Játssz egy 80 cm képátlójú Hyundai okostvéért! Login

A temetőre épült ház (1981)

Quella villa accanto al cimitero

Silvia Collatina
Giovanni Frezza
Kenneth A. Olsen

Kóborló   2019. 06. 18.

Túlértékelve? Avagy egy igazi Fulci film

Szeretem a 80-as években készült olasz horrorfilmeket, hisz szerves részét alkotják a horror történelmének. Olyan nagyra értékelt filmek születtek ez időtájt, mint a Lamberto Bava Démonok 1-2, Dario Argento Tenebre, Jelenség vagy az Opera, illetve az... teljes kritika»

BoBamburg   2018. 11. 25.

Jó kis '80as évek

Remek kis olasz horror, egyenesen a nyolcvanas évekből. Helyenként kicsit "gagyi" de egy erős és feszült film mindenesetre. Hangulata sötét és nyomasztó, maszkmester nagyszerű munkát végzett, felcsendülő zenék szintén jók.

Menyét Ibolya   2015. 10. 19.

Jóféle Fulci beteg halálokkal.

a-arnold   2016. 06. 03.

de kár hogy nem találni sehol ezt a filmet torrent oldalakon, pedig szívesen megnézném, jó lehet :P

Az 1988-as La casa 3 című filmben is azt a házat használták fel, mint ami ebben a filmben is szerepel.

(Kóborló )

Fulci's Gates of Hell trilógiájának záró epizódja volt ez a film. Az első az 1980-as Zombik városa, majd az 1981-es A pokol hét kapuja következett, és végül ez a film, szintén 1981-ből.

(Kóborló )

A filmben a szereplők angolul beszéltek, csupán a két gyerek párbeszéde volt olasz nyelven. A forgatások befejezése során mégis újraszinkronizálták az egész filmet angolra.

(Kóborló )

A film rendezője, Lucio Fulci feltűnik egy apróbb szerepben a film elején. Ő alakította Müller professzort.