indingo   2018. 11. 09.
Sóhajok, a film amit nem akarsz újra megnézni

:::A HOZZÁSZÓLÁS CSELEKMÉNYLEÍRÁST TARTALMAZHAT:::Sóhajok. A film címe nagyon találó. Sokszor és hangon sóhaj hagyta el a számat, miközben néztem. Teljesen ismeretlenül vágtam neki a filmnek. Azt tudtam, hogy az 1977-es sikeres horror remake-je. Egy művész filmbe ültetett horror nem hangzik rosszul. A főszereplők névsora is nagyon kecsegtető volt: Tilda Swinton, Dakota Johnson, Chloe Grace Moretz és Mia Goth. Különböző korosztály, eléggé eltérő színésznők. Tilda Swintont már sokszor láthattuk egyedi filmekben. Most női szerepen túl egy ősz öregurat is megformál, mesterien. Járásában, mozdulataiban valóban egy nyugdíjas hatását keltette. De miért is kellett egy nőnek játszania egy férfi, aki ... több»

VvV   2018. 11. 17.

Úgy csavarják benne a szálakat, hogy a történet előrehaladtával egyre jobban érdekli az embert, de valahogy a végére eléggé elfáradt a történet és nem tudott sokat adni.

Bizsu82   2018. 11. 27.

Kicsit többet vártam a filmtől. Az eleje jól indult, de a végét összecsapottnak éreztem és vártam volna valamiféle fordulatot. Kicsit lapos lett. Átlagosnak ítélem.

gennaddifix   2018. 11. 09.

Őszintén sajnálom, de számomra is csalódás volt a film. Nagyon vártam, a szereplők, a rendező, az alapsztori nagyon biztató volt, de a végeredmény bosszantóan semmilyen lett, és ha teljesen őszinte akarok lenni, helyenként idegesítő is volt az a rengeteg pózolás. Az év horrorjaként harangozták be, de attól messze van. Legyen ez egy három csillag.

Nemecsek   2018. 11. 08.

Ambiciózus film, azt meg kell hagyni, de az eredetihez képest nálam sajnos kudarcot vallott. Valahogy nem bír összeállni az egész, és sokszor inkább megmosolygtató, mint komoly, vagy félelmetes.

Angela Winkler
Renée Soutendijk
Angela Winkler
Alek Wek
Tilda Swinton

Aki ezt képes ajnározni, az valamiféle kulturális Stockholm-szindrómában szenvedhet, mert hogy ez egy „art horror”, így aki lehúzza, az csak egy suttyó lehet, de én akkor is vállalom véleményemet és kérem a kedves olvasókat, hogy spóroljanak maguknak pénz és időt és ne nézzék meg! több»

Remek példa arra, hogy a gyakran degradált horror nemcsak az olcsó, sokszor alantas szórakozásnak, hanem a művészi önkifejezésnek is kiváló táptalajt tud biztosítani, így bátran tehet vele egy próbát az is, aki nem elkötelezett híve a műfajnak, csak szeretne egy jó filmet látni. több»

Aki filmművészetet akar látni, a Suspiriára váltson jegyet. SOÓS TAMÁS HORRORKRITIKÁJA. több»

A 82 éves Dr. Jozef Klemperer szerepét Tilda Swinton alakítja, akit naponta 4 órán át sminkeltek, sőt, a színésznő arra is megkérte Mark Coulier maszkmestert, hogy készítsen számára egy műpéniszt (aminek a film szempontjából gyakorlatilag semmi szerepe nem volt), hogy még inkább férfinek érezhesse magát.

A film forgatása 2016. október 31-én kezdődött meg Varese-ben, Olaszországban, és 217. márciusában ért véget Berlinben. Akárcsak az 1977-es eredetit, a 2018-as remake-et is 35 mm-es filmre vették fel.

Az 1977-es Sóhajok remake-jének terve 2008-ban merült fel először. A direktori széket David Green Gordon foglalta volna el, a forgatókönyv is elkészült, és a főbb szerepekre is leszerződtek a színészek, köztük Isabelle Huppert, Janet McTeer és Isabelle Fuhrman. Azonban Green és a stúdió nem tudott megegyezni a költségvetésről, így a fiókba került a filmterv. Hét évvel később, a 2015-ös Velencei Filmfesztiválon az A Bigger Splash című filmjének premierje kapcsán adott interjújában Luca Guadagnino bejelentette, hogy elkészíti a Sóhajokat.