Az élőhalottak éjszakája (1968)

Night of the Living Dead

Kóborló   2019. 10. 13.

Műfajteremtő klasszikus

Úgy gondolom, George A. Romero nevét nem nagyon kell bemutatni a horror szerelmeseinek, hisz több mint 50 évvel ezelőtt Az élőhalottak éjszakájával nemcsak egy klasszikust köszönhetünk neki, de a zombis filmek alapjait is letette arra a képzeletbeli ... teljes kritika»

ArpiHajdu és Réci   2016. 12. 22.

A modern zombifilmek előfutára

A modern zombifilmek előfutárához, vagyis Az élőhalottak éjszakájához kettős érzelmekkel viszonyulok. Egyrészt a technikai részéről lerí, hogy nagyon alacsony költségvetésből készült, az akció- és ijesztgetős jelenetek mai szemmel iszonyatosan gagyin... teljes kritika»

Deku   2017. 09. 13.

Szerintem nagyon jó film. Jó pár embert hallottam akinek nem tetszett a film én pedig ennek ellenére is kedveltem és javaslom is általában mindenkinek. Nagyon eltalálták a látványt és a történetet.

Sabnock Sanatory   2018. 03. 15.

Romero zseni a maga kiforrott műfajában. Ez egy alapmű, és hogy fekete-fehér, plusz pikantériát ad a filmnek. Mai szemmel nézve persze már nem olyan, mint amikor készítették, de azért nagyon erősen ajánlott A zombis filmek alfája és omegája.

erahurka   2018. 08. 12.

Egyszerű, de nagyszerű: rövid, pörgős és mégis értelmes. Egyedül a látvány, ami nem öregedett annyira szépen, a zombik inkább néztek ki hajléktalanoknak mint élőhalott gyilkológépeknek :D

raczdavidzsolt   2016. 05. 05.

Durva film. Lehet erős túlzás, de nekem akkor is bejött.Nagyszerű horror

one1970   2015. 07. 26.

Durva film, szerintem rossz is, de ijesztő is, én többet nem nézem meg az biztos, viszont egyszer érdemes :D Nem olyan rossz film, vannak benne elég durva jelenetek :D

A filmben George A. Romero és John A. Russo (forgatókönyvírók) is kapott egy-egy kisebb szerepet, de ezek a jelenetek végül nem kerültek bele a végső változatába.

(Kóborló )

A felvételek mindössze 30 nap alatt készültek el.

(Kóborló )

Az Entertainment Weekly minden idők 13. legfélelmetesebb filmjének minősítette.

(Kóborló )

A filmben a legtöbb párbeszéd improvizáció volt a színészektől.

(Kóborló )

A film egy kezdeti címe a Húsevők éjszakája volt. Talán ezért is nevezték néha a halottakat húsevőknek.

(Kóborló )

Ben szerepére eredetileg Rudy Ricci volt kijelölve, de miután meghallgatták Duane Jones-t, úgy döntöttek, hogy ő a legalkalmasabb, Rudy Ricci pedig az egyik élőhalott szerepét kapta meg.

(Kóborló )

1990-ben Tom Savini (aki eredetileg segített volna a 68-as változat sminkjeiben, de végül katonai szolgálatai teljesítése miatt mégsem vett részt benne) megrendezte a film egy másik változatát, ami szinte egytől-egyig megegyezett a George A. Romero által készített 1968-as változattal.

(Kóborló )

George A. Romero egy interjúban elismerte, hogy nagy befolyással volt filmje elkészültére a Herk Harvey által rendezett, Lelkek karneválja című 1962-es film.

(Kóborló )

A film rendhagyó volt abban a tekintetben, hogy a főszerepet afroamerikai színész kapta.

(Kóborló )

A film központi helyszínéül szolgáló háznak nem volt eredetileg alagsora, ezért az alagsori jeleneteket a stúdióban forgatták.

(Kóborló )

Megalázó lenne számos kiváló (és még több kevésbé kiváló) horrorra nézve, ha egy olyan darabot tartanánk a műfaj királyának, amelyre nemcsak az általános igénytelenség jellemző, de még a józan paraszti ésszel elkerülhető hibákat sem sikerült elkerülnie. 3,5/10 több»

"Megtekintés: Már csak azért is érdemes egyszer megnézni, mert a mai zombie filmes dömping gyakorlatilag innen datálható.

Pedig annak ellenére, hogy sok polgárpukkasztó illetve filmben korábban nem annyira megszokott jelent sorjázik a filmben, ettől függetlenül, talán pont az élőhalottak a leggyengébb láncszemek benne." több»

Romero atomjaira szedi az amerikai kollektív pszichét, miközben kérlelhetetlenül őszinte tükröt mutat a társadalomnak. Olyan tükröt, ami nem csak a 60-as években volt aktuális, hanem ma is érvényes. több»