Stay Alive
Samaire Armstrong

New Orleansban brutálisan meggyilkolnak egy fiatalt. Az áldozat barátai egy videojátékot találnak nála: a túlélõ-horrorjátékok legújabbját, amelyet lenyűgözõ grafika, ellenállhatatlan hangulat és ultrarealisztikus halálesetek jellemeznek. A Stay Alive! a XVII. században élt sorozatgyilkos, a hírhedt Báthory Erzsébet grófnõ rémtetteit eleveníti fel - a szó szoros értelmében... A helyzet ugyanis a következõ: ha meghalsz a játékban, az életed is véget ér. A játékosok száma rohamosan fogy, és csupán egyetlen esély mutatkozik a túlélésre: ha megtalálják és legyõzik a Véres Grófnõt.

Premier (HU): 2007.02.27.

2023.04.02 Gamehun638

Van egy afféle hangulata a képi világnak. Itt is nosztalgiafaktor beszél belőlem, és ezért elfogult vagyok. Picit kesze-kusza a dolog, de bőven nézhető darab. Az unszimpatikus karakterek úgy is meghalnak. Nincs happy end. Itt-ott kicsit vontatott. Ké... Több

2019.03.31 Csillagpor

Egész jó film lett a végére. Báthory Erzsébet legendáját igen sajátságosan, egy gyilkos gamer, játékos stílusban dolgozza fel. Érdekes hangulatot adott, az már biztos. A színészek remekek. Egyedül az zavart, hogy Milo rögtön az elején meghalt:D

Ezzel a sok béna színésszel, béna történettel és béna rendezéssel mit is vártam? Így utólag semmit. Nevetségesen rossz, nem is értem, hogy a rendező, William Brent Bell, ha van egy kis ép esze, hogy nem látta, milyen rossz.

2021.07.06 harnas1207

A videójátékos sztori jó ötlet, de már maga a témaválasztás is unalmas Báthoryval. A megvalósítás, a látvány és a színészek is rendkívül gyengék.

2018.02.04 respect the movies

Szerintem gyenge film volt! A film alaptörténete miatt voltam kíváncsi erre a filmre, mert egy érdekes megközelítésnek tartottam és láttam is benne lehetőséget arra, hogy egy egész kellemes kis tini-horrort kapjak majd (de sajnos nem így lett)! A tin... Több

A filmet eredetileg keményebbre akarták készíteni (R-es besorolásúnak) de a stúdió ragaszkodót a PG-13 besorolásához, ezért újravágatták a filmet, hogy ne legyen annyira durva és véres.Szerző: respect the movies

A videójátékban található kastélyt a 98-as The House of the Dead című játékból másolták át a készítők ebbe a változatba.Szerző: respect the movies

A filmben látható Báthory Erzsébet létező személy volt, aki történelmileg Magyarországon élt és semmi fajta kapcsolódása nem volt a filmbéli helyszínhez, New Orleans-hoz.Szerző: respect the movies

A filmet mindössze 25 nap alatt forgatták le.Szerző: respect the movies