Rémálom az Elm utcában: Freddy visszavág

Rémálom az Elm utcában: Freddy visszavág

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge
Cercei

Öt éve már, hogy Nancy Thompsont rémálmok gyötörték az Elm utcában, s közben a házba új lakók költöztek. Jesse-t a beköltözés pillanatától kezdve rémálmok gyötrik, de a szülei nem aggódnak, azt hiszik, hogy csak a beilleszkedés nehézségei viselik meg a fiút. Jesse új barátnőjéhez, Lisához fordul, és lassan összeáll a kép az épület lidérces múltjáról és Freddy Kruegerről, akit már évekkel korábban meggyilkoltak. Hiába tudják azonban, hogy Freddy már nem él, a fiú úgy érzi, hogy férfi sötét, titokzatos, gyilkos énje egyre inkább elhatalmasodik benne.

Rendező: Jack Sholder
Író: David Chaskin
Forgatókönyvíró: Wes Craven
Premier (HU): 1990.03.08.
Több

2020.08.17 Interfectorem Sabnock

Freddy visszatér.A hatalmas sikerű első rész után gyorsan megcsinálták a második részét,ami semmivel nem lett rosszabb,mint az első.A történeten csavartak egy jót,új szereplők,és Freddy elkezdhet ismét kaszabolni.Horrorfilm rajongóknak kötelező darab.Englund egybeforrt a szereppel.

2020.03.18 Kóborló

a nap véleménye

Freddy újra itt van

Az 1984-ben bemutatott Rémálom az Elm utcában című film viharos sikere miatt a forgalmazó stúdió, a New Line Cinema egyből zöld utat adott a folytatásra, és nem is kellett sokat várni rá, hisz már 1985-ben mozikba küldték a második Rémálom-filmet, am... Teljes kritika

2018.10.17 Márton

Egy méltó folytatása a Rémálom az Elm utcában: Freddy visszavág

Nekem kimondottan tetszett ez a folytatása a Rémálom szériának! Szinte tökéletesen idézi meg az első rész hangulatát, sőt talán még egy kicsit félelmetesebbre is sikeredett és ezt, elsősorban a története miatt írnám! Már az első Rémálom az Elm utcába... Teljes kritika

2016.04.27 ereln

Nekem jobban tetszett, mint az 1. része, de mai szemmel nézve nagyon bugyuta egy film, de ettől függetlenül természetesen ízig vérig klasszikus horrorfilm és a műfaj egyik kiemelkedő darabja ez az antológia.

2017.09.26 koba1996

Csodás, zseniális, nagyszerű. Az, hogy a kultúra egyik alapkövének folytatást csinálnak, alapvetően öngyilkos misszió, viszont ebben az esetben kellő mennyiségű új elemet tudtak belevinni ahhoz, hogy kiváló folytatása legyen az első résznek.

A film egy részét ugyanabban az iskolában rögzítették, ahol a Karate kölyköt is.Szerző: stevepisti

Ez a film volt Kim Myers színésznői debütálása.Szerző: Kóborló

Jesse autója egy 1966-os Dodge Dart Gt volt.Szerző: Kóborló

Brad Pittet és Christian Slatert is meghallgatták Jesse szerepére.Szerző: Kóborló