Evil Dead - Gonosz halott (1981)

The Evil Dead

ZozArt89   2019. 07. 17.

Bruce Campbell neve nem régen került a szemem elé. A hasonló című sorozatában szerepelt ami nagyon megtetszett. Így belevágtam ebbe is. Szerintem remek film. Az effektek persze meg se közelítik a mai tudást de a sztori igencsak izgi.

Márton   2018. 10. 09.

Alacsony költségvetésből horror klasszikus, ez az Evil Dead - Gonosz halott

Ismét egy régi horrorfilmet vettem elő az este folyamán (ami fiatalkoromban nem kevés álmatlan éjszakát okozott) és azt kell hogy írjam, nem hiába emlegetik a mai napig egy roppant erős alkotásnak a Gonosz halott avagy az Erdő szelleme című kult-klas... teljes kritika»

ArpiHajdu és Réci   2018. 07. 30.

Az az igazság, hogy e filmmel kapcsolatban több kérdésem is van. Az első és legfontosabb: hogyan tudott ez kultfilm lenni? Hogy tudott ez tömegeket elvarázsolni régen (és még talán ma is), ha a látottak alapján az első gondolat, ami eszembe jut, az a... több»

Deku   2017. 07. 26.

Nagyon szerettem annak ellenére, hogy régi film. Remek feszültség keltő ereje van. Az első jó pár perc után sem tudtam magamhoz térni és szeretni a filmet.

7ETEDIK   2018. 07. 19.

Sam Raimi kedvenc rendezőm bizony így kezdte meg karrierjét, rögtön egy alapfilmmel. Hány ilyen film készült ezután, mikor fiatalok elutaznak valahová és beüt a pokol....ezen filmeket mind az Evil Dead inspirálta, mai napig lopkodnak belőle és a mai ... több»

Sabnock Sanatory   2018. 03. 13.

Imádom. Fiatalkorom nagy kedvence, és még most is ugyanúgy értékelem....különösen tetszik, amikor a Démon közeledik,az visz mindent!!! Ó, és igen maga Bruce Campbell a "B" kategóriás filmek császára is kitesz magáért....egyedül lehozza a filmet szinte!!!

Niki18   2015. 11. 02.

nagyon nagyon jóóóó. Imádom ezt a filmet. Gyerekkoromban rémálmom volt ettől, annyira féltem tőle és alig mertem megnézni, de most már felnőtt fejjel nevetek is rajta. De még mindig nagyon szeretem

Bruce Campbell

A rendező, Sam Raimi nevéhez fűződik a Xena c. filmsorozat, amelynek producere, és több résznek a rendezője is volt. Testvére, Ted Raimi alakította Jocksert, a kétbalkezes harcost.

(Eastern79 )

A megerőszakolós jelenet nagy felháborodást keltett, Raimi később megbánta, hogy beletette a filmbe.

(7ETEDIK )

Sam Raimi egyetemi barátjának, Bruce Campbellnek adta a főszerepet, azóta is minden filmjében felbukkan.

(7ETEDIK )

Sam Raimi retteg a horrorfilmektől, ezért csempészett alkotásába feketehumort.

(7ETEDIK )

Elnyerte a legjobb horrorfilmnek járó díjat.

(7ETEDIK )

A filmet egy kisfilm előzte meg, amit Sam Raimi készített a producerek meggyőzésére.

(7ETEDIK )

Sam Raimi filmes debütálása.

(7ETEDIK )

Stephen King Cannes-ban látta az akkor még forgalmazók nélkül bemutatott filmet, majd gyorsan írt róla egy kritikát a Twilight Zone magazinba, amely nagyban hozzájárult ahhoz, hogy a film eljuthatott az amerikai mozikba.

A filmben a telihold képét külön vágták be.

(moviewer)

1. 1978-ban Sam Raimi és régi jó barátja, Bruce Campbell elkezdtek egy film forgatásán dolgozni. A költségekre 1600 dollár állt a rendelkezésükre, a project Within the Woods néven futott. A munka afféle demónak készült, hogy felkeltsék a producerek érdeklődését. Sikerült is szert tenniü 350-375 ezer dollárra, hogy létrehozzák a Evil Dead-et. A film végül (nem számítva franchise értékét) 11 millió dollárt hozott.

(ps)

A The Evil Dead megrágja majd lenyeli a lelkedet, de közben mégis széles vigyor ül ki a képedre, sőt lehet, hogy egyenesen a térdedet csapkodod a röhögéstől. Akárhányszor újranézhető, örökbecsű darab, mérföldkő a horrorfilmek történetében. több»