Álom doktor

András Végvári   2020. 11. 14.

A ragyogás fokozatai

Részletes véleményemet itt megírni szentségtörés lenne, mert oly hosszúra sikerült. Viszont bármikor elolvashatja – akit érdekel – az önálló blogomban, melynek címe: Szimfonia Blog (www.blogspot.com). E tanulmány, elemzés címe, mint fent: A ragyogás fokozatai. Ezt az írást 2020. szeptember 5-én tettem közzé a blogomban. Mindenkit üdvözlök, és minden jót kívánok a filmrajongóknak! Végvári András

ArpiHajdu és Réci   2019. 11. 29.

Nem ragyog, de azért szépen csillog!

A Stephen King expresszvonat nem lassít! A kortárs horrorirodalom egyik legnevesebb alakjának írásai 2019-ben is szép számmal adaptálódnak, elég, ha a sorozatok választékát (Mr. Mercedes és a Castle Rock új évadai), valamint a streaming szolgáltatók ... teljes kritika»

Berto49   2019. 11. 08.

Folytatás 39 év múlva

Ezt a filmet választottam a nyert mozijegy utalvánnyal, ezúton köszönöm. Mike Flanagan, a horror-specialista megpróbált fából vaskarikát fabrikálni, vagyis egy – szerintem – szószátyár, túlírt, csapnivaló könyv alapján nézhető, jó filmet készíteni. ... teljes kritika»

HETEDIK   2019. 11. 08.

A 2017-es AZ óta sorra jönnek a jobbnál jobb King filmek, hát ez finoman szólva sem lett az. A legjobb szó rá a gagyi. Ilyesztô vagy feszültséget keltő jelenet még véletlenül sincs benne, mint ha nem is a Ragyogás folytatása lenne. Óriási csalódás!

indingo   2020. 02. 16.

Ezerszer jobban tetszett, mint a Ragyogás. Konkrétabb és összetettebb a története, több szálon fut a cselekmény is.

dailyfilmsan   2020. 03. 02.

Majdnem 40 év telt el azóta, ami óta kijött a ragyogás, ami kellő képen hideg rázós és ikonikus alkotás lett hogy a készítők mint valami pop-kulturális elemhez vissza-vissza nyúljanak, vagy csak megemlítsék a művet beszélek itt könyvről, vagy a filmr... több»

Sabnock Sanatory   2020. 06. 15.

A fene enné meg!Szégyelljék magukat,hogy így eltolták a Ragyogás folytatását!Hiányzik a pörgősség,lendület,dinamika,és könyörgöm,miért a búsképű lovag,miért Ewan McGregor ,aki játsza a főhőst?Sajnos egy közepes,sem nem jó,de nem is nézhetetlen.

Violet McGraw
Carl Lumbly
Jacob Tremblay
Sadie Heim
Kk Heim

A film összbevétele 5 600 000 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 63 559 695 forintot termelt. A hazai mozik összesen 41 648 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Mike Flanagan rendező rengeteg időt töltött azzal, hogy képkockáról képkockára tanulmányozza a Ragyogás Panoráma Hotelben játszódó jeleneteit, hogy a filmjében tökéletes hűséggel jeleníthesse meg a szállodát.

Ewan McGregor egy interjúban elmondta, hogy többször újranézte a Ragyogást a forgatás előtt. A színész bevallása szerint Jack Nicholson hangjából és artikulációjában is inspirálódott, ugyanis úgy vélte, hogy Danny karakterében sok van az apjából.

A szerepre való felkészülés során Ewan McGregor a Ragyogásban a fiatal Dannyt alakító egykori gyerekszínésszel is találkozott, aki napjainkban biológiatanárként dolgozik.

Stephen King egy interjúban elmondta, hogy először 1998-ban merült fel a Ragyogás folytatásnak megírása, miután valaki megkérdezte tőle, hogy mi történt Danny karakterével a regényben játszódó eseményeket követően.

A film főszerepére olyan sztárok is pályáztak, mint Dan Stevens, Chris Evans, Matt Smith és Jeremy Renner, de a rendező választása végül Ewan McGregorra esett, a döntésére pedig maga Stephen King is az áldását adta.

Ewan McGregor csak két évvel idősebb, mint Danny Lloyd, akik az 1980-as Ragyogásban alakította Danny Torrance karakterét.

A varázsló/bohóc Mysterio Stephen King bevallása alapján a Pókember képregények egyik népszerű gonosza után kapta a nevét.

Az Álom doktor a 2017-es Stephen King adaptáció, az AZ hatalmas anyagi sikere után kapott csak zöld utat a Warnertől.

Az azonos című Stephen King regény 36 évvel az 1977-es Ragyogást követően került a könyvesboltok polcaira.

Az Álom doktor forgatása 2018. szeptemberében kezdődött meg Georgia államban. A forgatási helyszínek: Atlanta, St. Simons, Fayetteville Covington, Canton, Midtown, Stone Mountain, Porterdale. A munkálatok 2018. decemberében értek véget.

A Stephen King-rajongók élvezni fogják a látványvilágot, a karaktereket és a senkiével nem összehasonlítható atmoszférát. több»

Az Álom doktor ugyan nem tud felnőni a Stanley Kubrick által készített klasszikushoz, folytatásként mégis abszolút helytáll. több»

A film komótosan meséli el a történetét, de ez nem azt jelenti, hogy ne osztaná fel tökéletesen a játékidejét. A kulcsjelenetek ott következnek, ahol várjuk őket, és a köztes idő sem telik unalmasan: lomhasága összhangban van a suspense-sel. több»