Zombik városa (1980)

Paura nella città dei morti viventi

Robert F.   2020. 07. 27.

Ez egy logikátlan büdös sz*r. És nem a stílussal van a baj, mert a Beyond vagy a Zombi 2-3 filmek jók voltak Fulcitől, de ez egy jeleneteket egymásra dobáló illogikus film....

Kóborló   2019. 07. 02.

Az olasz gore rajongóknak kötelező darab

Rengeteg filmhez volt szerencsém fiatalkoromban, még az úgynevezett hang alámondásos VHS-korszakban, és már akkor is imádtam a horrorfilmeket, és válogatás nélkül néztem és rettegtem végig ezen alkotásokat. Csak nagyon kevés volt az, amit akkori fia... teljes kritika»

a-arnold   2017. 05. 21.

Jó lenne a film, de mégsem az igazi. Lucio Fulci neve az sokat dob a filmen, pár jelenet is eléggé ütős, de eléggé lapos az egész, a vége fele már eléggé unalmas. Láttam már ennél sokkal jobbat is, de sokkal rosszabbat is. Úgy olyan 3-4 csillag között gondolkodtam, de akkor inkább 3.

kórica   2016. 01. 28.

Ez a film tele van logikai buktatókkal, irritáló effektekkel, a szereplők is baromi idegesítőek voltak. A lehető legszürkébb horror elemekkel dolgozik.

Janet Agren
Janet Agren
Christopher George

A film történetét egy H. P. Lovecraft által írt, Beyond the Dunwich Horror című novella inspirálta.

(Kóborló )

A film forgatókönyvírója és rendezője, Lucio Fulci ismét magára vállalt egy apró szerepet. Ő alakította a halottkémet a filmben.

(Kóborló )

Michele Soavi olasz forgatókönyvíró és rendező is szerepel a filmben, igaz, a jelenete rövid, és gyorsan brutális halált hal.

(Kóborló )

Fulci úgynevezett Halál-trilógiájának mindhárom filmjében szerepet kapott Catriona MacColl színésznő.

(Kóborló )

A film rendezőjének ez volt az első filmje az ún. Halál-trilógiából, majd 1981-ben A pokol hét kapuja követte, és végül a szintén 1981-ben készült A temetőre épült házzal zárta a trilógiát. A filmek közt nincs közvetlen kapcsolat vagy átfedések.

(Kóborló )

Voltak olyan országok, ahol erősen megvágva többször megjelentették a filmet, de még így is egy két éven belül újra tiltólistára került. Németországban három alkalommal is elkezdték a forgalmazását, de mindhárom alkalommal be is tiltották a filmet.

(Kóborló )

A film több országban is tiltólistás volt a rendkívül durva és erőszakos halálesetek miatt.