Álom doktor

Carl Lumbly
Jacob Tremblay
Sadie Heim
Kk Heim

Danny Torrence felnőtt. A Szépkilátás Hotelben átélt traumák azóta is kísértik az Ewan McGregor által megszemélyesített Dannyt. Alkoholhoz nyúl, hogy elnyomja belső démonait, ám, mikor leküzdi káros szenvedélyét, és egy hospice-ban munkát vállal, a régi démonok feltámadnak. A hospice lakói által… Több

Rendező: Mike Flanagan
Író: Stephen King
Forgatókönyvíró: Mike Flanagan
Premier (HU): 2019.11.07.
Forgalmazó: InterCom

2023.08.06 kabel

Egész jó

Stephen Kinget nem tartom túl nagyra, de kétségtelen, hogy rengeteget ír, azonban kell egy jó rendező egy saját vízióval, aki ezt filmre is tudja vinni. Ilyen Kubrick és Flanagan is. A két rendező nyelve azonban kicsit sem hasonlít, így aztán megkérdőjelezhető, a film mennyire működik folytatásként, azonban az biztos, hogy önmagában is megáll a helyén, és a Shining történetének ismerete csak színesíti kicsit. Hasonlóan más Mike Flanagan horrorművekhez, ez is filmileg gyönyörűen bevilágított és megvágott anyag. A cselekmény elemei mind pontos helyet kapnak a narratívában, semmi sincs a véletlenre bízva, és a sztori egy kiszámítható, de mégis szórakoztató lezárást kap. Sajnos a film legnagyobb hibája, hogy a sztori és karakterei messze túl egyszerűek és egysíkúak. Visszatér a King könyvekből ismert jó vs. rossz karakterek harca, és sajnos teljesen fekete-fehér az egész konfliktus. Egy horrorfilmben azonban ez szinte elvárt, és Flanagannek sikerült elég apróságot elrejteni, melyek ötlettel és élettel töltik meg ezt a komor világot.

2019.11.29 ArpiHajdu és Réci

a nap véleménye

Nem ragyog, de azért szépen csillog!

A Stephen King expresszvonat nem lassít! A kortárs horrorirodalom egyik legnevesebb alakjának írásai 2019-ben is szép számmal adaptálódnak, elég, ha a sorozatok választékát (Mr. Mercedes és a Castle Rock új évadai), valamint a streaming szolgáltatók ... Teljes kritika

2020.02.16 indingo

Ezerszer jobban tetszett, mint a Ragyogás. Konkrétabb és összetettebb a története, több szálon fut a cselekmény is.

2019.11.08 Berto49

a nap véleménye

Folytatás 39 év múlva

Ezt a filmet választottam a nyert mozijegy utalvánnyal, ezúton köszönöm. Mike Flanagan, a horror-specialista megpróbált fából vaskarikát fabrikálni, vagyis egy – szerintem – szószátyár, túlírt, csapnivaló könyv alapján nézhető, jó filmet készíteni. ... Teljes kritika

A fene enné meg! Szégyelljék magukat, hogy így eltolták a Ragyogás folytatását! Hiányzik a pörgősség, lendület, dinamika, és könyörgöm, miért a búsképű lovag, miért Ewan McGregor, aki játssza a főhőst? Sajnos egy közepes, nem jó, de nem is nézhetetlen.

A film összbevétele 5 600 000 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 63 559 695 forintot termelt. A hazai mozik összesen 41 648 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Mike Flanagan rendező rengeteg időt töltött azzal, hogy képkockáról képkockára tanulmányozza a Ragyogás Panoráma Hotelben játszódó jeleneteit, hogy a filmjében tökéletes hűséggel jeleníthesse meg a szállodát. Szerző: hp

Ewan McGregor egy interjúban elmondta, hogy többször újranézte a Ragyogást a forgatás előtt. A színész bevallása szerint Jack Nicholson hangjából és artikulációjában is inspirálódott, ugyanis úgy vélte, hogy Danny karakterében sok van az apjából. Szerző: hp

A szerepre való felkészülés során Ewan McGregor a Ragyogásban a fiatal Dannyt alakító egykori gyerekszínésszel is találkozott, aki napjainkban biológiatanárként dolgozik. Szerző: hp

Stephen King egy interjúban elmondta, hogy először 1998-ban merült fel a Ragyogás folytatásnak megírása, miután valaki megkérdezte tőle, hogy mi történt Danny karakterével a regényben játszódó eseményeket követően. Szerző: hp

(2019. 11. 10.)
A kétszer elsütött viccen is lehet röhögni
Az Álom doktor ugyan nem tud felnőni a Stanley Kubrick által készített klasszikushoz, folytatásként mégis abszolút helytáll. Több

Értékelés: 6.5/10
(2019. 11. 13.)
A Ragyogás folytatásától nem lesznek álmatlan éjszakáink
Mindezzel együtt az Álom Doktor nem kellemetlen élmény. Kicsit olyan, mintha a Netflix valamelyik futószalagon készült dark fantasy-sorozatát néznénk. Több

(2019. 11. 25.)
Méltó folytatása egy ragyogó műnek
Talán csak akkor lett volna még jobb, ha adnak nekünk a végére valamit, amin gondolkozhatunk. Mondjuk azt, hogy hány az Igaz kötéshez hasonló szörnybanda járja még a világot. Több

(2019. 11. 06.)
A Stephen King-rajongók élvezni fogják a látványvilágot, a karaktereket és a senkiével nem összehasonlítható atmoszférát. Több

(2020. 01. 08.)
... mindenképpen pozitív csalódás volt; a többiek meg üzenem, hogy még több ilyen élvezetes King-feldolgozást tessék prezentálni, ha már egyszer nekiállnak! Több