Stephen King: Alvajárók (1992)

Sleepwalkers

Ron Perlman
Jim Haynie
Ron Perlman

Kóborló   2022. 04. 12.

Tarts magad mellett egy macskát

Jómagam is nagy rajongója vagyok Stephen Kingnek, emiatt pedig időről-időre elő szoktam venni a filmes felhozatalából egyes filmeket. Nos, az 1992-ben bemutatott Alvajárók című alkotás az egyik olyan Stephen King-adaptáció, amely nem egy bemutatott r... teljes kritika»

Anti007   2019. 05. 02.

Lehet, mégis jó, ha van otthon macska :)))

Kedvelem ezt az adaptációt. Nem a legjobb,de mindenképp a jobbak közé sorolható. Nem annyira horror, félelmetesnek semmiképp nem mondanám. Inkább talán sci-fi kategória. De viszont jó. Érdekes a sztori,néha szórakoztató is,és jók a karakterek. Különösképp a Twin Peaks-ből ismert,szépséges Mädchen Amick! Részemről ajánlom! A top 10 Stephen King adaptációk közé,mindenképp besorolható.

gondi94   2018. 04. 18.

Mai szemmel elég sura és sokszor suta is a film, de egy retro horrornak elmegy. Számomra nagyon kevés az a Stephen King filmadaptáció, amely vállalható is. A Rose reden és a Stanley Kubrick féle Ragyogáson kívül a többi csak olcsó és nevetségesen but... több»

Sabnock Sanatory   2020. 09. 07.

Kifejezetten jó adaptáció,és ismét egy King remekmű,amire nagyon ki vagyok hegyezve.De a film kifejezetten pozitív csalódás,izgalmas,és pörgős kis horrorfilm.A kilencvenes évek színvonalát technikailag simán megüti,és jók a szereplők is.

SzFa   2018. 05. 28.

Nekem tetszett a film még 2018-ban is. Remek alkotás. Hasbár az egyetlen furcsaság, hogy itt most a szörnyeknek szurkoltam. Nem félelmetes, de különleges történet. Stephen King rajongóknak ajánlani tudom.

A forgatásokat 1991. június 24-én kezdték meg és 1991. szeptember 4-én fejezték be.

(Kóborló )

Egy 2020-as interjú során felmerült a film rendezőjével, Mick Garrissel, hogy készítenek egy folytatást a filmhez. Stephen King felesége, Tabitha King írná a folytatástörténetét.

(Kóborló )

A film rendezője, Mick Garris eredetileg a filmbéli Mary Brady szerepére Julie Robertset szerette volna leszerződtetni.

(Kóborló )

A film rendezője, Mick Garris és a filmbéli Tanyát alakító Mädchen Amick színésznő allergiás a macskákra.

(Kóborló )

A filmet Kaliforniában forgatták 15M $-ból.