Rémálom az Elm utcában (1984)

A Nightmare on Elm Street

indingo   2017. 10. 04.

Nem nagy eresztés a film kifejezetten idegesítő szinkronnal és béna jelenetekkel. Ami dobott egy kicsit számomra, hogy láthattam a fiatal Johnny Deppet.

Lamboh   2017. 10. 17.

Amikor még tudták milyenek a jó horror filmek, akkor készült ez a remekmű. Gyerekként nagyon féltem Freddy-től, sokszor voltak rémálmaim vele... De még most is egy eléggé parás figurának tartom. Legnagyobb sajnálatomra, nem tudom azt mondani, hogy az összes része jó lett.

ArpiHajdu és Réci   2018. 12. 03.
Freddy Kruegernek haláli a humora...egy igazi álompasi...

„A halottkém mit mondott? A klotyón van. Rókázik, mióta meglátta.” Sokak számára a Rémálom az Elm utcában első epizódja egy meghatározó horror-élmény volt, élükön Freddy Kruegerrel, aki sok álmatlan éjszaka okozója volt (a párom is így van ezzel, volt egy barátnője, akinek bármit megengedtek a szülei, hogy megnézzen, így egyszer a Rémálom az Elm utcában volt műsoron egy nyári délután két barbizás között. Úgy tizenkét évesek lehettek, persze nem dicsekedett vele a szüleinek, ellenben utána egy hétig alig bírt elaludni éjszaka). És itt van jelen sorok írója, akinek fiatalkorából kimaradt Wes Craven 1984-es klasszikusa, huszonéves fejjel pedig így konstatálhatta: hát, ha tíz évesen látom, akko... több»

Deku   2017. 07. 17.

Az egyik legbetegebb és leghorrorisztikusabb film, még ma is durva élményeket tud okozni. Igaz a jelmezek nem túl hihetőek de azért még bőven odaütnek rendesen. Nagyszerű.

Zsceeeka   2016. 04. 25.

Gyerekkorom legtöbb félelme ebből a filmből fakad, de még ma is szívesen megnézem egy-egy horror-night alkalmával, gyerekként nemhogy elaludni, de egyedül hazamenni sem mertem a megnézése után. :D

Charles Fleischer
Lin Shaye
Ronee Blakley

Ha ez a horror egyik legnagyobb darabja, nem lep meg, hogy a műfajt sokan a mai napig a filmvilág páriájaként tartják számon.
5/10 több»

Az 1001 film, amit látnod kell mielőtt meghalsz című könyvben fellelhető ez a remekmű.

(Norbi )

Nicolas Cage ajánlotta be Johnny Depp-pet a Rémálom az Elm utcában című filmbe.

(Vadász Károly )

A film szerepel Steven Jay àltal szerkesztett, 101 horrorfilm film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz című filmkritika gyűjteményben.

(Bogi87 )