Rémálom 4. - Az álmok ura

Rémálom 4. - Az álmok ura

A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

Freddy Krueger újra visszatér, hogy tovább terrorizálja a megmaradt Álomharcosokat, illetve azt a fiatal nőt is, aki a kezében tarthatja a megoldást, hogy végleg legyőzzék a gonoszt.

(Hupka Adrián)

Rendező: Renny Harlin
Premier: 1988.08.19.
Több

2020.04.10 Kóborló

legújabb vélemény a nap véleménye

Az ezer sebből vérző Rémálom rész

Wes Craven (1939–2015) és a film forgalmazásáért felelős New Line Cinema igazi se veled, se nélküled kapcsolatot ápolt a Rémálom-filmek terén. Míg az 1984-ben elkészített Rémálom az Elm utcában egy igazi kulthorror lett, amit egyértelműen Wes Cravenn... Teljes kritika

2015.11.02 TribeBubu

Eddig ez volt a leggyengébb része a szériának. Béna színészek szerepeltek benne és gyenge horrorötletekkel volt telepakolva. Kivéve a csúcsjelenet befejezését, az nagyon látványos és ötletes volt. Igazából amiatt adtam neki ilyen "magas" pontszámot.

2018.10.24 Márton

Üresjáratok a Rémálom 4-ben

Az 1987-ben bemutatott Rémálom az Elm utcában harmadik része mint kritikailag, mint pedig anyagilag (főleg ez időtájt) nagyon sikeres volt, ezért a forgalmazó stúdió egyből elkezdte forgatni a soron következő Rémálom filmjüket és a kevés idő miatt, s... Teljes kritika

2017.09.26 koba1996

Nem volt rossz, bár szerintem mind a korábbi, mind az utána jövő részek többet hoztak ki belőle. Ami kicsit zavart, hogy minden rész végén lezárják a Freddy-ügyet, de hát valójában úgysem záródik le.

A Patricia Arquette helyett beugrott Tuesday Knight színésznő szolgáltatta a film betétdalát is, ami a Nightmare címen lett híres.Szerző: Kóborló

A harmadik részben látható Patricia Arquette nem vállalta el ismét a karaktere szerepét, így Tuesday Knight színésznő játszhatta el ezt a szerepet.Szerző: Kóborló

A film rendezője, Renny Harlin megjelenik egy apróbb szerepben a filmben, egy osztálytermi diákot alakít.Szerző: Kóborló

Dick Maas, holland filmrendezőt megkérték, hogy segítsen be a film rendezésébe, de ezt végül nem tudta összeegyeztetni egy másik film munkálataival; ez a film az Amszterdam, a rettegés városa volt.Szerző: Kóborló

(2015. 09. 21.)
Rémálom az Elm utcában 4
Kár, hogy az ambíció és a stílus hiányzik Az álmok urából, de a további folytatásokkal az is bebizonyosodott, hogy még ezek együttes jelenléte sem jelent kiugró minőséget. Sőt... Több