Evil Dead Rise (2023)

Evil Dead Rise

Caravaggio1978   2023. 05. 11.

Sztorit vagy értelmet nem nagyon találtam

Egyszer nézős, nagyon nem agyaltam rajta utána, talán a film felétől kezdett nagyjából érdekes lenni, valahogy az eleje nekem összevissza, értelmetlen események sorozata. Sajnos a megvalósítás kicsit szerintem félrecsúszott, a szereplők bugyuták és idegesítőek, természetesen belevegyítették a se fiú-se lány szereplőt is, ezentúl nem is értem, miért nem szerepelt benne egy étcsoki pasi sem. Nem fogok túl sokat ide írni, mert nincs mit, talán horrornak nevezném, értelme nem sok, a sztori az zagyvaság, a szereplők idegesítően gyengék. Nem bántam meg, hogy megnéztük, de hatalmas élményt nem nyújtott. Viszont az eltorzult karakterek nagyon tetszettek.

Tonyka   2023. 05. 09.

Vérözön, és semmi más

Nem igazán kedvelem ezt a fajta horrort, pedig sajnos az ipar jó ideje termeli a démonos tartalmakat. Egyetlen ok miatt tettem kivételt, fiatalságom egyik, ha nem a lefélelmetesebb filmje volt. A VHS időkben " Az erdő szelleme " címen futott, h ki ad... teljes kritika»

Eastern79   2023. 04. 26.

Felesleges vérontás

Egyébként is ritka a jó horrorfilm, ami némi mondanivalót és eredetiséget is megvillant, de ez egyáltalán nem volt olyan brutális, mint amilyennek beharangozták, szerintem a Fede Alvarez-féle verzió sokkal ijesztőbbre sikerült. Az eleje túlságosan elnyújtott, így aztán a valódi horror egy kapkodva összecsapott kliséhalmaz. Ezért aztán kár volt elpazarolni azt a sok művért.

HE7EDIK   2023. 04. 28.

Megint ömlik a művér tonnaszámra, de az egyetlen eredeti ötlet az volt, hogy erdő helyett egy lakóház a helyszín. Én már a felénél beleuntam az egészbe, mert huszadszorra láttam ugyanazt, mint száz másik tucathorrorban. Sam Raiminek inkább rendeznie kéne többet, mint sem szalagon gyártott filmekkel producerkedni.

Sabnock Sanatory   2023. 05. 05.

Tele hibával!

Szerintem már többször is leírtam a démonok, és más entitások körüli "homályt" az embereknél... Lee Cronin. Na ő sem érti a lényeget! Megvan a Holtak Könyve? Oké... Jönnek a lemezek? Már bocsánat, de az eredetiben szalagon voltak ezek a szövegek... T... teljes kritika»

romeo666   2023. 05. 10.

KEGYETLEN

Nagy gonosz halottak rajongó vagyok... az összes részt láttam rengetegszer! Így amint lehetőségem adatott egyből meg is néztem ezt a filmet. Nem csalódtam... Sőt azt mondanám a legjobban sikerült Evil Dead film! Félelmetes és brutális! Mindenkinek bátran ajánlom aki szereti az ilyen jellegű filmeket :) Az Anyuka mosolya az valami kegyetlen

BullDogh   2023. 04. 22.

A sorozat "legelvetemültebb és legbrutálisabb" részének céljait talán nem sikerült megvalósítaniuk a készítőknek, de kellemes meglepetés volt. Egy biztos: nem spóroltak a vérrel.

Sam Raimi, az eredeti Gonosz Halott rendezője ennek a résznek a forgatókönyvírója.

(Eastern79 )

Az eredeti Gonosz halott rendezője, Sam Raimi és főszereplője, Bruce Campbell társproducerei ennek a résznek.

(Eastern79 )

Az Evil Dead Rise (Gonosz halott – Ébredés) nem kötődik a klasszikus Gonosz halott/Sötétség serege filmekhez, az azokat folytató sorozathoz, de még a 2013-as reboothoz sem. Tiszta lappal, teljesen új környezetben indítja újra a franchise-t, ám igazán megújítani ennek ellenére sem tudja. De azért ez is jó brutális. több»