Rémálom az Elm utcában (1984)

A Nightmare on Elm Street

Laca//Ho/rr/oR//   2019. 02. 19.
Az első rémálom!

Bár a híres Slasher karakterek közül nem Freddy a kedvencem, de azért szerzett anno pár ÁLMATLAN éjszakét és most, hogy újra megnéztem az alapot, fikarcnyit sem változott a hozzáállásom vele kapcsolatban. Maga a kitalált megszült karakter, rémisztő karmaival, az összeégett arcával és a nagyon jó körítést kapó füstös, csövekkel teli sötét hely ahová lehetséges áldozatai kerülnek. Wes Craven rendező nagyszerű filmet hozott létre és ezen kívül is jó pár horrorfilmet köszönhetünk neki, valamin a gyilkos Freddy szerepébe bújó Robert Englund, akinek neve már már egybeforrt a fő gonosz nevével és két díjat is kapott anno az alakításokért, mert 8 részen át ölthette magára a kalapost. Igazából azért sem tartozik a kedvenceim közé, mert a többiekkel ellentétben, mint Bőrpofa, Jason vagy Michael, ő nem a csendes kegyetlen gyilkos, hanem a dumás "eljátszom a prédával" eset és azért voltak jócskán olyan jelenetek amiket nem értettem, mintha nem lenne szabálya az álom és a valóságnak sokszor úgy éreztem. Persze mit sem von le, sokszor megrémisztett, régi filmről van szó és persze látványban igen csak gazdag.

ArpiHajdu és Réci   2018. 12. 03.
Freddy Kruegernek haláli a humora...egy igazi álompasi...

„A halottkém mit mondott? A klotyón van. Rókázik, mióta meglátta.” Sokak számára a Rémálom az Elm utcában első epizódja egy meghatározó horror-élmény volt, élükön Freddy Kruegerrel, aki sok álmatlan éjszaka okozója volt (a párom is így van ezzel, volt egy barátnője, akinek bármit megengedtek a szülei, hogy megnézzen, így egyszer a Rémálom az Elm utcában volt műsoron egy nyári délután két barbizás között. Úgy tizenkét évesek lehettek, persze nem dicsekedett vele a szüleinek, ellenben utána egy hétig alig bírt elaludni éjszaka). És itt van jelen sorok írója, akinek fiatalkorából kimaradt Wes Craven 1984-es klasszikusa, huszonéves fejjel pedig így konstatálhatta: hát, ha tíz évesen látom, akko... több»

Lamboh   2017. 10. 17.

Amikor még tudták milyenek a jó horror filmek, akkor készült ez a remekmű. Gyerekként nagyon féltem Freddy-től, sokszor voltak rémálmaim vele... De még most is egy eléggé parás figurának tartom. Legnagyobb sajnálatomra, nem tudom azt mondani, hogy az összes része jó lett.

indingo   2017. 10. 04.

Nem nagy eresztés a film kifejezetten idegesítő szinkronnal és béna jelenetekkel. Ami dobott egy kicsit számomra, hogy láthattam a fiatal Johnny Deppet.

Deku   2017. 07. 17.

Az egyik legbetegebb és leghorrorisztikusabb film, még ma is durva élményeket tud okozni. Igaz a jelmezek nem túl hihetőek de azért még bőven odaütnek rendesen. Nagyszerű.

Charles Fleischer
Lin Shaye
Ronee Blakley

Ha ez a horror egyik legnagyobb darabja, nem lep meg, hogy a műfajt sokan a mai napig a filmvilág páriájaként tartják számon.
5/10 több»

Az 1001 film, amit látnod kell mielőtt meghalsz című könyvben fellelhető ez a remekmű.

(Norbi)

Nicolas Cage ajánlotta be Johnny Depp-pet a Rémálom az Elm utcában című filmbe.

(Vadász Károly)

A film szerepel Steven Jay àltal szerkesztett, 101 horrorfilm film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz című filmkritika gyűjteményben.