Stephen King: Alvajárók

Sleepwalkers

A forgatásokat 1991. június 24-én kezdték meg és 1991. szeptember 4-én fejezték be.Szerző: Kóborló

Egy 2020-as interjú során felmerült a film rendezőjével, Mick Garrissel, hogy készítenek egy folytatást a filmhez. Stephen King felesége, Tabitha King írná a folytatástörténetét.Szerző: Kóborló

A film rendezője, Mick Garris eredetileg a filmbéli Mary Brady szerepére Julie Robertset szerette volna leszerződtetni.Szerző: Kóborló

A film rendezője, Mick Garris és a filmbéli Tanyát alakító Mädchen Amick színésznő allergiás a macskákra.Szerző: Kóborló

A filmet Kaliforniában forgatták 15M $-ból.Szerző: dulkap

A filmben több cameo is látható: Mark Hamill (egy rendőr a film elején); Stephen King (temető gondnok); Joe Dante (labor asszisztens); John Landis (labortechnikus); Clive Barker és Tobe Hooper (törvényszéki szakértők).Szerző: dulkap

A temetői jelenetnél az egyik sírkőn a 'Jenny Hicks' név olvasható. Jennyi Hicks a rendező asszisztense volt a forgatás alatt.Szerző: dulkap

A filmben látható házat használták korábban a The Waltons (1971) című televíziós sorozatban.Szerző: dulkap

Tanya szüleit alakító Cindy Pickett és Lyman Ward korábban már alakítottak házaspárt a Meglógtam a Ferrarival (1986) című filmben és az 1992-es válásukig a való életben is házastársak voltak.Szerző: dulkap

Egy ki nem adott Stephen King regény alapján készült.Szerző: dulkap