Odd Thomas - A halottlátó

Odd Thomas - A halottlátó

Odd Thomas

Thomas átlagember lenne, de különleges képességekkel bír, beszélnek hozzá a halottak. A földöntúliak időnként arra kérik, segítsen igazságot szolgáltatni nekik. Thomas segítségére van ebben Pico Mundo rendőrfőnöke, Wyatt Porter, illetve a lány, akibe szerelmes, Stormy Llewellyn.

Forgatókönyvíró: Stephen Sommers
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság
Premier (HU): 2013.06.19.

2022.05.21 F79

Dean R. Koontz a horror Stephen Kingje

Mostanában ismét szaporodnak a horrorkirályként számon tartott Stephen King regények filmes adaptációi, sőt a filmes adaptációk remake-jei. Emellett méltatlanul kevés szó esik a nagy vetélytársról, Dean R. Koontzról, illetve az ő történeteinek megfil... Teljes kritika

Nekem kifejezetten tetszett.Izgalmas,és újszerű,ahogy hősünk látja az elhunyt személyek szellemeit,és a bizarr lényeket,akik démoni gonoszsággal bírnak.Nem lóg ki sem felfelé,sem lefelé a nagy amerikai mozigyár termékei közül.Igazán nézhető filmecske.

2017.11.21 Bazzzsi

Imádtam volna belőle egy sorozatot, ugyanúgy Anton Yelchin főszereplésével. Kicsit olyan kilencvenes évekre emlékeztetett a sztori, nagyon bírtam a filmet.

2018.04.21 TomÁcs

Ha csak a szerelmi szálat nézzük, már elég izgalmas a film. Érdekes képességgel bírt a srác, ami inkább volt átok, mint áldás. A története jól felépített és a vége is pazar volt.

2017.10.04 indingo

Nagyon tetszett a film, bár az elején nem tudtam eldönteni, hogy paródia vagy komoly filmről van szó. Imádtam a végét, nem számítottam rá. Szegény Antontól pedig összeszorul a szívem.

Pénzügyi gondok miatt a forgatás egyszer hetekre leállt.Szerző: Hámori Balázs

A film a kritikus lapokat is erősen megosztotta. A Rotten Tomatoes 10/5.2 -re értékeli, és zavarja a főszereplő Anton Yelchin hangja. A rogerebert.com szerint nem elég akciódús, a szereplők nem karakteresek, nem túl megnyerők. A Variety szerint nem méltó egy Koontz regényhez a film. A The Hollywood Reporter azt kritizálta, hogy a film szinte végigrohan az emberen, nem hagy időt gondolkozni, mit is láttunk a filmvásznon.Szerző: Archívum

DVD-n 2014 februárjában dobták piacra az Egyesült Királyságban, míg német nyelvterületeken már 2013 decemberében kapható volt.Szerző: Archívum

A film már 2011-ben készen volt, de különböző jogi viták miatt, melyeket az Outsource Media Group ellen vívott a stúdió, csak 2013-ban mutatták be.Szerző: Archívum