Daybreakers - A vámpírok kora (2009)

Daybreakers

JRD   2022. 05. 09.

Amikor egy filmbéli vámpír a nagy világhódító terveiről beszél, miszerint mindenkiből vámpírt csinál, vajon annak mi lesz a vége azon kívül, hogy kihal az egész emberiség, vele együtt a vámpír faj is? Nézd meg a filmet és kaphatsz egy lehetséges vál... több»

Sabnock Sanatory   2018. 08. 25.

Teljesen új oldalát mutatja a vámpíros filmeknek. Újszerű, és tetszetős alkotás. Logikusan levezetett történet, és ezt hűen visszaadó színészek. Ethan Hawke, Willem Dafoe és Sam Neill is komoly teljesítményt nyújtottak.

drg0602   2022. 01. 07.

Elég jó kis horrorfilm! Látványos, igaz, a szokott téma az itt is megvan. De azért jól sikerült film. Jó színészi teljesítmények. 7/10

dailyfilmsan   2019. 07. 17.

Egy újabb vámpíros csoda hála az égnek. Sajnos viszont ez sem lett jobb mint az összes többi amit tömegével szül meg a filmipar. Hiába reménykedtem hogy Ethan Hawke majd feldobja a filmet és ez izgi és jó lesz. Nem volt az..... Annyira középszerű let... több»

Ms. Akárki   2019. 07. 31.

Brutális egy fantáziaképet, jövőképet vázol fel. Az emberek kihalófélben, viszont így a vámpírok is a kihalás szélére keverednek akik vámpíron élősködnek. Remek akciófantasy.

kabel   2015. 08. 06.

Egy szépen és logikusan felépített világba kalauzol minket a rendező, nagy kár, hogy a történeten nem gondolkozott egy picivel többet. A tartásmentes karakterek pedig nem igazán segítenek ezen. Sam Neil az egyetlen, aki valami érdekeset nyújtott.

vivikejencikelara   2017. 05. 30.

Nem átlagos vámpíros film. Más oldalról közelít. Hiszen a legtöbb vámpíros film csak azzal foglalkozik hogy milyen egy halandóval való szerelem. Most pedig itt terítéken van a kérdés milyen lenne a világ ha csak vámpírok lennének. Jó film volt, izgalmas.

A speciális effekteket a Weta Workshop készítette.

(ps)

A film készítői versenyt hirdettek a Worth1000.com oldalon, ahol több fénykép retusáló verseny is folyik. A kiírásra olyan fényképeket vártak, amely egy olyan világot ábrázol, ahol a populáció nagy része vámpír.

(ps)

Willem Dafoe karakterét azért hívják Elvisnek, mert a színész imádja Elvis Presley dalait.

(ps)

A filmet az USA-ban 2010 január 8-án mutatták be, Elvis Presley születésnapján.

(ps)

A Bromley Marks intézet nevét az ausztráliai Patricia Bromley Marksról kapta, feleségérről, aki Michael Spierig és Peter Spierig mentora volt.