Daybreakers - A vámpírok kora (2009)

Daybreakers

Ms. Akárki   2019. 07. 31.

Brutális egy fantáziaképet, jövőképet vázol fel. Az emberek kihalófélben, viszont így a vámpírok is a kihalás szélére keverednek akik vámpíron élősködnek. Remek akciófantasy.

dailyfilmsan   2019. 07. 17.

Egy újabb vámpíros csoda hála az égnek. Sajnos viszont ez sem lett jobb mint az összes többi amit tömegével szül meg a filmipar. Hiába reménykedtem hogy Ethan Hawke majd feldobja a filmet és ez izgi és jó lesz. Nem volt az..... Annyira középszerű let... több»

Sabnock Sanatory   2018. 08. 25.

Teljesen új oldalát mutatja a vámpíros filmeknek. Újszerű, és tetszetős alkotás. Logikusan levezetett történet, és ezt hűen visszaadó színészek. Ethan Hawke, Willem Dafoe és Sam Neill is komoly teljesítményt nyújtottak.

vivikejencikelara   2017. 05. 30.

Nem átlagos vámpíros film. Más oldalról közelít. Hiszen a legtöbb vámpíros film csak azzal foglalkozik hogy milyen egy halandóval való szerelem. Most pedig itt terítéken van a kérdés milyen lenne a világ ha csak vámpírok lennének. Jó film volt, izgalmas.

kabel   2015. 08. 06.

Egy szépen és logikusan felépített világba kalauzol minket a rendező, nagy kár, hogy a történeten nem gondolkozott egy picivel többet. A tartásmentes karakterek pedig nem igazán segítenek ezen. Sam Neil az egyetlen, aki valami érdekeset nyújtott.

dubzsu   2015. 03. 30.

Egyfajta társadalomkritika fogalmazódik meg a filmben. A vámpírok veszik -ét a hatalmat, és az ember veszélyeztetett fajjá válik. Sok morális és egzisztenciális kérdés merül fel, és ez nem az akció rovására. Nem az a tipikus, klisékkel teli vámpírfilm, több annál.

Gabor   2015. 08. 11.

Én 10/9- eta dok rá,annak elenére hogy én nem vagyok oda a vámpíros filmekért.A Vámpíros sztori között mindenféleképpen egyedi sztori. És nincsnek benne ezek az agyonszámítógépezett akció jelentek,mégis nagyon izgalmas és egy percre sem untatott A fi... több»

A speciális effekteket a Weta Workshop készítette.

(ps)

A film készítői versenyt hirdettek a Worth1000.com oldalon, ahol több fénykép retusáló verseny is folyik. A kiírásra olyan fényképeket vártak, amely egy olyan világot ábrázol, ahol a populáció nagy része vámpír.

(ps)

Willem Dafoe karakterét azért hívják Elvisnek, mert a színész imádja Elvis Presley dalait.

(ps)

A filmet az USA-ban 2010 január 8-án mutatták be, Elvis Presley születésnapján.

(ps)

A Bromley Marks intézet nevét az ausztráliai Patricia Bromley Marksról kapta, feleségérről, aki Michael Spierig és Peter Spierig mentora volt.

(ps)

A film forgatása 2007-ben zajlott.