Stephen King: Alvajárók

Ron Perlman
Jim Haynie
Ron Perlman
Alice Krige

Az anya és fia páros - aki nem mellesleg igen különleges lények - egy kisvárosba költöznek, hogy szerezzenek maguknak egy szüzet.

(rbernadett)

Rendező: Mick Garris
Író: Stephen King
Premier (HU): 1992.07.24.

2022.04.12 Kóborló

Tarts magad mellett egy macskát

Jómagam is nagy rajongója vagyok Stephen Kingnek, emiatt pedig időről-időre elő szoktam venni a filmes felhozatalából egyes filmeket. Nos, az 1992-ben bemutatott Alvajárók című alkotás az egyik olyan Stephen King-adaptáció, amely nem egy bemutatott r... Teljes kritika

2019.05.02 Anti007

Lehet, mégis jó, ha van otthon macska :)))

Kedvelem ezt az adaptációt. Nem a legjobb,de mindenképp a jobbak közé sorolható. Nem annyira horror, félelmetesnek semmiképp nem mondanám. Inkább talán sci-fi kategória. De viszont jó. Érdekes a sztori,néha szórakoztató is,és jók a karakterek. Különösképp a Twin Peaks-ből ismert,szépséges Mädchen Amick! Részemről ajánlom! A top 10 Stephen King adaptációk közé,mindenképp besorolható.

2018.04.18 gondi94

Mai szemmel elég sura és sokszor suta is a film, de egy retro horrornak elmegy. Számomra nagyon kevés az a Stephen King filmadaptáció, amely vállalható is. A Rose reden és a Stanley Kubrick féle Ragyogáson kívül a többi csak olcsó és nevetségesen but... Több

Kifejezetten jó adaptáció,és ismét egy King remekmű,amire nagyon ki vagyok hegyezve.De a film kifejezetten pozitív csalódás,izgalmas,és pörgős kis horrorfilm.A kilencvenes évek színvonalát technikailag simán megüti,és jók a szereplők is.

2018.05.28 SzFa

Nekem tetszett a film még 2018-ban is. Remek alkotás. Hasbár az egyetlen furcsaság, hogy itt most a szörnyeknek szurkoltam. Nem félelmetes, de különleges történet. Stephen King rajongóknak ajánlani tudom.

A forgatásokat 1991. június 24-én kezdték meg és 1991. szeptember 4-én fejezték be.Szerző: Kóborló

Egy 2020-as interjú során felmerült a film rendezőjével, Mick Garrissel, hogy készítenek egy folytatást a filmhez. Stephen King felesége, Tabitha King írná a folytatástörténetét.Szerző: Kóborló

A film rendezője, Mick Garris eredetileg a filmbéli Mary Brady szerepére Julie Robertset szerette volna leszerződtetni.Szerző: Kóborló

A film rendezője, Mick Garris és a filmbéli Tanyát alakító Mädchen Amick színésznő allergiás a macskákra.Szerző: Kóborló