2018.10.09 19:01 Márton Olvasottság: 266x
1

Alacsony költségvetésből horror klasszikus, ez az Evil Dead - Gonosz halott

Ismét egy régi horrorfilmet vettem elő az este folyamán (ami fiatalkoromban nem kevés álmatlan éjszakát okozott) és azt kell hogy írjam, nem hiába emlegetik a mai napig egy roppant erős alkotásnak a Gonosz halott avagy az Erdő szelleme című kult-klasszikust! Anno a VHS-aranykorában találkoztam először az Erdő szellemével hangalámondásos változatával és nem finomkodnék, rendesen be voltam tojva tőle! Sok-sok évvel később újranézve és nem kevés horrorfilm megtekintése után, még most sem mondanám hogy gyenge alkotás lenne, de persze azért most már jó pár dolog inkább megmosolyogtat benne, mint megrémít! Persze azért két igen jelentős dolgot a helyén kell kezelni a filmmel kapcsolatban! Az első: hogy a megjelenése óta, azért eltelt 36 év, tehát a technikai megjelenítését ehhez mérten kell kezelni. A másik: hogy anno a készítőknek nem sok pénz állt a rendelkezésükre a forgatásra (közel 100000 dollár, ami abban az időben sem volt sok) ráadásul a forgatás sem volt problémamentes, tehát abból gazdálkodtak amiben csak tudtak! Nálam csak két dolog miatt nem kerülne a zseniális klasszikus horrorok közé az Evil Dead! Az egyik: hogy olyan tökéletes és félelmetes horrorfilmet tudtak volna készíteni, ha a humor legcsekélyebb ábrázolását is kihagyták volna a kész filmből, ami a mai napig e téren is időálló lenne maximálisan! A másik dolog pedig, hogy szerintem technikailag rosszul "öregedett" a produkció (hiába a végén a számítógépes jelenetek, azért nem lettek túl jók)! Hangulatilag viszont az egyik legfélelmetesebb klasszikus horror, ami még a mai napig tud paráztatni sok embert! A karakterek tipikusan olyanok amit már számtalan hasonló filmben megszokhattunk (Bruce Campbell itt azért még egyáltalán nem tolta túl a karakterét)!

horror

Egy eldugott, erdei faházban öt fiatal tervezi együtt tölteni a hétvégét. Megérkezésüket baljós ómenek kísérik. Rábukkannak egy régi hangfelvételre, amelyen egy öregember... több»

1