Stephen King: Alvajárók (1992)

Sleepwalkers

Ron Perlman
Jim Haynie
Ron Perlman
Alice Krige

Sabnock Sanatory   2020. 09. 07.

Kifejezetten jó adaptáció,és ismét egy King remekmű,amire nagyon ki vagyok hegyezve.De a film kifejezetten pozitív csalódás,izgalmas,és pörgős kis horrorfilm.A kilencvenes évek színvonalát technikailag simán megüti,és jók a szereplők is.

gondi94   2018. 04. 18.

Mai szemmel elég sura és sokszor suta is a film, de egy retro horrornak elmegy. Számomra nagyon kevés az a Stephen King filmadaptáció, amely vállalható is. A Rose reden és a Stanley Kubrick féle Ragyogáson kívül a többi csak olcsó és nevetségesen but... több»

SzFa   2018. 05. 28.

Nekem tetszett a film még 2018-ban is. Remek alkotás. Hasbár az egyetlen furcsaság, hogy itt most a szörnyeknek szurkoltam. Nem félelmetes, de különleges történet. Stephen King rajongóknak ajánlani tudom.

Anti007   2019. 05. 02.

Lehet, mégis jó, ha van otthon macska :)))

Kedvelem ezt az adaptációt. Nem a legjobb,de mindenképp a jobbak közé sorolható. Nem annyira horror, félelmetesnek semmiképp nem mondanám. Inkább talán sci-fi kategória. De viszont jó. Érdekes a sztori,néha szórakoztató is,és jók a karakterek. Különösképp a Twin Peaks-ből ismert,szépséges Mädchen Amick! Részemről ajánlom! A top 10 Stephen King adaptációk közé,mindenképp besorolható.

A filmet Kaliforniában forgatták 15M $-ból.

A filmben több cameo is látható: Mark Hamill (egy rendőr a film elején); Stephen King (temető gondnok); Joe Dante (labor asszisztens); John Landis (labortechnikus); Clive Barker és Tobe Hooper (törvényszéki szakértők).

A temetői jelenetnél az egyik sírkőn a 'Jenny Hicks' név olvasható. Jennyi Hicks a rendező asszisztense volt a forgatás alatt.

A filmben látható házat használták korábban a The Waltons (1971) című televíziós sorozatban.

Tanya szüleit alakító Cindy Pickett és Lyman Ward korábban már alakítottak házaspárt a Meglógtam a Ferrarival (1986) című filmben és az 1992-es válásukig a való életben is házastársak voltak.