Játssz egy 80 cm képátlójú Hyundai okostvéért! Login

Renée Soutendijk
Angela Winkler
Alek Wek

Gauss   2021. 08. 23.

Ez az eredeti Sóhajokhoz képest nevetséges. Volt benne egy-két jónak mondható jelenet, de sok unalmas passzus is. Egyszerűen ez semmi.

indingo   2018. 11. 09.

Sóhajok, a film amit nem akarsz újra megnézni

Sóhajok. A film címe nagyon találó. Sokszor és hangon sóhaj hagyta el a számat, miközben néztem. Teljesen ismeretlenül vágtam neki a filmnek. Azt tudtam, hogy az 1977-es sikeres horror remake-je. Egy művész filmbe ültetett horror nem hangzik rosszul.... teljes kritika»

Sabnock Sanatory   2020. 08. 29.

A közelébe sem ér az 1977 -es eredeti filmnek,amit egy zseni,Dario Argento rendezett.Ez nem is remake,inkább egy nagyon rossz reboot,amit teljesen értelmetlennek,és undorítónak tartok.Szégyen,hogy Argento mesterművét kifigurázzák.

Szilonka   2019. 08. 14.

Azt elismerem, hogy különleges történet, de valahogy elborzasztott az egész. Szeretem a horrort, de ez nem tudom mi volt.

Bazzzsi   2019. 01. 05.

A táncjelenetek talán értek valamit a filmben, no meg Tilda játéka, de ennyi. A története engem zavart.

TomÁcs   2019. 12. 29.

Én úgy írom ezt, hogy szeretem az elvont filmeket. Maga az ötlet jó volt, nem mindennapi filmről van szó. Felkavar, olykor felbosszant.

VvV   2018. 11. 17.

Úgy csavarják benne a szálakat, hogy a történet előrehaladtával egyre jobban érdekli az embert, de valahogy a végére eléggé elfáradt a történet és nem tudott sokat adni.

A film összbevétele 7 940 485 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 3 297 620 forintot termelt. A hazai mozik összesen 2 189 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A 82 éves Dr. Jozef Klemperer szerepét Tilda Swinton alakítja, akit naponta 4 órán át sminkeltek, sőt, a színésznő arra is megkérte Mark Coulier maszkmestert, hogy készítsen számára egy műpéniszt (aminek a film szempontjából gyakorlatilag semmi szerepe nem volt), hogy még inkább férfinek érezhesse magát.

A film forgatása 2016. október 31-én kezdődött meg Varese-ben, Olaszországban, és 217. márciusában ért véget Berlinben. Akárcsak az 1977-es eredetit, a 2018-as remake-et is 35 mm-es filmre vették fel.

Az 1977-es Sóhajok remake-jének terve 2008-ban merült fel először. A direktori széket David Green Gordon foglalta volna el, a forgatókönyv is elkészült, és a főbb szerepekre is leszerződtek a színészek, köztük Isabelle Huppert, Janet McTeer és Isabelle Fuhrman. Azonban Green és a stúdió nem tudott megegyezni a költségvetésről, így a fiókba került a filmterv. Hét évvel később, a 2015-ös Velencei Filmfesztiválon az A Bigger Splash című filmjének premierje kapcsán adott interjújában Luca Guadagnino bejelentette, hogy elkészíti a Sóhajokat.

Dakota Johnson egy interjúban elmondta, hogy bár nagyon élvezte a forgatást, alaposan megviselték őt a munkálatok. "Annyira felkavart, hogy kénytelen voltam elmennie egy terapeutához. Egy elhagyatott hotelben forgattunk egy hegy tetején. 30 telefonpózna volt a tetőn, az elektromosság valósággal pulzált az épületben, ha hozzáértem valakihez, mindig éreztem az apró áramütést. Iszonyú hideg volt" - árulta el.

A film zenéjét a Radiohead énekese, Thom Yorke szerezte. Ez a zenész pályafutásának első ilyen jellegű munkája.

Aki filmművészetet akar látni, a Suspiriára váltson jegyet. SOÓS TAMÁS HORRORKRITIKÁJA. több»

Érdemes-e újraforgatni minden idők egyik leghíresebb és legkülönlegesebb, szerzői horrorfilmjét? És, ha már elkerülhetetlen az újrázás: van-e a remake-nek létjogosultsága? Képes-e önerőből felmutatni valami olyat, ami miatt Argento alkotása kultikus lett? Mire megy egy alapvetően drámai rendező a horrorral? Már persze azon kívül, hogy elkészíti 2018 egyik legnagyobb szabású, legkülönlegesebb és hibái ellenére is leginkább magával ragadó majdnem-remekművét. több»

Aki ezt képes ajnározni, az valamiféle kulturális Stockholm-szindrómában szenvedhet, mert hogy ez egy „art horror”, így aki lehúzza, az csak egy suttyó lehet, de én akkor is vállalom véleményemet és kérem a kedves olvasókat, hogy spóroljanak maguknak pénz és időt és ne nézzék meg! több»