Játssz egy 80 cm képátlójú Hyundai okostvéért! Login

A pokol hét kapuja (1981)

...E tu vivrai nel terrore! L'aldilà

Sabnock Sanatory   2020. 09. 19.

Fulci egyik remekműve. Tökéletesen bemutatja a legkegyetlenebb halálnemeket, amiket el sem tudunk képzelni. Bár néha úgy érzem, a történet nem áll stabil lábakon, de Fulci mindig kihúzza a slamasztikából a sztorit. Jó a színészek munkássága is, de a zene valahogy nem illett a filmhez. Kifejezetten jó giallo.

Kóborló   2019. 07. 10.

A pokol egyik ajtaja feltárul

Jómagam kimondottan kedvelem a – főleg a 80-as években készített – úgynevezett eurohorrorokat, azon belül is az olasz földről származókat. Rengeteg nagynevű rendezőt ismerhettem meg ebből a korszakból, többek közt jelen filmünk rendezőjét, Fulcit is ... teljes kritika»

moov18   2016. 02. 15.

Érdekes történet melynek központjában egy elátkozott szálloda áll. Ezt a szállodát örökli meg főhősünk, Liza Merril. Azonban a felújítások közepette érdekes eseménysorozatok veszik kezdetüket. Hullanak a festők, építészek, szerelők. Mint kiderül a po... több»

A film összbevétele 123 843 dollár volt (imdb.com).

A film rendezője ebben a filmben is vállalt egy apróbb szerepet, ő volt a könyvtáros.

(Kóborló )

A temetőre épült ház című filmben látható könyvtár ebben a részben is megtalálható.

(Kóborló )

Ez a film Fulci úgynevezett Halál-trilógiájának a második része. Az első rész A zombik városa, míg a harmadik A temetőre épült ház volt. A filmek közt nincs kapcsolat, tehát külön-külön is lehet őket nézni.

(Kóborló )

A film szerepel a Steven Jay àltal szerkesztett 101 horrorfilm film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz című filmkritika gyűjteményben.