megnézésre de mindenki maga tudja.

2016.12.17 Berto49

Egy igazán jó filmet akartam megnézni, ezért vettem le a polcról. Egészen biztos, hogy a leghátborzongatóbb, legfélelmetesebb horror/slasher filmek egyike. Emlékszem, amikor először néztem meg tök egyedül voltam a lakásban, nem mondom, hogy féltem, d... Több

2018.12.17 harnas1207

Hentelős erőszak horror, a maga műfajában egy kiemelkedő darab. Csavart is tartogat, de nem egy nagy élmény. Aki szereti az ilyen filmeket annak érdemes megnézni.

Aja odatette magát,de rendesen. Végig lebilincsel,és borzongat... leköti minden idegszálunkat,és a vége,legalábbis számomra egyszerűen zseniálisra sikerült. Kidolgozott minden pillanat,és a színészek is szuperek!!!

A film forgatókönyvéért felelős két személy, gyerekkori barátok és ezzel a filmmel a 70-es és 80-as évek horrorfilmjei előtt akarták tisztelegni! Szerző: respect the movies

Volt elképzelés arról hogy a film egyetlen helyszínen játszódjon le és egy éjszaka történését fogja majd bemutatni! Végül az egy helyszínes lehetőséget elvetették!Szerző: respect the movies

Maga a film forgatása összesen 36 napot vett igénybe!Szerző: respect the movies

A film történetileg nagyon hasonlít Dean R. Koontz 1996-ban megjelent Végsőkig című könyvéhez! Egy interjúban a rendező ezt be is ismerte, hogy tényleg vannak hasonlóságok a könyv és a film közt és hogy olvasta az ominózus könyvet (ami nagyon is tetszett neki) és bevallása szerint nem kizárt hogy ezért vett át a könyvből jeleneteket a filmjéhez is!Szerző: respect the movies