Játssz egy Nintendo Switch Lite-ért » Login

Rémálom az Elm utcában (1984)

A Nightmare on Elm Street

Kóborló   2020. 03. 09.

legújabb vélemény a nap véleménye

Nagyon rossz álmok jönnek

Wes Craven (1939–2015) rengeteg mindent adott a horrorfilmek szerelmeseinek, de a talán legismertebb karakterét az 1984-ben bemutatott Rémálom az Elm utcában láthattuk, ez pedig Freddy Krueger volt. Nem merném kijelenteni, hogy Craven legjobb filmje ... teljes kritika»

Laca//Ho/rr/oR//   2019. 02. 19.

Az első rémálom!

Bár a híres Slasher karakterek közül nem Freddy a kedvencem, de azért szerzett anno pár ÁLMATLAN éjszakét és most, hogy újra megnéztem az alapot, fikarcnyit sem változott a hozzáállásom vele kapcsolatban. Maga a kitalált megszült karakter, rémisztő karmaival, az összeégett arcával és a nagyon jó körítést kapó füstös, csövekkel teli sötét hely ahová lehetséges áldozatai kerülnek. Wes Craven rendező nagyszerű filmet hozott létre és ezen kívül is jó pár horrorfilmet köszönhetünk neki, valamin a gyilkos Freddy szerepébe bújó Robert Englund, akinek neve már már egybeforrt a fő gonosz nevével és két díjat is kapott anno az alakításokért, mert 8 részen át ölthette magára a kalapost. Igazából azért sem tartozik a kedvenceim közé, mert a többiekkel ellentétben, mint Bőrpofa, Jason vagy Michael, ő nem a csendes kegyetlen gyilkos, hanem a dumás "eljátszom a prédával" eset és azért voltak jócskán olyan jelenetek amiket nem értettem, mintha nem lenne szabálya az álom és a valóságnak sokszor úgy éreztem. Persze mit sem von le, sokszor megrémisztett, régi filmről van szó és persze látványban igen csak gazdag.

ArpiHajdu és Réci   2018. 12. 03.

Freddy Kruegernek haláli a humora...egy igazi álompasi...

„A halottkém mit mondott? A klotyón van. Rókázik, mióta meglátta.” Sokak számára a Rémálom az Elm utcában első epizódja egy meghatározó horror-élmény volt, élükön Freddy Kruegerrel, aki sok álmatlan éjszaka okozója volt (a párom is így van ezzel, vo... teljes kritika»

Lamboh   2017. 10. 17.

Amikor még tudták milyenek a jó horror filmek, akkor készült ez a remekmű. Gyerekként nagyon féltem Freddy-től, sokszor voltak rémálmaim vele... De még most is egy eléggé parás figurának tartom. Legnagyobb sajnálatomra, nem tudom azt mondani, hogy az összes része jó lett.

Deku   2017. 07. 17.

Az egyik legbetegebb és leghorrorisztikusabb film, még ma is durva élményeket tud okozni. Igaz a jelmezek nem túl hihetőek de azért még bőven odaütnek rendesen. Nagyszerű.

indingo   2017. 10. 04.

Nem nagy eresztés a film kifejezetten idegesítő szinkronnal és béna jelenetekkel. Ami dobott egy kicsit számomra, hogy láthattam a fiatal Johnny Deppet.

dailyfilmsan   2019. 11. 30.

A maga módján ötletes és tökre élvezhető. Nekem nagyon tetszett. Jól illik egy baráti filmezős estéhez. A színészek kicsit gyengécskék voltak, a történet sem volt teljesen kiforrva de így is élvezhető volt. Egy bajom volt csak vele, hogy nem találtam... több»

Charles Fleischer
Lin Shaye
Ronee Blakley

Wes Craven Freddy karakterét először ugyanolyan hallgatagnak képzelte el, mint Jason Voorhees vagy Michael Myers karakterei, de végül ezen elképzelését elvettette.

(Kóborló )

A filmbéli Glen szerepét Charlie Sheennek, John Cusacknak, Brad Pittnek, Kiefer Sutherlandnek, Nicolas Cage-nek és C. Thomas Howellnek is felajánlották.

(Kóborló )

Wes Craven már 1981-ben megírta a film forgatókönyvét, és három éven át próbálta azt eladni. Eleinte a nagyobb stúdióknál próbálkozott, de ők mind visszadobták, míg végül a New Line Cinema megvette.

(Kóborló )

Wes Craven Freddy szerepére először egy kaszkadőrt akart szerződtetni, de több kaszkadőr kipróbálása után rá kellett jönnie, hogy egy színészre lesz szüksége. Így került a választás végül Robert Englundra.

(Kóborló )

Wes Craven eredeti elképzelése arról, miként is nézzen ki Freddy Kruegerre, sokkal félelmetesebb volt. A film egyik vezető sminkese, David B. Miller javaslatára változtatta meg a tervét.

(Kóborló )

Robert Englund Freddy sminkjének felvitele közel három órába telt.

(Kóborló )

Nancy Thompson szerepét Jennifer Gray-nek, Demi Moore-nak és Courteney Coxnak is felajánlották.

(Kóborló )

Az 1001 film, amit látnod kell mielőtt meghalsz című könyvben fellelhető ez a remekmű.

(Norbi)

Nicolas Cage ajánlotta be Johnny Depp-pet a Rémálom az Elm utcában című filmbe.

(Vadász Károly)

A film szerepel Steven Jay àltal szerkesztett, 101 horrorfilm film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz című filmkritika gyűjteményben.

Ha ez a horror egyik legnagyobb darabja, nem lep meg, hogy a műfajt sokan a mai napig a filmvilág páriájaként tartják számon.
5/10 több»